TCMB faiz indirimi

TCMB faiz indirimi

Konut kredi faizlerinde kamu bankaları tarafından başlatılan düşüş, ağustos ve eylül aylarında konut kredi hacminde ve konut satışlarını artırdı.

TCMB faiz indirimi kredi faizlerine nasıl yansır?

Merkez Bankası geçen hafta sonu faiz oranında 0.25 puan indirim yaptı.Merkez Bankası bankaların bankası. Bankalara faiz ile borç para veriyor. Bankaların fazla paraları varsa kabul ediyor, faiz ödüyor.

ABD'de konut verileri ön plana çıkıyor!

Destek Yatırım Menkul Değerler Araştırma Müdür Yardımcısı Adnan Çekcen, ''Bu hafta ABD'de Fed Başkanı Yellen'in konuşmasının yanı sıra büyüme ve konut verileri ön plana çıkacak. TCMB'nin faiz koridorunun üst bandında yine 25 baz puanlık indirime gitmesi bekleniyor. ''dedi.

İş dünyası Merkez Bankası'nın faiz indirimini yorumladı!

İTO Başkanı İbrahim Çağlar "Demokrasiye kastedilmek istenilen bir girişimi yeni atlattığımız bu dönemde, Merkez Bankamızın aldığı üst üste beşinci faiz indirimi kararının anlamı çok daha büyük" dedi.

TCMB faiz koridorunun üst bandını indirdi!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), bir hafta marjinal fonlama oranını yüzde 9,50'den yüzde 9'a indirdi.

TCMB'nin faiz indirimi yavaşlayacak!

Morgan Stanley ve JP Morgan Chase, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) faiz koridorunun üst bandını yüzde 9,50'den yüzde 9'a çekmesini değerlendirdi.

Merkez Bankası tarihinin en dar faiz koridoruna geçebilir!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) faiz indirim sürecini devam ettirmesi ve tüm zamanların en dar faiz koridoruna geçmesi bekleniyor.

Konut kredisi faiz oranlarında beklenen düşüş olmadı!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın ( TCMB ) faiz oranlarında indirime gitmesi konut kredisi faiz oranlarında beklenen indirim etkisini yaratmadı.

Merkez Bankası'ndan faiz indirimine devam sinyali!

Ziraat Yatırım Ekonomisti Yılmaz, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasından (TCMB) faiz indirimlerine devam edileceği ancak bunun hızının artık yavaşlayacağı sinyali aldığını söyledi.

Faiz indirimi konut satışlarına ivme kazandıracak!

TCMB faiz indirimi inşaat sektörünce olumlu karşılandı. Lacivert Gayrimenkul Kurucu ve İşletmecisi İbrahim Karademir, geçen yıla oranla artan konut satışlarının ivmesini bahar aylarında da yükseltmeye devam edeceğini söyledi.

İstanbul'un merkezinde dar ve orta gelirliye konut üretilemiyor!

TSKB Gayrimenkul Değerleme şirketi Genel Müdürü Makbule Yönel Maya, İstanbul'da arsa fiyatlarının çok yüksek olduğu için dar ve orta gelirliye yönelik konut üretmenin imkansız olduğuna dikkat çekti.

Faizler yüzde 1'in altına inerse konut kredisine talep artar!

Merkez Bankası’nın faiz indirmesiyle gözler bankaların faiz indirimine çevrildi. Gedik Yatırım Araştırma Uzmanı Erol Gürcan, “Kredi faizlerinde yüzde 1 ve aşağısındaki seviyeleri görülürse konut kredisi talebinde önemli bir artış görülebilir” dedi.

Faizlerdeki indirim en çok konuta yarar!

Habertürk Gazetesi'nin yazarlarından Abdurrahman Yıldırım bugünkü yazısında Merkez Bankası faiz indiriminin konut sektörüne etkisini kaleme aldı. İşte Abdurrahman Yıldırım'ın o yazısı..

Konut alıcısı da satıcısı da faizlerin düşmesini bekliyor!

TCMB'nin faiz indiriminden sonra gayrimenkul sektöründe gözler bankalara çevrilirken, konutta alıcı da satıcı da bu indirimin kredi faiz oranlarına yansımasını istiyor.

Merkez Bankası faiz indirimi yaptı!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 7,5 düzeyinde sabit tutarken, marjinal fonlama oranını yüzde 10,50’den yüzde 10’a indirdi.

Halkbank'tan esnaf ve sanatkarlara kredilerde faiz indirimi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararıyla, bankaca doğrudan esnaf ve sanatkarlara 2021'de kullandırılacak krediler ile önceki yıllarda kullandırılan kredilerden bakiyesi 2021'e devreden kredilere yüzde 50 faiz indirimi uygulanacak.

Faiz indirimi konut satışlarını hızlandırdı!

Kamu bankalarının konut kredi faizlerini son yılların en düşük seviyelerine indirmesiyle emlak sektöründe hareketlilik yaşanıyor. Faiz indirimi, konut satışlarını hızlandırdı...

Faiz indirimi kredi faizlerine yansımalı!

Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut editörü Tebernüş Kireçci, kendi Twitter hesabından "Faiz indirimi kredi faizlerine yansımalı" başlıklı analizini kaleme aldı. İşte Kireçci'nin 11 maddelik analizi...

Merkez Bankası'nın faiz indirimi ne kadar işe yarar?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) politika faizini yüzde 9.75'ten 8.75'e indirdi. Peki faiz indirimi ne kadar işe yarayacak?

Anadolubank’tan dev konut kredisi faiz indirimi!

Anadolubank konut kredisi faiz oranlarında dev bir faiz indirimi uyguladı. Banka konut kredisi faizlerini tek seferde 45 puana kadar indirdi...

ICBC kampanyalı konut kredisi için faiz indirimi uyguladı!

ICBC Bank kampanyalı yeni evim konut kredisi ürünü için bir faiz indirimi daha uyguladı. Bankanın kampanyalı konut kredisi faiz oranları yüzde 1.12’ye geriledi...

Faiz indirimi konut sektörü hareketlendirdi!

Merkez Bankası'nın faiz indirimi kararı hakkında konuşan GYODER Başkanı Prof. Dr. Feyzullah Yetgin, “Faiz indirimleri sektörü hareketlendirdi, kredili konut satışlarını artırdı” dedi.

Faiz indirimi ticari kredi faizlerini de düşürecek!

TİM Sektörler Konseyi Üyesi Rüstem Çetinkaya, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) yaptığı faiz indirimi sonrası ticari kredi faiz oranlarının gelecek günlerde yüzde 15'in altına düşeceğini duyurdu.

Merkez Bankası faiz indirimi konut kredisine de yansıyacak!

İTO Başkanı Şekib Avdagiç, Merkez Bankası'nın faiz indirimi ile ilgili olarak, Merkez Bankası’nın bu indiriminin konut, taşıt ve ihtiyaç kredilerine de hızla yansıyarak kendini göstereceğini ifade etti…

Berat Albayrak'tan konut kredisinde faiz indirimi açıklaması!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, kamu bankalarının konut kredisi kullanan ve yapılandırmak isteyen vatandaşlar faiz indirimi hakkında açıklama yaptı...

Faiz indirimi reel sektörün motivasyonunu yükseltti!

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Baran, "Faiz indirimi, reel sektörün moral ve motivasyonunu yükselten bir karar oldu." dedi.

Konut kredisinde faiz indirimi sürecek mi?

Kamu bankaları öncülüğünde konut kredi faizleri yüzde 1'in altına düştü. Mevduat faizleri de düşünce ev almanın cazibesi arttı. Peki faiz indirimi devam edecek mi

Faiz indirimi gayrimenkul sektörüne hareketlilik getirdi!

Merkez Bankası’nın geçtiğimiz günlerdeki faiz indirimi, konut piyasasında da heyecan yarattı.

TCMB faiz indirimi Haberi

TCMB faiz indirimi

Ekonomideki dengelenme süreci, enflasyonun uzun bir aradan sonra tek haneye düşmesi, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) temmuz ve eylül toplantısında politika faizini 750 baz puan indirmesi, mevduat ve kredi faizlerinde de düşüşü beraberinde getirdi. İhtiyaç, konut, taşıt ve ticari kredilerde de faiz oranları ağustos ayından bu yana 500, yılbaşından itibaren 750 baz puan arasında düşüşler yaşandı.

Anadolu Ajansı'ndan Muran Birinci'nin haberine göre; kamu bankalarının ekonomide yaşanan olumlu gelişmeler, faiz ve enflasyon oranlarında yaşanan düşüş trendi doğrultusunda ağustos başında konut kredi faiz oranlarını yüzde 1'in altına düşürmesi, hem sıfır hem de ikinci el konut satışlarını canlandırdı. Kamu bankaları faiz indiriminin yanı sıra vade üst sınırını da 120 aydan 180 aya çıkardı.

Özel bankalar da kamu bankaların ardından konut kredi faiz oranlarını yüzde...