30 / 06 / 2022

tadilat şikayeti

tadilat şikayeti

Takvim Gazetesi köşe yazarı Feride Hilal İmal, bugünkü yazısında okuyucusunun sorduğu ''Tadilat sırasında gerçekleşen gürültüden şikayetçi olunabilir mi?'' sorusunu yanıtladı...

Ruhsatsız inşaat şikayeti nasıl yapılır?

İmar Kanunu gereğince, yapı inşaatlarına başlanmadan önce belediyeden veya valilikten yapı ruhsatı alınması gerekiyor. Peki ruhsatsız inşaatlar hakkında ne yapılır? Ruhsatsız inşaat şikayeti nasıl yapılır?

Şekerbank'tan 3 ay taksit ötelemeli tadilat kredisi!

Şekerbank, esnaf ve işletmelerin işyerleri için yaz aylarında artan tadilat ve yenileme ihtiyaçlarına yönelik ‘Ekmek Teknenizi Yeniliyoruz’ kampanyası başlattı. Banka, müşterilerine 3 ay taksit öteleme imkanı da sağlıyor.

Manisa 560 yataklı bölge hastanesi projede yapılacak tadilat çalışması nedeniyle gecikti!

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Manisa ’ ya yapılacak olan 560 yataklı bölge hastanesinin, odaların mezarlığa bakmasından dolayı projede yapılacak olan tadilat çalışması nedeniyle geciktiğini bildirdi.

Maltepe Belediyesi'nden camilere temizlik ve tadilat desteği!

Maltepe Belediyesi, Ramazan öncesinde ilçe genelindeki camilere temizlik ve tadilat desteği veriyor. Sabahın erken saatlerinde yoğun mesaisine başlayan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Başıbüyük Mahallesi’ndeki Taş Ocağı Tepe Camii’ni ziyaret etti.

Sit alanında tadilat yapılır mı?

Sit alanlarında yapılacak tadilatlar ile ilgili esaslar 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu kapsamında yer alıyor. Peki, sit alanında tadilat yapılır mı? Sit alanlarında tadilat nasıl yapılır?

Ankara Kan Bağış Merkezi Müdürlüğü yeni hizmet binası tadilat ihalesi yapılacak!

Ankara Kan Bağış Merkezi Müdürlüğü yeni hizmet binası tadilat ihalesi 7 Temmuz 2014 günü saat 14:30'da Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapılacak.

Kuşadası Belediye Meclisi tadilat değişikliğini kabul etmedi!

Kuşadası Belediye Meclisi, Kasım Yaman Parkı kenarındaki resmi dairelerin yerine yapılması istenen yeni kaymakamlık binasıyla ilgili imar planı tadilat değişikliği oy birliği yaparak talebi kabul etmedi.

TOKİ konutları şikayeti nasıl yapılır?

Satın aldığınız konutta müşteri kullanımı ile birlikte ortaya çıkan eksik ve kusurlar kime ve nasıl bildirilir? TOKİ konutları şikayeti nasıl yapılır? İşte TOKİ konutları şikayet hattı...

M. Nazım Yavuz: Çatı tadilatı ile klima giderlerini azaltabilirsiniz!

ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanı M. Nazım Yavuz, yaz mevsiminin çatı tadilatı için en uygun dönem olduğunu hatırlatarak, “Çatı tadilatı, sadece ısınma amaçlı enerji kullanımında tasarrufla sınırlı kalmayarak, klima giderlerini önemli ölçüde azaltıyor” dedi

Şile imar planı tadilatı 9 Haziran'da askıdan indiriliyor!

Şile İlçesi, 1/5000 ölçekli Merkez Nazım İmar Planı'na ilişkin plan tadilatı, 9 Haziran 2014'te askıdan indiriliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Şile imar plan tadilatını 17 Ocak 2014'te onayladı. İşte o plan...

Proje tadilatı masrafı!

İmar mevzuatı kapsamında yapılacak işlemlerde alınacak masraflar İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından açıklanıyor. Peki, 2014 yılında uygulanacak ücret tarifeleri kapsamında proje tadilatı masrafı ne kadar? İşte yanıtı..

Emre Çamlıbel: Yeşil tadilat yüzde 20 enerji tasarrufu sağlıyor!

Emre Çamlıbel "Yeşil tadilat gören binalardan enerji tasarrufunda yüzde 10-20 arasında verim alınıyor. Yeşil tadilat görmüş binaların bir kısmı yeni bina olarak kabul görüyor ve yatırımcısına satışta, kiralamada avantaj sağlıyor" dedi.

Evde tadilat yapmak için izin!

Evde tadilat yapmak için tüm kat maliklerinden izin alınması gerekiyor mu? Yoksa tavan, taban veya duvar ile birbirine bağlantılı bulunan bağımsız bölümlerin izin alınması yeterli oluyor mu?

tadilat şikayeti Haberi

tadilat şikayeti

Takvim Gazetesi köşe yazarı Feride Hilal İmal, bugünkü yazısında okuyucusunun sorduğu ''Tadilat sırasında gerçekleşen gürültüden şikayetçi olunabilir mi?'' sorusuna cevap verdi. İşte o yazı...

Tadilat sırasında gerçekleşen gürültüden şikayetçi olunabilir mi?

Bir evin tadilatı sırasında gürültünün yaşanması olağan bir durum. Uygun saatlerde gerçekleşen ve site yönetimi ve komşulara haber verilmesi durumunda tadilatlar sorunsuz olarak gerçekleşebiliyor. Ancak bu olayın rahatsız eden boyuta ulaşması durumunda şikayet edilebiliyor ve dava açılabiliyor.

Evde tadilat yaparken dikkat edilmesi gereken 8...