Taşköprü Ziraat Odası yeni binası

Taşköprü Ziraat Odası yeni binası

Taşköprü Ziraat Odası Başkanlığı’nın yeni binası Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’ın da katıldığı törenle açıldı..

Fiskobirlik Genel Müdürlük binası taşınacak mı?

Fiskobirlik Yönetim Kurulu Üyesi ve Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, taşınacağı yönünde iddialar çıkan Fiskobirlik 'in, Giresun merkezli faaliyetini sürdürmeye devam edeceğini belirtti...

Aksaray Ziraat Odası yeni hizmet binasının temeli atıldı!

Aksaray Ziraat Odası yeni hizmet binasının temeli gerçekleştirilen törenle atıldı.

Kocaeli Ticaret Odası'ndan konut alacaklara müjde!

Kocaeli Ticaret Odası, inşaat sektörünün canlanması ve vatandaşların uygun şartlarda konut sahibi olabilmesi için taşın altına elini koydu.  Ziraat Bankası ile imzalanan protokole göre KOTO üyesi müteahhit firmaların katkı payıyla vatandaşlar, yüzde 0,98 faizle konut sahibi olabilecek.

Kipaş'ın Aydın'daki fabrikası 500 milyon dolara inşa ediliyor!

Aydın'daki kağıt fabrikasının yapımı devam ediyor. Kipaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hanefi Öksüz, Söke Ziraat Odası'nda basın toplantısı düzenledi.

Batman'da tarım arazileri yok olma tehlikesiyle karşı karşıya!

Batman Ziraat Odası Genel Sekreteri Doğan, Batman’da imara açılan verimli tarım arazilerinin yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu ifade ederek, bu alanların korunması gerektiğini belirtti...

Taşköprü Ziraat Odası'nın yeni binası açıldı!

Taşköprü Ziraat Odası Başkanlığı’nın yeni binası Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’ın da katıldığı törenle açıldı..

Yatırım arsaları tarım alanlarını etkiliyor!

Bursa Orhaneli ilçesinde yatırım için alınan tarım alanları ekilmeden atıl vaziyette duruyor. Orhaneli Ziraat Odası Başkanı Nafiz Kaya, "Orhaneli ilçesinde 20 bin dönüm tarım alanı ekiliyordu. Yıllar geçtikçe buralar ekilmemeye başladı.

Milas Ziraat Odası yeni hizmet binası tamamlandı!

Muğla’nın Milas ilçesinde yaklaşık 5 yıl önce inşaatına başlanan ziraat odasına ait yeni hizmet binasında mutlu sona yaklaşıldı.

Edirne Meriç Ziraat Odası'na yeni hizmet binası!

Edirne'de üreticilere daha iyi koşullarda hizmet verebilmek için yeni hizmet binası inşa edilecek. Edirne Meriç Ziraat Odası (MZO) Başkanı Ömer Ergin, eski binanın taşınacağını söyledi.

Süleyman Girmen: Verimli araziler imara açılmamalı!

Seyhan Ziraat Odası Başkanı Süleyman Girmen, dünyada en kolay sağlanan gelirin arazi rantı olduğunu ve bu yüzden verimli tarım arazilerinin ranta kurban edildiğini, belediyelere tanınan hakların kısıtlanması gerektiğini söyledi.

Kütahya Şaphane Ziraat Odası'na yeni hizmet binası!

Şaphane Ziraat Odası'nın yeni hizmet binasının açılışı törenle yapıldı. Açılış töreninde konuşan Şaphane Kaymakamı Asım Solak, ilçedeki kurum ve kuruluşların hizmet binalarının yenilenmesiyle, hizmet kalitesinin daha da artacağını belirtti.

Burdur Bucak Ziraat Odası'na yeni hizmet binası!

Burdur'un Bucak ilçesinde ziraat odasına yeni hizmet binası yapılacak. Odadan yapılan yazılı açıklamaya göre, yeni hizmet binasının yapımı için ihale gerçekleştirilerek, kaba inşaat bitirildi.

Adana Yüreğir Ziraat Odası binası taşınıyor!

Kiracısı oldukları hazineye ait bina Kızılay’a tahsis edilen ve binayı boşaltmaları için verilen 15 günlük süre önceki gün dolan Yüreğir Ziraat Odası, taşınma sürecinde üreticilerin mağdur edilmemesi için süre tanınmasını istiyor.

Taşköprü Ziraat Odası yeni binası

Taşköprü Ziraat Odası yeni binası Taşköprü Ziraat Odası yeni binası

Taşköprü Ziraat Odası'nın yeni hizmet binası gerçekleşen törenle açıldı. Açılış töreninde konuşan Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, “Taşköprü önemli bir ilçe. Ziraat Odaları Birliği bizim dönemimizde idari ve mali yönden güçlenmeye başladı. Bir Ziraat Odası teşkilatı fonksiyonel değilse, işlevsel değilse, mensuplarına karşı görevini yerine getiremiyorsa, onun kanunda görevini yerine getiren bir meslek kuruluşu olduğunu söyleyebilmek mümkün değil. Son yıllarda ziraat odalarımızın artık Türkiye’deki meslek teşkilatlarımızın yüzde 70’i kendi binasına kavuştu. Ayrıca odalarımızda ziraat mühendisi istihdam ediyoruz. Çiftçilerimizi muhakkak suretle eğitimler aracılığıyla bilgiyle buluşturmak zorundayız. Kısa zaman içerisinde bakanlıklarımızda koordineli bir şekilde 63 bin çiftçimizi eğitimden geçirdik. Bu önemli. Ama bu yetmez bu rakamları daha yukarıya çıkartma hedefi içerisindeyiz” dedi.


Bayraktar, şöyle devam etti:

“Kastamonu’da sarımsağı, siyesi korumamız gerekiyor,...