tbmm lojmanları yıkımı

tbmm lojmanları yıkımı

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, TBMM yerleşkesi içinde bulunan üç lojmanın 142 bin 468 TL bedelle mantolandıktan kısa bir süre sonra yerleşke içindeki lojmanlarının tamamının 42 bin TL bedelle yıkıldığını bildirdi.

Ankara'daki eski havagazı fabrikasının yıkımı TBMM gündeminde!

Ankara'daki eski havagazı fabrikasının yıkımı meclis gündemine taşındı. Konuya ilişkin soru önergesi hazırlayan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, sorularını Bakan Soylu'ya iletti..

Ankara Cumhuriyet Kulesi'nin yıkımı ne oldu?

Cumhuriyet Kulesi'nin yıkımı ile ilgili üniversitelerden rapor beklendiğini ifade eden Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, kulenin kent için herhangi bir faydasının olmayacağını belirtti.

3.havalimanı inşaatında denize dolgu iddiası TBMM'de!

İstanbul'da, hükümete yakın Limak-Kolin-Cengiz-Mapa-Kalyon grubunun yapımını üstlendiği 3. havalimanı inşaatında denize dolgu yapıldığı iddiası TBMM gündemine taşındı.

Haluk Pekşen: TBMM'ye Metro Kanun teklifi vereceğim!

CHP Trabzon Milletvekili Avukat Haluk Pekşen, dolmuş duruklarında yağmur altında bekleyen insanların durumuna tepki gösterdi. Pekşen, 1 Kasım'dan sonra TBMM'ne Metro Kanun teklifi vereceğini söyledi.

Bağcılar'da 621 konutun yıkımı gerçekleşti!

Kentsel Dönüşüm Projesi'nin emin adımlarla devam ettiği Bağcılar, yeşilin hâkim olduğu yeni yaşam alanlarına kavuşuyor. Proje kapsamında 1.675 riskli yapı belirlendi. 621 konutun yıkımı gerçekleştirildi.

Mardan Otel Lojmanları satılıyor!

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından Antalya İli, Aksu İlçesi'nde bulunan Mardan Otel Lojmanları satışa çıkarıldı. Söz konusu taşınmazların toplam bedeli 65 milyon TL olarak belirlendi.

Dap Yapı Üsküdar Hava Lojmanları arazisine butik konut projesi yapacak!

Emlak Konut GYO'nun Hava Subayları Lojmanları arazisi ihalesinde en yüksek teklifi Dap Holding’e bağlı Eltes ile İstlife ortaklığı verdi. Ziya Yılmaz, "Buraya butik konut projesi yapacağız" dedi.

Emlak Konut Üsküdar Hava Lojmanları arsası sahibini buldu!

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı İstanbul Üsküdar Barbaros Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesi kapsamında satışa sunulan Hava Lojmanları arsası sahibi buldu. Peki ihaleye en yüksek teklif hangi firmadan geldi?

Altındağ'da gecekondu yıkımı için belediyeye verilen yetki geri alındı!

11 yıldır atıl halde dönüşümü bekleyen İskitler'de yetki karmaşası yaşanıyor. Temmuz ayında bölgedeki gecekonduların yıkımı için Altındağ Belediyesi'ne verilen yetki geri alındı.

Emlak Konut Üsküdar Hava Lojmanları ihalesine en yüksek teklif kimden?

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı İstanbul Üsküdar Barbaros Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi kapsamında satışa çıkarılan Hava Subayları Lojmanları ihalesinin birinci oturumu yapıldı. Peki ihaleye en yüksek teklif kimden geldi?

Emlak Konut Üsküdar Hava Subayları Lojmanları ihalesi yarın!

Emlak Konut GYO, İstanbul Üsküdar Barbaros Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi kapsamında Üsküdar'da Hava Subayları Lojmanları'nı satışa çıkardı. İhale yarın saat 14:30'da yapılacak...

Karşıyaka Stadı'nın yıkımı büyük ölçüde tamamlandı!

İzmir'de 2014 yılı Ağustos ayında depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle maçlara kapatılan, amatör maçların oynandığı ve uzun süredir resmi maçlara kapalı olan Karşıyaka Stadı'nın yıkımı büyük ölçüde tamamlandı.

Alsancak Stadı ve Karşıyaka Stadı'nın yıkımı tamamlandı!

İzmir'de 2014 yılı Ağustos ayında depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle maçlara kapatılan Alsancak Stadı ile amatör maçların oynandığı ve uzun süredir resmi maçlara kapalı olan Karşıyaka Stadı'nın yıkımı büyük ölçüde tamamlandı.

tbmm lojmanları yıkımı Haberi

tbmm lojmanları yıkımı

Aydın, TBMM’nin yerleşke dışında bulunan kreşinin taşınmasına yönelik alınan bir karar bulunmadığını kaydetti.CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in TBMM yerleşkesi içindeki lojmanların tadilatları ve yıkımlarına ilişkin soru önergesini TBMM Başkanı İsmail Kahraman adına yanıtlayan Aydın, şunları kaydetti: “TBMM yerleşkesi içerisinde dokuz adet lojman bulunmaktaydı. dikmen lojmanları ile TBMM yerleşkesi içerisindeki lojmanlar dahil toplam 28 bloğun mantolama işleri için 2011’de ihale yapılmıştır. 6 tanesi TBMM yerleşkesi içerisinde bulunan lojmanlardan üç tanesinin kısmi mantolama işleri yapılmakta iken yıkım kararı alınmıştır. Üç lojmanın mantolama maliyeti 142 bin 468.26 TL’dir. Yıkıma ilişkin karar alındıktan sonra herhangi bir tadilat işlemi gerçekleştirilmemiştir.


Molozlara ek harcama 

4 Eylül 2012 tarihli yıkım sözleşmesi imzalanmış olup yıkım 42 bin TL bedelle gerçekleştirilmiştir. Yıkılan lojman binalarının hafriyatlarının taşınması için herhangi bir ek...