Tarihi Ahmet Tevfik Paşa Konağı yıkılıyor

Tarihi Ahmet Tevfik Paşa Konağı yıkılıyor

Kars Kalesi’nin eteklerinde, tarihi Taş Köprü'yle hamamlar bölgesinde bulunan Ahmet Tevfik Paşa Konağı’nın da aralarında bulunduğu tarihi evler bakımsızlık ve ilgisizlikten dolayı yıkılmaya yüz tuttu.

Ahmet Şevki Göklevent'in Mersin'deki evi yıkılmak üzere! 

Eski Mersin Milletvekili Şevki Bey'in (Ahmet Şevki Göklevent) tarihi evinin yıkılmak üzere olduğu görüntülendi. Mersin'in Gülnar ilçesinde bulunan konak harabeye döndü...

Bodyguardların dövdüğü emlakçı Tevfik Demir hayatını kaybetti!

Antalya'da alacak anlaşmazlığı nedeniyle Ertan Köse tarafından azmettirilen Ahmet Kılıç ve Yusuf Burak tarafından dövülen emlakçı Tevfik Demir, edavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Kayseri'de Gıyaseddin Keyhüsrev'in yaptırdığı tarihi köşke restorasyon!

Kayseri'de, Anadolu Selçuklu Sultanı 2. Gıyaseddin Keyhüsrev döneminde inşa edilen Hızır İlyas Köşkü'nde restorasyon çalışması başlatıldı. Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, tarihi yapılara sahip çıkarak gelecek kuşaklara aktaracaklarını söyledi.

Polisan Holding’e CFO’su Ahmet Çağaşan Yılmaz oldu!

Polisan Holding’de, CFO’luk görevine 2 Eylül 2019 tarihi itibarıyla Ahmet Çağaşan Yılmaz atandı.

Kocasinan'daki tarihi yapılar restore ediliyor!

İlçeceki çalışmalarına devam eden Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan bölgesinde bulunan tarihi yapıları ve mekanları; restorasyon çalışmalarıyla aslına uygun bir görünüme kavuşturduklarını söyledi.

Büyükyalı'daki 23 adet tarihi loft satışa çıktı!

Büyükyalı İstanbul projesindeki 23 adet tarihi loft satışa çıktı. Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, 150 yıllık binaların ömrüne bir 150 yıl daha kattıklarını belirtti.

Tevfik Göksu: Kentsel dönüşüm tarihi bir fırsat!

2. Kentsel Gelişim Zirvesi'nde konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, "Kentsel dönüşümün fırsatından yararlanarak şehirlerimizi insan yüzlü, planlı şehirlere, ekonomik kalkınmış, mutlu ve huzurlu şehirlere dönüştürebiliriz" dedi.

Tevfik Sırrı Gür Stadyumu Millet Bahçesi olacak!

Mersin'de 1951'den 2014 yılına kadar hizmet veren tarihi Tevfik Sırrı Gür Stadyumu'nun yıkım çalışmaları başladı. Tevfik Sırrı Gür Stadyumu Millet Bahçesi olacak.

Ahmet Özderici'nin Özderici GYO'daki payları yüzde 12.99 sınırında!

Ahmet Özderici'nin, Özderici Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı sermayesindeki paylarıı 31 Ocak 2018 tarihi itibariyle yüzde 12.99 sınırına ulaştı.

Ahmet Özderici'nin Özderici GYO'daki payları yüzde 15,13 sınırında!

Ahmet Özderici'nin, Özderici Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı sermayesindeki paylarıı 31 Ocak 2018 tarihi itibariyle yüzde 15,13 sınırına ulaştı.

Konya Tarihi Osmanlı Buğday Pazarı'nda 136 dükkan yer alacak!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun ile Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, içerisinde tarım Müzesi, işyerleri ve sosyal alanların yer alacağı Tarihi Osmanlı Buğday Pazarı inşaatını inceledi.

Ahmet Arslan, Avrasya Tüneli'nin hizmet vereceği tarihi açıkladı!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Avrasya Tüneli'nin açılış töreni nedeniyle kurulan ekipmanların kaldırılacağını belirterek, "Onların bakımı yapıldıktan sonra yarın öğleden sonra hizmet vermeye başlayacak. Sabah 07.00 akşam 21.00 saatleri arasında hizmet verecek." dedi.

Ahmet Basa'dan emlak vergisi uyarısı!

Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa, emlak ve çevre temizlik vergisi ile diğer borçlarının yeniden yapılandırıldığını, borç yapılandırmasının son gününün ise 25 Kasım tarihi olduğunu belirtti.

Tarihi Ahmet Tevfik Paşa Konağı yıkılıyor

Tarihi Ahmet Tevfik Paşa Konağı yıkılıyor Tarihi Ahmet Tevfik Paşa Konağı yıkılıyor

Bir zamanlar Kars’ın en güzel tarihi binalarından bir tanesi olan Ahmet Tevfik Paşa Konağı, herkesin gözleri önünde yıkılıyor.


Kars Kalesi’nin eteklerinde, tarihi Taş Köprü ile hamamlar bölgesinde bulunan ve 19. yüzyılda yapılan tarihi Ahmet Tevfik Paşa Konağı’nın da aralarında bulunduğu tarihi evler bakımsızlık ve ilgisizlikten dolayı yıkılmaya yüz tuttu.


Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi’nin bulunduğu Dereiçi Bölgesi’nde bulunan Ahmet Tevfik Paşa Konağı, günümüzde içkicilerin mekanı olurken, Kars’ı ziyarete gelen yerli ve yabancı turistler tarafından da olumsuz karşılanoyor.


“BİR TARİH GÖZLER ÖNÜNDE YIKILIYOR”


Geçmişte askeri personellerin kaldığı aralarında Ahmet Tevfik Paşa Konağı’nın da olduğu tarihi Kars Evleri, askeriyenin bölgeden çekilmesiyle kaderine terk edildi. Geçmiş Belediye Başkanlarından Naif Alibeyoğlu’nun belediye imkanlarıyla koruma altına aldığı tarihi evler, bir süre sonra yıkılmaya, kimliği belirsiz kişi veya...