TANAP projesinin Gönen etabı

TANAP projesinin Gönen etabı

Azerbaycan gazını Türkiye üzerinden Avrupa’ya taşıyan ve çalışmaları uzun zamandır devam eden Trans Anadolu doğalgaz Boru Hattı Projesi’nin Gönen etabında çalışmalar başladı.

TANAP projesinin yüzde 65'i tamamlandı!

Yaklaşık yüzde 65'i tamamlanan TANAP Projesi hakkında açıklama yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, "2018 ikinci yarısı itibarıyla boru hattını gaz ile doldurmaya hazır hale getireceğiz" dedi.

TANAP projesinin Gönen etabında çalışmalar başladı!

Azerbaycan gazını Türkiye üzerinden Avrupa’ya taşıyan ve çalışmaları uzun zamandır devam eden Trans Anadolu doğalgaz Boru Hattı Projesi’nin Gönen etabında çalışmalar başladı.

Balıkesir Süt Ürünleri İşleme Tesisi projesinin ÇED toplantısı 29 Eylül'de!

Gönenli Süt ve Süt Ürünleri Gıda San. Tic. Ltd. Şti., Balıkesir Gönen'e Süt Ürünleri İşleme Tesisi kapasite artışı projesinin yapılmasını planlıyor. Projenin ÇED toplantısı 29 Eylül Perşembe günü yapılacak.

TANAP-Eskişehir Doğal Gaz Bağlantı Hattı için acele kamulaştırma!

Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı (TANAP)-Eskişehir Doğal Gaz Bağlantı Hattı projesinin gerçekleştirilmesi amacıyla Eskişehir İli, Seyitgazi, Odunpazarı ve Alpu'da yer alan bazı taşınmazların acele kamulaştırılması hakkında karar bugünkü Resmi Gazete'de yayınlandı.

TANAP projesinin inşaatı hızla ilerliyor!

Azerbaycan doğalgazını Gürcistan ve Türkiye üzerinden Avrupa'ya ulaştıracak Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı (TANAP) projesinde inşaat işlerinin hızla ilerlediği bildirildi.

TANAP projesinin inşaat çalışmaları hızlandı!

Azerbaycan doğalgazını Gürcistan ve Türkiye üzerinden Avrupa'ya ulaştıracak Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı(TANAP) projesinde inşaat işlerinin hızla ilerlediği bildirildi.

TANAP projesinin temeli ne zaman atılacak?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, bir aksaklık olmazsa 17 Mart’ta Kars’ta TANAP projesinin temelinin cumhurbaşkanları seviyesinde atılacağını ifade etti..

TANAP projesinin temeli 17 Mart'ta atılacak!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: "17 Mart'ta bir aksaklık olmazsa Kars'ta TANAP projesinin temeli cumhurbaşkanları seviyesinde atılmış olacak" dedi.

TANAP'ın boru ihalesinde imzalar atılıyor!

Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi ’nde (TANAP) sona yaklaşılıyor. Azerbaycan doğalgazını Avrupa’ya taşıyacak TANAP projesinin boru hattı yapımında yerli firmaların rol oynaması planlanıyor.

TANAP projesi için bakanlıktan olumlu raporu!

Türkgözü- Posof-Ardahan’da Gürcistan - Türkiye sınırında başlayıp, İpsala-Edirnede’ki Türkiye - Yunanistan sınırında son bulan TANAP projesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan "olumlu" raporu verildi. İşte TANAP projesinin geçtiği iller...

TANAP projesinin ikinci hattı Haziran ayında belli olacak!

Trans Anadolu Boru Hattı Projesi 'nin ikinci hattının seçimi Haziran'da tamamlanıyor...

Recep Tayyip Erdoğan: TANAP projesi bu yıl başlayacak!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Tanap projesinin bu yıl başlayacağını ifade etti..

Dumankaya Lobi projesinin son hali!

Dumankaya İnşaat tarafından hayata geçirilen Dumankaya Lobi projesinin son halini www.havadanemlakvideo.com görüntüledi....

TANAP projesinin Gönen etabı

TANAP projesinin Gönen etabı TANAP projesinin Gönen etabı

Azerbaycan gazını Türkiye üzerinden Avrupa’ya taşıyan ve çalışmaları uzun zamandır devam eden Trans Anadolu doğalgaz Boru Hattı Projesi’nin Gönen etabında çalışmalar başladı. Ardahan’dan başlayan ve Çanakkale il sınırına dayanan TANAP projesi ile Avrupa’ya geçecek doğalgazı taşıyacak borular ise tamamen yerli üretim ile elde ediliyor.


TANAP Demiryolu ile Hatay Osmaniye’de bulunan Toprakkale İstasyonundan tren vagonlarına yüklenen borular, Bandırma Limanına ulaştı. Bandırma Limanı’nda başlayan çalışmalarla tırlara yüklenen borular Gönen’in Ilıcak kırsal mahallesi yakınlarına kurulan lojistik alanına naklediliyor.


68 kilometrelik hat için yapılacak çalışmaların 6 ay süreceğini belirten Arkas Lojistik TANAP Operasyon Şefi Ersan Arslanyılmaz, boyları 10-14 metre arasında değişen boruların Tosçelik’in Osmaniye’deki fabrikasında yerli üretimle imal edildiğini söyledi. Kars’ın Posof ilçesinden başlayan hat çalışmalarının Çanakkale’de ikiye ayrılarak Bulgaristan ve Yunanistan üzerinden iki ayrı...