Tekfen İnşaat Azerbaycan

Tekfen İnşaat Azerbaycan

Bakü’daki simge binalara imzasını atmaya devam eden Tekfen İnşaat, 169 m yüksekliğindeki Azerbaycan Vergi Bakanlığı’nın yeni yönetim binasının yapımını üstlendi.

Tekfen'in Azerbaycan projelerinin toplam değeri 2 milyar dolar!

Yeni projelerinde alt yapı hazırlıklarını sürdüren Tekfen İnşaat'ın, Azerbaycan'da yapımına devam ettiği projelerin değeri 2 milyar dolara ulaştı...

Levent Kafkaslı: Katar’da dünya kupalarının statlarını da inşa etmeye talibiz!

Bugüne kadar Azerbaycan’da 2 milyar dolarlık projeye imza atan Tekfen İnşaat, Baku Olimpiyat Stadyumu ve Socar Tower’ı şubatta teslim edecek. Katar’da dünya kupalarının statlarını da inşa etmeye talip olacakları belirtildi.

Tekfen İnşaat Azerbaycan'ın en yüksek binasını inşa ediyor!

Üst üste 3 büyük spor organizasyonuna ev sahipliği yapacak Azerbaycan'ın vitrin projelerine Türkler imza atıyor. Ülkenin en büyük stadını yapan Tekfen, bir yandan da 200 metrelik dev bir gökdelen dikiyor

Tekfen İnşaat Azerbaycan'a 2 milyarlık proje yapıyor!

2015’te Avrupa Oyunları, 2017’de İslam Dayanışma Oyunları, 2020 yılında ise Avrupa Futbol Şampiyonası’nın 4 önemli maçına ev sahipliği yapacak Azerbaycan’ı tarihinin en önemli organizasyonlarına Türk şirketler hazırlanıyor

Tekfen İnşaat Kazakistan’da 185 milyon dolarlık ihale kazandı!

Tekfen İnşaat’ın Kazakistan’da faaliyet gösteren iştiraki GATE İnşaat,  Tengiz Sahası’nda yapımı süren “Gelecek Gelişim Projesi” (Future Growth Project) kapsamında bulunan 185 milyon dolarlık boru hattı projesinin ihalesini kazandı.

Tekfen Holding'ten Kazakistan'a yeni inşaat projesi!

Tekfen Holding'in bağlı ortaklarından Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş'nin iştiraki Gate İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin Kazakistan'da hayata geçireceği yeni projesiyle ilgili açıklama yaptı. 

Azerbaycan inşaat ihalelerine Türkiye modeli!

Azerbaycan Bakanlar Kurulu İnşaat, Şehircilik ve Kamu Hizmetleri Daire Başkanı Feyruz Mustafayev, ülkede yapılacak olan inşaat ihalelerinde Türkiye'ye öncelik tanınacağını söyledi. 

Tekfen İnşaat, 100 milyon dolarlık projeye tekrar başlıyor!

Irak’ın Basra bölgesindeki Rumaila Petrol Sahası’ndaki 100 milyon dolarlık projenin inşasına pandemi koşulları nedeniyle ara veren Tekfen İnşaat, projeye yeniden başlıyor.

Tekfen, yarım kalan projesine yeniden başlıyor!

Irak’ın Basra bölgesindeki Rumaila Petrol Sahası’ndaki 100 milyon dolarlık projenin inşasına pandemi koşulları nedeniyle ara veren Tekfen İnşaat, yeni alınan kararla projenin kalan kısmı için ilave kapsamla yeniden işbaşı yapacak.

Tekfen Müteahhitlik Altyapı İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Tekfen Müteahhitlik Altyapı İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi Ataşehir'de 1 milyon TL sermaye bedeli ile Fehmi Taşkın tarafından kuruldu.

Tekfen İnşaat Katar’da 150 milyon dolara otoyol inşa edecek!

Tekfen İnşaat, portföyünü yeniledi. Şirket, Katar Bayındırlık İşleri İdaresi’nden (Ashghal) Al Khor Expressway Bağlantı Yolları İnşaatı işini 548 milyon Katar Riyali (yaklaşık 150 milyon Amerikan Doları) bedel ile kazandı.

Tekfen'in Libya'daki alacaklarıyla ilgili görüşmelerde son durum! 

Tekfen Holding’in bağlı ortaklığı Tekfen İnşaat’in yüzde 67 pay sahibi olduğu Tekfen-TML Ortak Girişimi'nin (TTJV) Libya'da üstlendiği Büyük Nehir Projesi durdurulmuştu. Tekfen'in alacaklarına ilişkin görüşmeler devam ediyor...

Tekfen Holding'ten Libya Projesi davasıyla ilgili açıklama! 

Tekfen İnşaat, Libya Projesi için açılan davada bir tenfiz süreci başlatılmadı...

Tekfen İnşaat'tan Rusya'ya yeni proje!

Tekfen Holding, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) Tekfen İnşaat'ın yeni projesi hakkında açıklama yaptı...

Tekfen Emlak ile Tekfen İnşaat birleşiyor!

Tekfen Holding'in sermayesinde yüzde 100 paya sahip olduğu Tekfen Emlak Geliştirme Yatırım ve Ticaret A.Ş.'nin, sermayesinde yüzde 99,99 oranında paya sahip olduğu Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş. tarafından devralınmak suretiyle birleşmesine karar verildi...

Tekfen Bakü’de 6’ıncı platformuna başlıyor!

Tekfen İnşaat’ın Azerbaycan’da, yüzde 40 oranında pay sahibi olduğu Azfen, 6’ıncı platformunu Bakü'de hayata geçiriyor.

Tekfen İnşaat'ın iştiraki Azfen ile BP arasında iş birliği!

Tekfen İnşaat iştiraklerinden Azfen Birge Müessesesi ile BP Exploration arasında 486 milyon dolarlık  sözleşme imzalandı

Tekfen İnşaat Azerbaycan Haberi

Tekfen İnşaat Azerbaycan

1996 yılında beri faaliyet gösterdiği Azerbaycan’da çok sayıda önemli projeye imza atan Tekfen İnşaat, portföyüne önemli bir proje daha ekledi. Azerbaycan Vergi Bakanlığı’nın yeni yönetim binasının yapımını betonarme çelik ve dış cephe kapsamıyla 94 milyon dolar bedelle üstlenen Tekfen İnşaat, projeyi 60 yıllık deneyimi ile son teknoloji kullanarak hayata geçirecek.


Baku’da, şehrin önde gelen simge projelerinin arasında yerini alacak olan proje, 169 metre yükseklikten ve 33 kattan oluşacak. Toplamda 44,200 metrekare kapalı alanı, 30,000 m² dış cephe kaplaması bulunan, özel mimariye sahip projede; yönetim ofisleri, konferans salonları, yeraltı otoparkı, kat bahçeleri ve ilave Oditoryum Binası ile birlikte dinlenme alanları bulunacak.


Azerbaycan Vergi Bakanlığı Yeni Merkez Binası önümüzdeki dönemde Azerbaycan’ın başkenti Baku’da, şehrin önde gelen simge projelerinin arasında yerini alacak.


Geçtiğimiz hafta, yapımını...