tmsf arsa ihaleleri için teklif

tmsf arsa ihaleleri için teklif

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), ilk kez Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) gibi hasılat paylaşımı yöntemiyle arsa satışı yapmaya hazırlanıyor.

TMSF, 5 şirketi satışa çıkardı!

TMSF, İstanbul ve Gaziantep'te yer alan 5 fabrikayı satışa çıkardı. Satışa çıkarılan gayrimenkullerin ihaleleri 18 Aralık 2020 tarihinde gerçekleştirilecek. 

TMSF Beyazpark Topkapı'daki 57 gayrimenkulü satışa çıkardı!

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, mülkiyeti TMSF'ye ait olan, İstanbul ili, Zeytinburnu ilçesi, Merkez Efendi Mahallesi 3326 ada, 491 pafta, 1 parselde kayıtlı arsa üzerindeki Beyazpark Topkapı projesinde yer alan 57 taşınmazı satışa çıkardı.

Yalova Kadıköy'de 10.7 milyon TL'ye satılık 2 arsa!

Yalova Kadıköy Belediye Başkanlığı tarafından 2 arsa ihale ile satışa sunuyor. Satış ihaleleri 15 Ağustos'ta gerçekleşecek..

Malatya'da arsa karşılığı 6 okul inşa edilecek!

Malatya Defterdarlığı Milli Emlak Müdürlüğü tarafından 6 okul inşaatına karşılık 3 arsa veriliyor. Arsa karşılığı okul inşaatı ihaleleri 7 Haziran'da yapılacak...

Gaziosmanpaşa'da 9.4 milyon TL'ye satılık 2 arsa!

Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından Bağlarbaşı Mahallesi'ndeki 2 arsa 9 milyon 450 bin TL'den satılıyor. Arsaların ihaleleri 14 Kasım'da gerçekleşecek..

İBB'den satılık 13 arsa!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Mesken Müdürlüğü ve Emlak Müdürlüğü tarafından 13 arsa satışa çıkarıldı. Satışa konu olan taşınmazların ihaleleri Eylül ayı içerisinde gerçekleşecek.

Manisa Salihli'de 12.6 milyon TL'ye satılık 12 arsa ve arazi!

Manisa Salihli Belediye Başkanlığı, Kabazlı, Kemer, Durasıllı, Eldelek ve Kemerdamları'nda bulunan 12 arsa ve zeytinlik arazilerini satışa çıkardı. İhaleleri 6 Eylül 2016'da gerçekleşecek arsa ve arazilerin toplam bedeli 12 milyon 623 bin 820 TL olarak belirlendi.

Denizli Tavas'ta 599 adet arsa satışa çıkarılacak!

Tavas Belediyesi mülkiyetine alt toplam 599 adet arsa, İhale usulüyle satışa çıkaracak. İhaleleri 22-23-24 Temmuz 2015 tarihlerinde gerçekleşecek.

2005 yılında Kandilli'de 83.000 metrekarelik arsa satışa sunulacakmış!

2005 yılında TMSF, Boğaziçi Görünüm ve Etkilenme Bölgesi'nde yer alan 83 bin metrekarelik, sit alanı, arsayı satışa çıkaracakmış. Konut izni olmayan Kandilli'deki arsa için 15 milyon lira muhammen bedel belirlenmiş.

Emlak Konut 3 ihalesini erteledi!

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın Temmuz ayında yapacağı Nevşehir Yenimahalle, Denizli Merkezefendi ve Çankaya Çayyolu arsa ihaleleri ileri bir tarihe ertelendi. İşte ihalelerin detayları...

TMSF'den 2 ilde satılık 3 gayrimenkul!

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Daire Başkanlığı tarafından Diyarbakır'da bulunan fabrika ve Adana'da bulunan 2 arsa, 16 Mart 2015 günü saat 14:00 ile 14:08 arası ihaleye çıkarılıyor.

TMSF'den Ankara ve Kahramanmaraş'ta satılık 15 arsa!

TMSF; Kahramanmaraş ve Ankara'da yer alan 15 arsayı 5 Ekim 2014 tarihinde saat 14.42 itibariyle satışa çıkarıyor. Söz konusu arsaların fiyatları 3 bin 420 TL'den başlıyor.

Viranşehir'de arsa ihaleleri şeffaf ve basına açık yapılıyor!

Viranşehir Belediyesi Kışla Mahallesinde bulunan bir arsasını açık ihale usulü ile satışını gerçekleştirdi. İhale öncesi açıklama yapan Viranşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Burun, ihalelerin şeffaf ve basına açık yapıldığına dikkat çekti...

tmsf arsa ihaleleri için teklif Haberi

tmsf arsa ihaleleri için teklif


TMSF yetkililerinden alınan bilgiye göre, TMSF'nin amme borçlusu As Yapı Endüstrisi A.Ş'den, 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun hükümleri uyarınca haczedilen İstanbul ili, Bakırköy İlçesi, Kartaltepe Mahallesi, Aksu Mevkii, 835 ada 6-7-8-9-10-11-12-64-65-66 parselde kain taşınmazların bir araya getirilmesi suretiyle oluşturulan "Bakırköy Gayrimenkulleri Ticari ve İktisadi Bütünlüğü" ihalesi yapılacak.


İhalenin konusu, tüm giderleri ve her türlü sorumluluğu ihaleyi kazanana ait olmak kaydıyla geliştirilecek inşaat projesinin ihale şartnamesi ve eklerinde belirtilen usul ve esaslar çerçevesinde hasılat paylaşımı karşılığı yapım işi olarak belirtildi.


İhaleyi kazananın Fon'a ödeyeceği asgari bedel (FPAG) ise, Bakırköy Gayrimenkulleri Ticari ve İktisadi Bütünlüğünün muhammen bedeli ve 30 milyon YTL olarak belirlendi.


Satış ilanının 8 Kasım 2007 tarih ve 26694 sayılı Resmi Gazetede yayımlandığı ve başlayan ihale sürecinde, ön...