tapu arşif bilgi sistemi

tapu arşif bilgi sistemi

Osmanlı Devleti sınırları içerisinde kalan 25 ülkenin gayrimenkul kayıtları dijital ortama aktarıldı

Tapu parsel sorgulama nasıl yapılır 2020?

Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi yani kısaca TAKBİS, Türkiye genelinde taşınmaz mülkiyet bilgilerini elektronik ortamda sunan sistem. Peki, internet üzerinden tapu parsel sorgulama nasıl yapılır? İşte tapu parsel sorgulama 2020...

Tapu'dan yabancılara özel gayrimenkul portalı!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Türkiye'den gayrimenkul edinmek isteyen yabancıların başvuru sürecinden itibaren doğru yönlendirilmesi için bilgi portalı kurdu. 

İzmir Flex Life Studio'da aynı gün tapu fırsatı!

BYY İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Ali Yavuz, firmaları tarafından İzmir Çigli'de inşa edilen Flex Life Studio projesiyle ilgili bilgi verdi. Yavuz, projeden ev satın alanlara aynı gün tapu verdiklerini belirtti.

Antalya Gazipaşa Tapu Müdürlüğü'ne yeni bina yapılacak!

Antalya Gazipaşa Tapu Müdürlüğü'ne yeni hizmet binası yapılacak. Gazipaşa Tapu Müdürü Zafer Çapkur, konuyla ilgili bilgi verdi.

TAKBİS sistem tapu hatalarının önünü kesti!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi (TAKBİS) ile Türkiye'de tüm mülkiyet bilgileri üzerinde her türlü sorgulama yapılabiliyor.

Netcad, Azerbaycan’ın Tapu Kadastro Yönetim Sistemi'ni kurdu!

Coğrafi Bilgi Sistemi ve Mühendislik çözümleri alanında Türkiye’nin lider kurumlarından Netcad, 27 yıllık uzmanlığıyla hizmet ağını uluslararası alana taşıdı. Azerbaycan, Tapu ve Kadastro Yönetim Sistemi için Netcad’i tercih etti.

Narlıdere'de 100 bin tapu elektronik ortama taşındı!

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan uygulamayla tapu evrakları Türkiye'de ilk kez Narlıdere'de "Tapu Kadastro Bilgi Sistemi" (TAKBİS) adıyla elektronik ortama aktarıldı.

Sultangazi'de tapu sorunuyla ilgili bilgi verildi!

Sultangazi Merkez Habibler Mahallesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetimi, mahallenin Tapu sorunuyla ilgili bilgi vermek üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonunu ziyaret etti.

Tapu takas sözleşmesi sözleşme öncesi bilgi formu!

Tapu takas sözleşmesi sözleşme öncesi bilgi formu, mesafeli sözleşmenin kurulmasına yönelik işlemleri hakkında bilgi ve işleyiş esaslarını açıklıyor. İşte tapu takas sözleşmesi sözleşme öncesi bilgi formu...

Tapu Takas'da işlem başına 70 TL alınacak!

Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi (TAKBlS) ile Takasbank arasında kurulan web tabanlı 'TapuTakas' uygulamasıyla, gayrimenkul alım satımı artık hem alıcı hem satıcı açısından risksiz ve güvenli bir yapıda gerçekleşecek.

Tapuda e-sicil uygulaması ile bürokratik işlemler en aza inecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce: “Tapu sicilindeki bilgi ve belgelere daha hızlı erişilecek. İşlemler daha kısa sürede tamamlanacak ve vatandaşlar tapu müdürlüklerine gelmeden işlemlerini yapabilecekler” dedi.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Emlak ve Gayrimenkul Fuarı'ndaydı!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, 09-12 tarihlerinde ATO Congresium’da gerçekleştirilen Emlak ve Gayrimenkul Fuarı'nda açtığı stand ile gelenlere Berlin Tapu Müdürlüğü ile ilgili bilgi verdi...

Tapu çağrı merkezi telefon numarası kaç?

Tapu ve Kadastro Çağrı Merkezi, 15 Eylül 2014 tarihinde hizmete girdi. Peki, Tapu çağrı merkezi telefon numarası kaç? Tapu ve Kadastro Çağrı Merkezinden nasıl bilgi alınıyor?

tapu arşif bilgi sistemi

tapu arşif bilgi sistemi tapu arşif bilgi sistemi

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Osmanlı Devleti sınırları içerisinde kalan ve daha sonra bağımsızlıklarını kazanan 25 ülkenin gayrimenkul kayıtlarını dijital ortama aktardı. Böylece bin 400'lü yıllardan bugüne kadar ülkelere ait kayıtlarda geçmişe yönelik sorgulama yapabilecek. Dünyada 19'u Arap, 15'i Balkan ve Avrupa, 3'ü Kafkas, 7'si Orta Asya Türk Devleti, 2'si Kıbrıs, İsrail ve Türkiye Cumhuriyeti olmak üzere 50 civarında bağımsız ülke Osmanlı Devleti'nin hâkim olduğu coğrafya üstünde yer alıyor. Tapu Arşiv Bilgi Sistemi hakkında bilgi veren Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, tüm bu kayıtların dijital ortama aktarıldığını belirterek şöyle dedi: "Dijital ortamda çok daha rahat 1400'lü yıllardan bugüne kadar ülkelere ait kayıtlarda geçmişe yönelik sorgulama yapabilmekteyiz. Yasal düzenleme yapılırsa vatandaşlar şifre ile internetten kendi gayrimenkullerini takip...