Tokat Meydan Çarşısı Projesi yıkım

Tokat Meydan Çarşısı Projesi yıkım

Tokat Belediyesi tarafından Hatuniye Camisi önündeki alanın eski tarihi ve ticari kimliğine kavuşturulmasını amaçlayan Tokat Meydan Çarşısı Projesi'nde yıkım çalışmaları başladı.

Bilecik Seven Çarşısı AVM ihalesi 12 Eylül'de!

Kamuoyunda Seven Çarşısı olarak bilinen ve yeni adıyla 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Meydanında yapılması planlanan alışveriş merkezi, yer altı otoparkı ve meydan düzenlemesi için ihale tarihi belirlendi.

Tokat Meydan Çarşısı Projesi'nde yıkımlar başladı!

Tokat Belediyesi tarafından Hatuniye Camisi önündeki alanın eski tarihi ve ticari kimliğine kavuşturulmasını amaçlayan Tokat Meydan Çarşısı Projesi'nde yıkım çalışmaları başladı.

Üsküdar Meydan projesine tepki!

Üsküdar Belediyesi’nin yürüttüğü meydan çalışması Mimar Sinan Çarşısı esnafı ve projenin yürütüldüğü çevredeki esnaflardan tepki gördü. Mimar Sinan Çarşısı esnafı, projenin uygulamaya başlamasının ardından yapılan iş oranının proje uygulanmadan öncesine göre yüzde 30 düştüğünü belirtti.

Tokat Meydan Çarşısı Projesi'nin 1. etabı başladı!

Tokat’ta 30 milyon TL’ye mal olacak olan Meydan Çarşısı projesinin 1. etap çalışmaları başlatıldı. 3 etaptan oluşan projenin 1. etabı olarak ana cadde üzerindeki iş yerlerinin taşınacak.

Başçiftlik Meydan Projesi hayata geçiyor!

Tokat’ın Başçiftlik ilçesinde, Esenyurt Belediyesi’nin desteğiyle yapılacak olan meydan projesi için ön fizibilite çalışması yapıldı. İlçeye farklı bir görünüm kazandıracak projenin önümüzdeki yıl başlaması planlanıyor.

Necmi Kadıoğlu: Başçiftlik meydan projesini destekliyoruz!

Tokat Başçiftlik Belediye Başkanı Tuncel, Esenyurt Belediye Başkanı Kadıoğlu’nu makamında ziyaret etti. Kadıoğlu, "okat’ımızın güzide ilçelerinden olan Başçiftlik ilçemizin meydan projesinin tamamlanması için her türlü desteği vermeye hazırız. " dedi.

Tokat Turhal'da kentsel dönüşüm alanları incelendi!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakanlar Kurulu kararı ile Tokat Turhal'da kentsel dönüşüm alanı ilan edilen Cami Kebir, Meydan, Pazar ve Hamam Mahallelerinde incelemelerde bulunuldu.

Tokat'taki tarihi camiler restorasyona girecek mi?

Tokat Kültür ve Turizm Müdürlüğü kültür envanterine göre, Anadolu'da inşa edilen ilk cami olan Garipler Camisi'nin yanı sıra Selçuklu ve Osmanlı döneminde yapılan çok sayıda tarihi cami adeta yıllara meydan okuyor.

Tokat'ta turizme yönelik kentsel dönüşüm konuşuldu!

Toplantıda Mimar Deniz Naliş'in " Tokat Meydan Projesi " ve tarihi sokak restorasyonlarıyla tanınan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki'nin "Tarihe Yönelik Kentsel Dönüşüm" sunumlarıyla gerçekleştirdi.

Tokat Meydan Çarşısı projesi için harekete geçildi!

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, yıllardır yıkılıp yıkılmayacağı tartışılan Meydan Çarsısı için harekete geçti. Başkan Eroğlu, “Bu proje esnafımızla ortak karar verilerek hayata geçirilebilecek bir projedir." dedi...

Tokat Cumhuriyet Meydanı projesinde sona yaklaşılıyor!

Tokat Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanı' na yönelik yapılan proje neticesinde valilik ve belediye binası önü ile Yeraltı Çarşısı üzerine yönelik düzenlenen proje büyük oranda tamamlandı...

Tokat'a ikinci meydan geliyor!

AK Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Eyüp Eroğlu, Tokat’ın ikinci bir meydanı olacağını söyledi. Kemer Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya gelen Eroğlu, mahalle halkının sorunlarını dinleyerek not aldı...

TOKİ Tokat 3.etap Alt Gelir Grubu'nda başvuru için son 4 gün!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca, TOKİ Tokat Merkez 3.etap Alt Gelir Grubu kapsamında yer alan 4 adet konut için başvuruları 1 Mart-29 Mart tarihleri arasında gerçekleşiyor...

Tokat Meydan Çarşısı Projesi yıkım

Tokat Meydan Çarşısı Projesi yıkım Tokat Meydan Çarşısı Projesi yıkım

Tokat Belediyesi tarafından hayata geçirilen Meydan Çarşısı Projesi’nin 2. etap çalışmaları başladı. 30 milyon liralık proje kapsamında Yeşilırmak İlkokulu binası yıkıldı. 


Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, 58 yıllık ilkokulda yapılan yıkım çalışmalarını yerinde inceledi. Eroğlu meydan projesinin 3 etapta yapıldığını ifade ederek yurt binasının yıkılarak yerine iş merkezi yapıldığını açıkladı.


Eroğlu, "4 bin metre kare alan üzerinde bulunan okulun yerine 16 derslikli bir okul yapma şartı ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol yaptık. Okulun yapılacağı alan belediyemiz tarafından Gülbahar Hatun ilkokulun yanında satın alındı. Kısa bir süre içerisinde ihalesini yaparak inşaat işlemine başlayacağız. Bu süre içerisinde ise öğrenciler çevre okullara taşınması ile ilgili milli eğitim çalışma yaptı. Kimseyi mağdur etmeden bu çalışma bitmiş olacak" ifadelerini kullandı.


Yıkılan okulun yerine tek katlı...