TCMB PPK toplantı özetinde

TCMB PPK toplantı özetinde

TCMB PPK toplantı özetinde, tüketici güven endekslerindeki zayıf seyrin ağustos ayı itibarıyla sürdüğü belirtilerek, inşaat sektörüne ilişkin göstergelerin inşaat faaliyetlerinde kuvvetli bir toparlanmaya işaret etmediği bildirildi.

AA Finans'ın PPK Beklenti Anketi sonuçlandı!

AA Finans'ın TCMB'nin 24 Eylül Perşembe günü gerçekleştireceği Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısına ilişkin anketine katılan ekonomistlerin büyük çoğunluğu politika faizinin sabit bırakılacağını tahmin etti.

Konut kredisi talebi bireysel kredi paketlerinin desteğiyle güçlendi!

TCMB Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetinde, "Son dönemde açıklanan bireysel kredi paketlerinin desteğiyle konut kredisi talebinin de güç kazandığı gözlenmektedir" denildi...

TCMB: Mayıs ayında enflasyon beklentilerindeki iyileşme sürdü!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu Toplantı Özeti'nde, "Mayıs ayında enflasyon beklentilerindeki iyileşme sürmüş, beklentiler tüm vadelerde düşüş kaydetmiştir." denildi.

Merkez Bankası PPK toplantı özeti yayımlandı!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu toplantı özetinde, enflasyon beklentilerindeki iyileşmenin sürdüğü belirtildi.

Mayıs ayında tüketici fiyatları yüzde 1,62 oranında arttı!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetinde, mayıs ayında tüketici fiyatlarının yüzde 1,62 oranında arttığı hatırlatıldı.

TCMB faiz koridorunun üst bandını indirdi!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), bir hafta marjinal fonlama oranını yüzde 9,50'den yüzde 9'a indirdi.

Merkez Bankası bir süre faizlerde indirim olmayacak sinyali verdi!

TCMB, PPK faizlerde değişiklik yapmazken, karar metninde daha önce yer alan "temkinli duruş" ifadesinin "sıkı duruş" olarak değiştirilmesi dikkati çekti. Uzmanlar sıkı ifadesini bir süre daha faiz indirimi olmayacağı şeklinde yorumladı.

İnşaat sektöründe kuvvetli bir toparlanma yok!

TCMB PPK toplantı özetinde, tüketici güven endekslerindeki zayıf seyrin ağustos ayı itibarıyla sürdüğü belirtilerek, inşaat sektörüne ilişkin göstergelerin inşaat faaliyetlerinde kuvvetli bir toparlanmaya işaret etmediği bildirildi.

Merkez Bankası'nın inşaat sektörü ile ilgili tespitleri!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu'nun (PPK) 23 Haziran 2015 tarihli toplantısına ilişkin yayımladığı toplantı özetinde inşaat sektörüne ilişkin şu tespitlere yer verildi.

Fed faiz kararını bugün açıklayacak!

Küresel piyasalarda ABD Merkez Bankası'nın (Fed) bu akşam açıklanacak toplantı tutanakları beklenirken, yurt içi piyasalar Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu'nun (PPK) faiz kararına odaklandı.

Antalya TVK Bölge Komisyonu 51. toplantı gündemi!

Antalya Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu 51. toplantı gündemi maddeleri belli oldu. Toplantı 27 - 28 Nisan 2015 tarihlerinde saat 09:00'da Antalya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Binası'nda yapılacak.

Çanakkale Boğaz Köprüsü için toplantı düzenleniyor!

Çanakkale Boğazı'ndan geçerek Avrupa ile Asya kıtalarını birleştirecek köprü ve otoyol projesinde yeni bir aşamaya gelindi. Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe Otoyolu projesi için 26 Mayıs 2015 Salı günü toplantı yapacak.

Apartman yöneticisine toplantı yapması için ihtarname gönderilir mi?

Posta Gazetesi yazarlarından Tamer Heper bugünkü köşe yazısında okuyucularından birinin sormuş olduğu "Apartman yöneticisinin toplantı yapmasını istiyorum. Bunun için kendisine ihtarname gönderebilir miyim?" sorusunu yanıtladı.

TCMB PPK toplantı özetinde

TCMB PPK toplantı özetinde TCMB PPK toplantı özetinde

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetinde, küresel piyasalardaki belirsizlikler ile güven endekslerindeki zayıf seyrin, büyüme görünümü ve istihdam üzerinde aşağı yönlü risk oluşturduğu belirtilerek, bu görünüm altında talep koşullarının enflasyondaki düşüşü destekleyeceğinin değerlendirildiği bildirildi.


Kurulun, 22 Eylül 2015 tarihli toplantısına ilişkin yayımladığı toplantı özetinde, ağustos ayında tüketici fiyatlarının yüzde 0,4 arttığı, yıllık enflasyonun da 0,33 puan yükselerek yüzde 7,14 olduğu anımsatıldı.


Bu dönemde tüketici fiyatları üzerinde Türk lirasındaki (TL) birikimli değer kaybının etkilerinin izlendiği belirtilen özette, gıda grubu yıllık enflasyonunun bir önceki aya kıyasla yükseldiği, petrol fiyatlarındaki azalışın etkisiyle enerji grubu yıllık enflasyonundaki düşüş eğiliminin ise sürdüğü bildirildi.


Özette, temel mal ve hizmet gruplarında yıllık enflasyonun yukarı yönlü bir seyir izlediği kaydedilerek, bu doğrultuda çekirdek enflasyon göstergelerinin...