27 / 06 / 2022

The First Starchitect

The First Starchitect

Mimar Sinan'ın külliye inşaatından şehir altyapısına, seramik kullanımından detaylardaki ustalığına uzanan farklı konulardaki mimari dehası beş asır sonra mercek altına alınıyor. ''The First Starchitect" başlıklı sergi, Londra Building Center'da gerçekleşecek.

The First Danışmanlık Ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

The First Danışmanlık Ve Dış Ticaret Limited Şirketi Başakşehir'de Beşar Carkas tarafından kuruldu.

The First Gayrimenkul Turizm İnşaat İç Ve Dış Ticaret Sanayi Limited Şirketi kuruldu!

The First Gayrimenkul Turizm İnşaat İç Ve Dış Ticaret Sanayi Limited Şirketi Büyükçekmece'de 100 bin TL sermaye bedeli ile Safa Al Najjar tarafından kuruldu.

The First Key Emlak İnşaat Gıda Rent A Car Turizm Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

The First Key Emlak İnşaat Gıda Rent A Car Turizm Sanayi Ticaret Limited Şirketi'nin merkez nakli bugün Esenyurt'ta 100 bin TL'ye yapıldı.

Kiler GYO, The First Investor ile münhasır görevlendirme sözleşmesi imzaladı!

Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından bugün Kamu Aydınlatma Platformu'nda yapılan yazılı açıklamda Kiler GYO, The First Investor ile münhasır görevlendirme sözleşmesi imzaladı.

Mimar Sinan'ın sergisi Londra'da gerçekleşecek!

Mimar Sinan'ın külliye inşaatından şehir altyapısına, seramik kullanımından detaylardaki ustalığına uzanan farklı konulardaki mimari dehası beş asır sonra mercek altına alınıyor. ''The First Starchitect" başlıklı sergi, Londra Building Center'da gerçekleşecek.

Istanbul Sapphire binasının satışını TFI üstleniyor!

Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, İstanbul Sapphire binasının toplu satışını üstlenen The First Investor (TFI)'ın görevini üstlenmeye devam ettiğini açıkladı.

Kiler GYO, Sapphire binasının satışı için TFI ile sözleşme imzaladı!

Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, İstanbul Sapphire binasında mülkiyetinde kalan kısımları satışı için Katar'lı The First Investor (TFI) yatırım bankasıyla görevlendirme sözleşmesi imzaladı.

Katarlı TFI, Türkiye'de kira getirisi sağlayacak yatırım arayışında!

The First Investor (TFI) CEO'su Yousef Al Obaidan, Türkiye'de gayrimenkul, eğitim, sağlık ve yiyecek-içecek sektörlerine yatırım için görüşmeler yaptıklarını söyledi. Al Obaidan; özellikle kira getirisi sağlayacak yatırım arayışları olduğunu belirtti.

Kiler, The First Investor ile münhasır görevlendirme sözleşmesi imzaladı!

Kiler GYO İstanbul Sapphire Binasında Sapphire Alışveriş Merkezi, Sapphire Seyir Terası ile Sapphire Residence'da mülkiyetinde bulunan kısımların toplu satışı için The First Investor ile bir yıl süreli münhasır görevlendirme sözleşmesi imzalandı.

Çankaya The First nerede?

Çankaya The First nerede sorusunun yanıtına haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz. The First Residence'ta yüzme havuzları, otopark, çocuk oyun alanları, spa, sauna, squash, dinlenme alanları yer alıyor...

The First Çankaya adres bilgileri!

The First Çankaya adres bilgileri haberimizin içerisinde yer alıyor. The First Residence Çankaya 1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon, 3 oda 1 salon ve 4 oda 1 salon daire tiplerinden meydana geliyor...

Çankaya The First iletişim!

Çankaya The First iletişim bilgileri kapsamında telefon numarası 0 312 448 06 66 olarak belirlendi. The First Residence projesi 479 adet daire ve 26 ticari birimden meydana geliyor

The First Çankaya vaziyet planı!

Konutların 2016 yılı içerisinde teslim edilmesi öngörülen The First Çankaya vaziyet planı resmi yayınlandı. Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı imzasıyla yükselen proje, Ankara'nın Çankaya bölgesinde hayata geçiriliyor..

The First Starchitect Haberi

The First Starchitect

Mimar Sinan'ın külliye inşaatından şehir altyapısına, seramik kullanımından detaylardaki ustalığına uzanan farklı konulardaki mimari dehası beş asır sonra mercek altına alınıyor. Mekan, Londra Building Center. 


"Sinan: The First Starchitect" başlıklı sergi, XV. Yüzyıl Osmanlı mimarı Sinan'ın yapı sanatındaki ustalığına bir keşif yolculuğu niteliğinde. 


Teknolojiyi arkalarına alan günümüz mimarları, malzemeye mümkün olan her formu verip, gün geçtikçe daha yüksek daha büyük binalar tasarlarken, 500 yıl önce yaptığı yapılar bugün bile dillerden düşmeyen Mimar Sinan tarihteki ilk "starchitect" yani "yıldız mimar" olarak kendine hayran bırakmaya devam ediyor. 


Kasım 2015'te Turkishceramics ve İngiltere'nin önde gelen haftalık mimarlık dergilerinden The Architect's Journal Book, bir İngiliz mimarlar grubunu Mimar Sinan'ın eserlerini araştırmak üzere önce İstanbul'a, sonra Edirne'ye götürdü. 

Araştırma sonunda bir kitap basıldı ve London Building Center'da bir...