Tabanlıoğlu Mimarlık dubai

Tabanlıoğlu Mimarlık dubai

Tabanlıoğlu Mimarlık’ın ortakları Gürsel ve Tabanlıoğlu, yurtdışında yaptıkları projelerdeki malzemelerin Türkiye’den geldiğini söyledi. Ortaklar, “Entelektüel ihracat yapıyoruz. Projeyi üretiyoruz, ekonomi kazanıyor” dedi

Tabanlıoğlu Mimarlık 12. kez Cityscape Global'de!

Türkiye mimarlığının küresel ofislerinden Tabanlıoğlu Mimarlık, Cityscape Global 2015'te bu yıl da ulusal ve uluslararası ödüllerle tescillenen mimarı yaklaşımlarını S3A30 numaralı standına yansıtarak, ziyaretçilerinin beğenisine sunuyor.

Senegal Stadyumu’nda Tabanlıoğlu Mimarlık imzası!

Tabanlıoğlu Mimarlık, bir büyük projeye daha imza atacak. Tabanlıoğlu Mimarlık’ın tasarladığı stadyum projesinin müteahhitliğini de bir başka Türk şirketi olan Summa üstlendi...

Senegal Olimpiyat Stadyumu’nun tasarımı Tabanlıoğlu Mimarlık’tan!

Dakar’ın spor altyapısında bir amiral gemisi olacak Senegal Olimpiyat Stadyumu’nun tasarımı Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından yapılacak. 

Tabanlıoğlu Mimarlık Tersane İstanbul Projesi ile WAF 2019’da büyük ödülü aldı!

12. Dünya Mimarlık Festivali - WAF 2019 “Turizm Yatırımları Proje” kategorisinde Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından tasarlanan ‘Tersane İstanbul’ büyük ödül aldı.

Asaş Alüminyum'dan Almanya'ya 600 konutluk proje!

Asaş Alüminyum Sanayi ve Ticaret A.Ş. Almanya’da Neuwied’te üretim ve lojistik tesisi kuruyor. ASAŞ Neuwied’te 600 konutluk bir projeye imza atacak. Projenin mimarlığını ise Tabanlıoğlu Mimarlık yapacak.

Kosova’nın yeni stadyumuna Tabanlıoğlu Mimarlık imzası!

Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından hayata geçirilen FIFA ve UEFA standartlarındaki Kosova Ulusal Stadyumu’nun yapımına, bu yıl içinde başlanması planlanıyor.

Tabanlıoğlu Mimarlık “ÖTE/DE/Kİ MİMARLIK” sergisiyle Akbank Sanat'ta!

Tabanlıoğlu Mimarlık, Türkiye’de sanatın birçok farklı alanında uluslararası projelere yer veren AKBANK SANAT’la önemli bir projeye imza attı.

Verra Suites Beykoz'un lansmanı yapıldı!

Tüfekçioğlu Grup İstanbul’da ilk konut projesine imza atıyor. Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından yatay mimari olarak planlanan İstanbul’un en gözde semtlerinden Beykoz Çubuklu’da inşa edilen ‘Verra Suites Beykoz’ projesi satışa sunuldu. 

Tabanlioglu Mimarlık ‘housEmotion’ şimdi de Dubai’de!

Tabanlioglu Mimarlık, büyük beğeni toplayan enstalasyonu ‘housEmotion’ ile 3. kez sanat ve tasarım dünyasının vitrininde...

AKM önümüzdeki günlerde ihaleye çıkarılacak!

AKM’nin mimari projesini üstlenen Tabanlıoğlu Mimarlık’ın ortaklarından Melkan Gürsel, “Süreç hızla ilerliyor. Önümüzdeki günlerde ihaleye çıkılacak. Firmalardan büyük ilgi bekliyorum. AKM 1-2 ay içinde adresini bulur” diye konuştu. 

Tabanlıoğlu Mimarlık Verra Suites Beykoz!

Tabanlıoğlu Mimarlık Verra Suites Beykoz projesiTüfekçioğlu Grup tarafından hayata geçirilecek. Projede detaylar önümüzdeki günlerde netleşecek. 

AKM projesine iki kıtadan iki ödül!

Bu hafta başında World Architecture Festival - WAFX 2018’de “Kültürel Kimlik” dalında ödül kazanan Atatürk Kültür Merkezi projesi, Tabanlıoğlu Mimarlık’ın 15. kez katıldığı Cityscape Global Ödülleri'nde de büyük ödüle layık görüldü.

Tüfekçioğlu Grup İstanbul’a açılıyor!

53 yıldır konut sektörüne hizmet veren Ankaralı firma Tüfekçioğlu Grup, bilgi birikimi ve tecrübesiyle İstanbul’a açılıyor. Şirket, Tabanlıoğlu Mimarlık işbirliğiyle ‘Verra Suites Beykoz’ adlı konut projesine başladı.

Tabanlıoğlu Mimarlık Londra Tasarım Bienali’nde Türkiye’yi temsil ediyor!

Tabanlıoğlu Mimarlık “housEmotion” enstalasyonu ile 4-23 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan 2018 Londra Tasarım Bienali’nde Türkiye’yi temsil edecek.

Tabanlıoğlu Mimarlık dubai

Tabanlıoğlu Mimarlık dubai Tabanlıoğlu Mimarlık dubai

Dünyanın en büyük emlak fuarlarından Dubai'deki Cityscape Global'de dikkatleri üzerinde toplayan Tabanlıoğlu Mimarlık'ın ortakları Melkan Gürsel ve Murat Tabanlıoğlu ile bir araya geldik. Son dönemde Dubai'nin sembol yapılarından Crystal Towers'a imza atan Tabanlıoğlu Mimarlık, Birleşik Arap Emirlikleri'nde 5, Katar'da 2, Asya'da faklı ülkelerde 20'den fazla, Avrupa'da 10'dan fazla, Amerika'da 13, Londra'da 1, Türkiye'de 18 projede çalışıyor. Şirketin yeni hedeflerini kendi ağızlarından dinledik.


1-) 14 yıldır aralıksız buraya geliyorsunuz. Ne gibi değişiklikler var?


Burası Ortadoğu gayrimenkulünün arenası. İlk kez kardeşim Özlem'le (Gürsel) geldik. O zaman boştu, burada fırsat olabileceğini düşünüp her yıl katıldık.


2-)  Şu anda yeni proje var mı?


Üç otelin konsept projesini hazırladık. Doha'da açılan müze yarışmasına davet edildik ve kazandık. Beyazıt Kütüphanesi'nin renovasyonu çok beğenildi. O nedenle Doha'daki kütüphaneyi de bizim...