06 / 02 / 2023

Tema İstanbul kiralık

Tema İstanbul kiralık

1 Ağustos'tan itibaren yerleşimin başlayacağı Tema İstanbul'da konutların yüzde 85'i satıldı. 2 yılda 3 bin 45 konutun satıldığını belirten proje ortakları, "Bu yüksek satış oranında konutları zamanında teslim etmemiz etkili" dedi.

Tema İstanbul’da yaşam başladı fiyatlar 2 yılda yüzde 35 arttı!

Türkiye’nin en büyük karma projesi olan Tema İstanbul’da konutların çoğu teslim edildi ve ağustos başından itibaren yaşam başlıyor.

Tema İstanbul yabancıya değil yerli müşteriye satıldı!

3 bin 31 konutun bulunduğu Tema İstanbul'da her gün 100 aile yeni evlerine taşınıyor. Tema İstanbul Genel Müdürü Mesut Arslan,şu ana kadar 2 bin 400 konut teslim ettiklerini açıkladı.

Tema İstanbul’da yaşam başladı!

İstanbul Halkalı’da 1.5 milyon metrekarelik arsada inşa edilen ve özel sektör tarafından gerçekleştirilen Türkiye’nin ‘en büyük’ karma projesi olarak nitelendirilen Tema İstanbul’da konut teslimi tamamlanmak üzere.

Tema İstanbul’da konutlar sahiplerine teslim edildi!

MESA, Artaş-Avrupa Konutları, Öztaş, Kantur-Akdaş Ortak Girişim Grubu tarafından İstanbul Halkalı’da inşa edilen Tema İstanbul’da konutlar sahiplerine teslim edildi.

Tema İstanbul Atakent iletişim!

Tema İstanbul Atakent iletişim bilgileri haberimizde yer alıyor. Daire teslimlerinin bu yıl Temmuz ayı içerisinde yapılacak olan Tema İstanbul Konutları Artaş, Öztaş, Mesa, Kantur imzası ile inşa ediliyor.

İstanbul`da kiralık ev fiyatları zirve yaptı!

Bahçeşehir Üniversitesi'nin yaptığı ankete göre Kasım ayında yıllık kira artış oranı yüzde 168'e çıktı. Rapora göre m2 başına en yüksek artış yüzde 147,7 ile İstanbul'da kiralık dairelerde yaşandı. Bunu yüzde 150 ile Ankara ve yüzde 160 ile İzmir izledi.

İstanbul'daki bankalarda kiralık kasa sıkıntısı!

İstanbul'daki bankaların genelinde kiralık kasa sıkıntısı yaşanmaya başladı. Kasa kiralamak için bankalara başvuranlar "kiralık kasamız yok" cevabıyla karşılaşıyor. Peki bu sıkıntının nedeni ne? Bu sıkıntı sadece Türkiye genelinde mi? İstanbul'da mı? İşte sorunun cevabı haberimizde...

Rekor İstanbul’da! O ilçede 6 bin liranın altında kiralık daire kalmadı!

Geçinemiyoruz Platformu, geçtiğimiz eylül ayı konut raporunu yayımladı. Yayımlanan rapora göre, İstanbul Kadıköy'de 6 bin lira altında kiralık daire kalmadı. İşte detaylar…

Kiralık konut en çok bu 3 kentte aranıyor

Online emlak arama sitelerinden birinin yaptığı araştırmaya göre, yılın ilk yarısında ülke çapında en çok kiralık konut araması yapılan bölgeleri verilerine göre, İstanbul’un Esenler ilçesi ilk sırada yer alırken, Esenler’i Çayırova ve Fatsa geldi.

KİPTAŞ'tan İstanbul'a çılgın konut projesi duyurusu: Kiralık ve satılık ev sorununu kökten çözecek!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki, vatandaşların konut ihtiyacını karşılamaya yönelik projeler gerçekleştiren KİPTAŞ, şehirdeki kiralık ve satılık konut sorununu kökten çözecek bir projeyi açıkladı. İşte 'İstanbul için en çılgın proje'nin detayları...

Günlük kiralık evlerde fiyatlar yüzde 50 arttı! 20 bin konut günlük kiralamada!

Günlük kiralık konut pazarı büyümesine devam ediyor. Bir senede yüzde 10 yükseliş kaydedilen günlük kiralık evlerde pazarın yüzde 52'lik kısmı megakent İstanbul'da yer alıyor.

İstanbul'da Türklere kiralık ev verilmiyor mu? Kiralık evlerde fazla para veren kazanıyor!

İstanbul’da konut kiraları son dönemde fahiş oranlarda arttı. Esenyurt ilçesinde verilen bir konut ilanındaki “Türk müşteri uygun değil” ibaresi, yabancıya kiralık ev konusunu yeniden alevlendirdi. Peki Suriye, Afgan ve İranlıların yoğun olarak yaşadığı Başakşehir bölgesinde son durum ne?

İstanbul'da sahibinden tartışılacak kiralık daire ilanı! Türk müşteriye uygun değil

İstanbul'da sahibinden verilen bir ilan tartışma konusu oldu. Son dönemde artan göç dalgası nedeniyle sayıları hızla artan Suriye ve Afgan göçmenler 250 bin dolara konut satın alıp ev sahibi olabiliyor. İşte o göçmenler şimdi Türklere kiralık daire vermiyor.

İstanbul'da kiralık ve satılık konut fiyatları uçtu!

İstanbul'da kiralık ev bulmak için bir konut tutmak için en az 4-5 bin TL bütçe ayrılması gerekiyor. Satılık evlerin fiyatları ise neredeyse anlık değişmeye başladı.

İstanbul'da kiralık ev dolandırıcılığı artıyor!

İstanbul'da kiralık ev dolandırıcılığı her geçen gün artıyor. Ucuz ilanları gören vatandaşlar binlerce lirasını dolandırıcılara kaptırıyor.

Öğrencilerin kiralık ev sıkıntısı büyüyor!

İstanbul genelinde kiralık ev sorunu gün geçtikçe büyürken üniversite öğrencileri kalacak ev bulamıyor. Emlakçılar piyasadaki son durumu anlattı. 

Satılık ve kiralık ev fiyatları düşecek mi?

İstanbul’da kiralık ve satılık ev fiyatlarında son bir senede büyük bir yükseliş kaydedildi. Bir sene öncesine kadar bin 500, 2 bin TL seviyesinde evlerin kiralanabildiği İstanbul’un birçok semtinde boş konut kalmadı.

Kiralık ev probleminin temelinde ne var? 

İstanbul'da kiralık ev sorunu gitgide büyüyor. Ev arayanlar hayalindeki evi bulsa da evleri kiralamakta zorluk çekiyor. Peki, kiralık ev sorununun temelinde ne yatıyor? İşte detaylar...

Tema İstanbul kiralık Haberi

Tema İstanbul kiralık

1 Ağustos'tan itibaren yerleşimin başlayacağı Tema İstanbul'da konutların yüzde 85'i satıldı. 2 yılda 3 bin 45 konutun satıldığını belirten proje ortakları, "Bu yüksek satış oranında konutları zamanında teslim etmemiz etkili" dedi. İstanbul Halkalı'da 1.5 milyon metrekarelik arsada inşa edilen Tema İSTANBUL'da 1 Ağustos'tan itibaren yaşam başlıyor. 24 ayda 3 bin 500 konutu bitirdiklerini belirten MESA Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, projedeki konutların yüzde 85'ini sattıklarını söyledi. Boysanoğlu, "Tema İSTANBUL'da toplam 3 bin 45 adede ulaşan konut satışlarının, yaşamın başlamasıyla birlikte kısa sürede tamamlanacağını tahmin ediyorum. Projedeki satış hızı, konut teslimleriyle daha da artacaktır" ifadelerini kullandı. 


BAŞKAN ÇETİNSAYA OLACAK 

Projede vaat edilen yaşam kültürüne dair tüm olanakları hayata geçirdiklerini belirten ARTAŞ Avrupa Konutları Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya ise "Sistemin kurulması ve...