The Bo Viera son durum

The Bo Viera son durum

Bodrum’daki The Bo Viera projesinin son halinde incelemeler yapan Çevre ve Şehircilik Bakanlığından projeye onay çıktı. Şirket 139 dönüm büyüklüğündeki arazide 310 konut, 90 odalı otel ve 7 ticari yapı hayata geçirecek.

Salih Bezci'den The BO Viera açıklaması!

BESA Grup Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, The BO Viera ile ilgili açıklama yaptı. İşte Bezci'nin açıklaması;

Bodrum’daki The Bo Viera projesi devam edecek!

Bodrum'da 154 bin metrekare arazide hayata geçirilen tartışmalı proje The Bo Viera için yargı devam kararı verdi. Açılan davada kamu yararı olmadığı için yürütmeyi durdurma kararı verilmişti. Karar iptal edildi. 

The Bo Viera projesinin ÇED raporu onaylandı!

Bodrum’daki The Bo Viera projesinin son halinde incelemeler yapan Çevre ve Şehircilik Bakanlığından projeye onay çıktı. Şirket 139 dönüm büyüklüğündeki arazide 310 konut, 90 odalı otel ve 7 ticari yapı hayata geçirecek.

The BO Viera nerede?

The BO Viera nerede sorusunun yanıtı haberimizde yer alıyor. İşte The BO Viera projesi nerede sorusunun yanıtı ve proje detayları...

The BO Viera Bodrum fiyat!

The BO Viera Bodrum fiyat bilgisi haberimizde yer alıyor. İşte The BO Viera Bodrum fiyat bilgisi ve proje detayları...

The BO Viera'da yaşam Temmuz'da başlıyor!

Besa Grup tarafından Bodrum Gündoğan'da hayata geçirilen The Bo Viera'da ilk etap teslimi Temmuz'da yapılacak. Projede villa fiyatları 575 bin Euro'dan başlıyor. 

The BO Viera revize edildi!

The BO Viera, inşaat kalitesi, çevre planı ve peyzaj düzenlemesi ile benzersiz özelliklere sahip bir proje. Projede çalışmalar sürerken revize edildi...

The BO Viera 200 milyon dolarlık yatırımla hayat buluyor!

BESA Grup, Bodrum'da geliştirdiği To neo projesi The BO Viera'yı 200 milyon dolarlık yatırımla hayata geçiriyor. Projede yer alan otelin 2022 yılında hizmete açılması planlanıyor.

The Bo Viera'nın imara ve yapı ruhsatına aykırı bölümleri yıkıldı!

Muğla Bodrum'da inşaatı durdurulan 365 villa ve 80 odalı oteli içeren 'The Bo Viera Projesi'nin imara ve yapı ruhsatına aykırı bölümlerinin yıkım işlemi tamamlandı... 

Besa'dan Bodrum The Bo Viera hakkında açıklama!

Besa Marin Turizm İşletmeleri,inşaat çalışmaları devam eden  Bodrum The Bo Viera projesinde izinsiz ve ruhsatsız olarak inşaata devam edildiği yönündeki haberlere ilişkin açıklama yaptı...

The Bo Viera projesinin patronu Salih Bezci'den şok açıklama!

Bodrum Gündoğan’daki projesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından önce mühürlenen sonra da kaçak bölümleri yıkılan Salih Bezci, "Binalar arasında 6 metrelik alanlar vardı. ‘Oraları da oda yapalım geçer gider’ diye düşündüm. Basiretim bağlandı. Hata benim" diye açıklamalar yaptı...

Salih Bezci'den The BO Viera açıklaması!

BESA Grup Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, The BO Viera ile ilgili açıklama yaptı. İşte Bezci'nin açıklaması;

Bodrum The Bo Viera projesinde yıkılacak alanlar! 

Bodrum'daki The Bo Viera projesinin yapı tatil tutanağına göre ayrı olması gereken villaları birleştirilerek tek bir yapı olarak gösterildi. 

Bodrum'da lüks villaların yer aldığı dev projeye tepki!

365 villa ve bir otelin yer alacağı 'The Bo Viera' projesine tepki gösteren Peynir Çiçeği Gündoğan Gönüllüleri Derneği Başkanı Sema Höcek, "Kıyı dolgusu kaçaktır. Çevre suçu işliyorlar. Görüntü her şeyi gösteriyor" diye konuştu.

Bodrum The Bo Viera projesine yargıdan vize çıktı!

Yoğun yapılaşma sebebiyle kamuoyunda tartışılan Bodrum’daki The Bo Viera projesine yargıdan vize çıktı. 

The Bo Viera son durum Haberi

The Bo Viera son durum

Muğla Bodrum'da Gündoğan Çetibeli mevkiinde Besa Grup tarafından hayata geçirilen The Bo Viera isimli lüks konut ve otel projesinin son haline Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan onay geldi. Hazırlanan Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) raporuna Bakanlık onay verdi. 

Sözcü Gazetesi'nden İsmail Şahin'in haberine göre; projenin daha önceki sürecinde; “Turizm Konaklama Tesisi, Tatil Evleri (Konut), İskele ve Kıyı Düzenlemesi Projesi” için, Muğla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından 31 Mart 2020'de “ÇED Gerekli Değildir” kararı alındı. 

Fakat söz konusu kararı, Muğla 2. İdare Mahkemesi, tesis kapasitesinin 500 odayı geçtiğine vurgu yaparak ÇED sürecine tabi tutulması gerektiğini belirtmişti. Bu çerçevede hazırlanan ÇED raporu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ÇED Raporu İnceleme Değerlendirme Komisyonu tarafından incelendi ve 10 Eylül 2021 tarihinde onay verildi.

Yapı adedi ve...