03 / 07 / 2022

TCDD eskişehir projesi

TCDD eskişehir projesi

ÖNÜMÜZDEKİ ay Meclis’te görüşülecek 2012 hesaplarında TCDD’nin Eskişehir geçişi projesi de var. Sayıştay’a göre 10 strut (kazık desteği) için 389 bin liralık ihaleye çıkılmış, ancak 922 strut için kazanan firmaya 15.9 milyon lira ödenmiş.

TCDD'den projede gecikme açıklaması!

TCDD Genel Müdürlüğü Eskişehir Gar Geçişi projesinin 18 ayda bitmemesinin sorumlusunun Büyükşehir Belediyesi olduğunu savundu. Müdürlük, "İmar planı ve köprü yıkımındaki zorluklar nedeniyle çift taraflı çalışma imkanı olmamıştır" dedi...

TOKİ Eskişehir için harekete geçti! Ucuz konutlar için düğmeye basıldı! 

TOKİ, dar gelirli aileleri aileleri ev sahibi yapıyor. TOKİ, Eskişehir projesi için düğmeye bastı. İşte TOKİ Eskişehir projesine ilişkin tüm ayrıntılar...

TOKİ Eskişehir projesi için start verdi! Eskişehir'e ucuz konutlar geliyor!

Dar gelirli aileleri ev sahibi yapmaya devam eden Çevre, Şehircilik ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Eskişehir projesi için start verdi. İşte TOKİ Eskişehir projesi detayları...

TOKİ Eskişehir projesi için düğmeye bastı! Başvurular için tarih açıklanıyor!

2023 yılına kadar 1 milyon 200 bin yeni konut inşa etmeyi hedefleyen Çevre, Şehircilik ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Eskişehir'de 77 konut inşa edecek. İşte detaylar...

TOKİ Eskişehir projesi geliyor! Eskişehir'in o ilçesine 77 yeni konut için düğmeye basıldı!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Eskişehir'de 77 yeni konut inşa edecek. Projenin ihalesi 9 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirilecek.

TOKİ Eskişehir projesi için düğmeye bastı! Odunpazarı'na 1048 yeni konut geliyor!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Eskişehir Odunpazarı'nda 1048 yeni konut inşa edecek. Merakla beklenen projenin ihalesi yarın gerçekleştirilecek.

TOKİ'den Eskişehir Odunpazarı'na 1035 konutluk yeni proje geliyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Eskişehir Odunpazarı projesi için start verdi. İhalesi bugün yapılacak olan projede toplam 1035 konut yer alıyor. 

TOKİ Eskişehir projesi için düğmeye bastı! 598 yeni konut inşa edecek!

Dar gelirli aileleri konut sahibi yapan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Eskişehir'de 598 konut ve 1 adet ticaret merkezi inşa edecek.

Eskişehir Gündoğdu'da kentsel dönüşüm çalışmaları başladı!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Gündoğdu-2 Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi’nde yıkım çalışmaları başladı. 

TOKİ Eskişehir Çifteler projesi için düğmeye bastı!

Türkiye'nin 81 ilinde yeni konut projeleri inşa eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Eskişehir Çifteler'de 205 yeni konut inşa edecek.

Eskişehir'de yapılması planlanan demiryolu projesi TBMM'de!

Eskişehir ile Gemlik Limanı arasında yapılması planlanan demiryolu projesi meclis gündemine taşındı. CHP'li Süllü, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

TOKİ Eskişehir 2. Etap projesi 4 Mayıs'ta ihaleye çıkıyor!

Eskişehir İli Tepebaşı İlçesi Zincirlikuyu Mahallesi 2.Etap 428 Adet Konut İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi (E-İHALE) ihalesi 4 Mayıs Pazartesi günü saat 14:30'da yapılacak.

Eskişehir'in tren garı projesine 2020 Dünya Mimarlık Ödülü!

Eskişehir'de inşaatına başlayan yüksek hızlı tren garı projesi, Dünya Mimarlar Topluluğu tarafından verilen 2020 Dünya Mimarlık Ödülü’nü alamaya hak kazandı.

Eskişehir Millet Bahçesi Projesi'nde yapılaşma planlanmadı!

TOKİ Başkanı Bulut, "Eskişehir Millet Bahçesi ile ilgili ne ihale hazırlık aşamasında ne de sonrasında kesinlikle yapılaşma planlanmadı. Projeyle Eskişehirli vatandaşlarımızı daha çok yeşille ve oksijenle buluşturacağız" dedi...

TCDD eskişehir projesi Haberi

TCDD eskişehir projesi

MECLİS Kamu İktisadi Teşekküleri (KİT) Komisyonları’nda 21 Ocak 2015’te görüşülecek 2012 hesapları arasında ilginç bir dosya da var. Sayıştay raporlarına da yansıyan dosyaya göre, Eskişehir Gar Geçişi Projesi kapsamında kullanılacak 10 kazık için düzünlediği ihaleyi 389 bin 720 liraya tamamlayan Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) işin sonunu 922 kazıkla 15 milyon 982 bin 523 lira ile getirebildi.

Fore kazıkların desteklenmesinde kullanılan strut (destek, payanda) için düzenlenen ihaleyi mercek altına alan Sayıştay 2012 raporu inceleme, gerekirse de soruşturma önerdi. Sayıştay, TCDD’nin talep ettiği 10 ‘strut’ın yetersiz olacağı konusunda katılımcı firmaların uyarısıa rağmen ihale kapsamının değiştirilmediğine, sözleşme bedelinin yüzde 1’i kadar bir maliyetin yüzde 28’e çıktığına dikkat çekti. 


İMALATTA 922’YE ÇIKTI

Eskişehir Gar Geçişi altyapı projesinin tamamı için sözleşmede 30 Haziran 2013 tarihi itibariyle...