27 / 06 / 2022

Taner Yıldız kim

Taner Yıldız kim

Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Akkuyu Nükleer Enerji Santrali yapımına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Elektrik faturasını ödeyemeyenlere kolaylık sağlanacak!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:, Elektrik faturaları ödeyemeyen vatandaşlarımıza ödeme kolaylığı sağlanacaktır. Üç taksit istiyorsa biz beş, altı taksit yapalım ama ödeme niyetinin ve gayretinin olması lazım" dedi.

Mersin Akkuyu Santrali 2022'de devreye girecek!

Akkuyu Nükleer Santrali için süreçler planlananın gerisinde; ilk ünite en az iki yıl gecikme ile 2022'de devreye girecek.

Taner Yıldız'dan elektrik faturası açıklaması!

Ocak ayında tüketicinin yaşadığı elektrik faturası şokunun nedeni belli oldu. Dağıtım şirketleri aralık ayında kesmedikleri faturları ocak ayında iki fatura halinde keserek göndermişler.

Belediyelerin elektrik borçlarının yüzde 75'i yapılandırıldı!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, belediyelerin elektrik borçlarının yüzde 75 yapılandırıldığını belirterek, "Belediyeler, bize 743 milyon liralık yapılandırma sundular" dedi.

Sokak lambalarından tasarruf!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Sokak aydınlatmalarından elde edeceğimiz tasarruf 600 milyon liraya yakın. Şu anki lambaların ömrü 8 bin saat, takacağımız lambaların ömrü gelişen teknolojiyle beraber 100 bin saat" dedi.

Elektrik ve doğalgazda yeni yılda düzenleme olacak mı?

Bakan Taner Yıldız: "(Kayıp kaçak bedelleriyle ilgili düzenleme) Kanuni düzenlemelerimiz hem yargıyı rahatlatmak, hem de daha stabil yapı için faydalı olacaktır. Bununla alakalı düzenlemeyi ocak ayında yapmamız lazım" dedi.

Doğalgaz'da indirim olacak mı?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Karma Ekonomi Komisyonu toplantısında doğalgazla ilgili fiyat indirimi talebimizi yineledik. Karşılıklı belli adımlar atıldı" dedi. Doğalgaz'da indirim olacak mı?

Taner Yıldız Ermenek'teki maden ocağında çalışmaları denetliyor!

Taner Yıldız, Çalışma ve Faruk Çelik ile Lütfi Elvan, Ermenek'teki maden ocağında mahsur kalan işçilerin kurtarılması için yapılan çalışmaları incelemek üzere sık aralıklarla tünelden ocağa girerek çalışmaları denetliyor.

Taner Yıldız: Rus gazında indirim vatandaşa yansımaz!

Enerji Bakanı Taner Yıldız, Rusya’dan gaz fiyatında indirim talepleri olduğunu belirterek, “Rusya’dan gaz fiyatında indirim talebimiz var. Ama bu indirim vatandaşa yansıyacak gibi görünmüyor” dedi.

Taner Yıldız: Doğalgaz fiyatında indirim talep ettik!

Siyaset Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) tarafından "Enerji Arz Güvenliği ve Güney Gaz Koridoru" paneli düzenlendi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, doğalgaz fiyatında indirim talebini Rusya tarafına ilettiklerini belirtti.

Enerji Arz Güvenliği ve Güney Gaz Koridoru paneli düzenlendi!

Taner Yıldız, doğalgaz fiyatında indirim talebini Rusya tarafına ilettiklerini belirterek, "Bu revizyonun, Türkiye Cumhuriyeti'nin 1 Ocak 2015 itibarıyla hakkı olduğunu ve bununla alakalı hazırlık yapmalarını istedik" dedi.

Taner Yıldız: Enerji barışa akacak!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Dünya Ekonomik Forumu’nda konuştu.Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Türkiye’nin enerjiyle alakalı bütün kalemlerini barıştan yana kullanacağını belirtti.

Taner Yıldız: Türkiye bir enerji üssü olabilir!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Türkiye'nin fiyat politikalarının belirlendiği bir enerji üssü olmaması için hiçbir sebep yok. Türkiye istikrarlı siyaseti ile beraber bunları gerçekleştirebilecek düzeyde" dedi.

Bakan Yıldız AA Enerji Masası'nın açılışını yaptı!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Anadolu Ajansı'nın ( AA ) kurduğu "AA Enerji Masası"nın açılışını gerçekleştirdi. Bakan Yıldız AA Enerji Masası'nın açılışını yaptı.

Taner Yıldız: Yeni boru hattı projesi TANAP'a zarar vermez!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Rusya'dan inşa edilmesi planlanan yeni boru hattına ilişkin, "TANAP'ın böyle bir projeden zarar görmesi diye bir şey söz konusu olmaz" dedi.

Taner Yıldız'dan doğalgaz indirimi açıklaması!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Rusya'nın doğalgazdaki indirim teklifine ilişkin, "Sayın Putin'in verdiği rakamlar Rusya'nın teklifi olarak olumlu bir adım olarak değerlendirilmiştir" dedi...

Taner Yıldız: Doğalgazda istediğimiz rakam teklifin üzerinde değil!

Taner Yıldız, Rusya'nın doğalgazdaki indirim teklifine dair, " Karşı teklifimiz nihayetlenmemiştir. İstediğimiz rakam onların teklifinin üzerinde. Çünkü BOTAŞ karı üzerinden değil, zararı üzerinden bu müzakereler sürüyor " dedi.

Taner Yıldız: Gazprom’dan yeni gaz fiyatı teklifi bekliyoruz!

Rus doğalgazında daha fazla alım ve fiyat indirimi konusunda ilerleme sağlandı. Enerji Bakanı Taner Yıldız, indirim teklifine kısa sürede cevap beklediklerini, ancak Gazprom’a göre ek gazın 2016’ya kalabileceğini belirtti

Taner Yıldız: Ne zeytinlikten ne de enerji santrallerinden vazgeçeriz!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Soma'da kurulması planlanan termik santrale ilişkin, " Biz ne zeytinlikten ne de enerji santrallerinden vazgeçeriz " dedi...

Taner Yıldız: Rüzgâr santrallarinin sayısı artacak!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye'nin Avrupa'da en ucuz doğalgaz kullanan ülke olduğunu, elektrikte ise en az fatura ödeyen pazarlar arasında 3'üncü sırada yer aldığını söyledi.

Taner Yıldız: Ermenek'teki kaza afet değil kusur!

18 madencinin göçük altında kalmasına 'doğal afet' diyen maden şirketine Enerji Bakanı Taner Yıldız'dan yanıt geldi. Yıldız, "Burası bir doğal afet değil. Doğal afet tanımlaması yapmak olayı geçiştirmek anlamına gelir, kusur var" dedi

Taner Yıldız Ermenek'teki maden ocağında çalışmaları denetliyor!

Taner Yıldız, Çalışma ve Faruk Çelik ile Lütfi Elvan, Ermenek'teki maden ocağında mahsur kalan işçilerin kurtarılması için yapılan çalışmaları incelemek üzere sık aralıklarla tünelden ocağa girerek çalışmaları denetliyor.

Taner Yıldız: Ermenek'teki maden işletmesinde kusur var!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız: 'Elimizde bulunmayan nedenlerden dolayı bir işlem olmuşsa, 'Bu doğal afettir' deriz. Ama burası bir doğal afet değil. Bu yüzden doğal afet olmayan yerde kusur var demektir' dedi.

Taner Yıldız: 18 işçiyli ilgili umudumuz azalıyor!

Karaman ’ daki madende mahsur kalan işçileri kurtarma çalışmaları hakkında bilgi veren Enerji Bakanı Taner Yıldız, " 18 işçi kardeşimizle ilgili umudumuz azalıyor" dedi.

Taner Yıldız: Madenin altı suyla dolu!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Ermenek ilçesindeki maden ocağında su baskını nedeniyle mahsur kalan işçilere ilişkin, madenin altının tamamen suyla dolu olduğunu ve öncelikli amacın bu suyu deşarj etmek olduğunu söyledi

Taner Yıldız: Karaman'daki madende sular her 2 saatte 1 metre yükseliyor!

Enerji Bakanı Taner Yıldız ile Ulaştırma Bakanı Lütfü Elvan akşam saatlerinde facianın olduğu bölgeye ulaştı. Bakan Yıldız yaptığı açıklamada, "İki saatte yaklaşık bir metrelik su yükselmesi var. Su yükselmesi devam ediyor" dedi

Taner Yıldız: Su seviyesi yükseliyor, zaman aleyhimize işliyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Karaman'ın Ermenek ilçesindeki maden ocağında su baskını sonucu mahsur kalan işçilere ulaşabilmek için yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Taner Yıldız kim Haberi

Taner Yıldız kim

Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Akkuyu Nükleer Enerji Santrali yapımına ilişkin, "Rusya Federasyonu ticari bir iş yapıyor. O yüzden burada böyle bir projenin riske girmesi halinde ki riske girebileceğini çok düşünmüyorum, asıl cebinden para çıkacak Rusya Federasyonu'dur" dedi. Rusya'nın, savaş uçaklarının sınır ihlaliyle ilgili yanlışlıkla ve sehven yaptığını beyan ettiğini anlatan Yıldız, "Tabi ki biz bu açıklamayı dikkate almak isteriz. Ancak sehven yapılan hataların tekrarı bütün zihinlerde tereddüt uyandırmıştır. Hem Rusya Federasyonu hem de Türkiye'nin kurumsal hafızası çok rahatlıkla bu tür ilişkileri bütün bu noktaları kucaklayabilecek kadar da derindir. İki ülke arasındaki ilişki, tek taraflı nezaket göstererek muhafaza edilmez. Her iki taraf açısından da bu ilişkilerin muhafaza edilmesi lazım" diye...