toki dar gelirli

toki dar gelirli

TOKİ'nin en önemli misyonunun dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapmak olduğunu belirten TOKİ Başkanı Bulut, bunların yüzde 85'inin sosyal konut niteliğinde olduğunu belirtti...

Bingöl’de arsa sorunu çözüldü mü?

TOKİ'nin emeklilere yönelik Batman'da başlattığı 1.472 konutluk proje, teslim aşamasına yaklaştı, Bingöl’de ise arsa sorunu çözülmedi.

TOKİ'ye ucuz konut talebi yağıyor!

Emekli ve dar gelirliden TOKİ'ye, ucuz konut talebi yağıyor. Son olarak Türkiye Emekliler Derneği Çanakakle Şubesi, Çanakkale'de yaşayan emeklilerin düşük taksitlerle ev sahibi olmaları için girişim başlattı.

TOKİ'den dar gelirli ve emekliye yeni fırsatlar!

Satışa sunulan konutlar arasında alt gelir grubu kapsamında bulunanlardan emeklilerimiz için yüzde 25 oranında kontenjan ayrıldı. Şanlıurfa Maşuk'ta 107'si alt gelir grubu, 6ı'i sosyal konut olmak üzere toplam 168 konut satışa sunuldu.

Mehmet Ergün Turan: 2016 Kahramanmaraş için güzel yıl olacak!

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ile yardımcısı Mehmet Özçelik, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’u makamında ziyaret etti.

TOKİ 60 bin yeni konut üretecek!

2023'e kadar 1 milyon 200 bin konut hedefi bulunan TOKİ, 2016’da kendi rekorunu kırarak 60 bin yeni konut üretecek. Kurum seçim sonrası Anadolu Yakası’nda dar gelirliler için büyük çaplı bir projeyi hayata geçirecek.

TOKİ konutlarının 500 bini dar ve orta gelir grubuna ayrılacak!

TOKİ, 2023 hedefleri doğrultusunda 1 milyon konut hedefini aşmayı planlarken, yapılacak konutlardan 500 bini dar ve orta gelir grubuna ayrılacak.

TOKİ çalışmalarını hızlandırdı!

TOKİ, başta emekliler olmak üzere dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapmak için yürüttüğü çalışmaları hızlandırdı. Malatya'da da 250 liradan başlayan taksitle dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapmak üzere harekete geçti.

Emekli ve dar gelirliye 250 lira taksitle konut!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Malatya'da da 250 liradan başlayan taksitle dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapacak.Alt gelir grubu kapsamındaki konutlardan emekliler için yüzde 25 oranında kontenjan ayrıldı.

TOKİ'den 250 TL taksitle konut!

Alt ve orta gelir gruplarına dönük, binlerce konutluk yeni projeler hazırladıklarını belirten TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, "TOKİ, Malatya'da da 250 liradan başlayan taksitle dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapacak" dedi.

TOKİ Ankara'da emekliler ve dar gelirlileri konut sahibi yapacak!

Ankara Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Ankara’da da 341 liradan başlayan aylık ödemelerle emeklileri ve dar gelirlileri konut sahibi yapacak.

Emekli ve dar gelirliye TOKİ'den 341 lira taksitle ev!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Ankara’da da 341 liradan başlayan aylık ödemelerle emeklileri ve dar gelirlileri konut sahibi yapacak.

TOKİ 200 bin yeni konutun temellerini ne zaman atacak?

TOKİ, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun dar gelirli aileler ve emekliler için müjdelediği 200 bin yeni konutun temellerini yakında atmaya başlayacak.

TOKİ'den dar gelirlilere müjde!

TOKİ emeklilerin konut ihtiyacını gidermek için başlattığı projeleri hızlandırdı. TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, emeklilerin konut ihtiyacını karşılamak için yüzde 25’lik kontenjan ayırmaya çalıştıklarını söyledi.

TOKİ Manisa'da dar gelirlilere 95 konut inşa edecek!

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Manisa’da, başta emekliler olmak üzere dar gelirlilerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 95 konutu satışa çıkardı.

TOKİ'den dar gelirli ailelere 80 bin sosyal konut!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 25 milyar lira olan 80 bin konutluk kentsel dönüşüm ve sosyal konut projelerine başlayacaklarını açıklamıştı. Peki, dar gelirli aile konut başvurusu ne zaman? TOKİ başvuruları ne zaman? Dar gelirli aile konut fiyatı ne kadar? İşte tüm merak edilenler...

Murat Kurum'dan dar gelirli ailelere sosyal konut müjdesi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Sabah 35. Yaş Sektör Buluşmaları"nda yaptığı konuşmasında dar gelirli vatandaşlar için on binlerce sosyal konut inşa edildiğini söyledi. 

TOKİ'den dar gelirliye 461 TL taksitle ev sahibi olma fırsatı!

TOKİ'den dar gelirli vatandaşlara müjde açıklama geldi. Dar gelirliye ayda 461 TL taksitle kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı sunuldu.

TOKİ'den dar gelirli ve asgari ücretliye ucuz ev müjdesi!

TOKİ ev fırsatıyla dar gelirli vatandaşlar ev sahibi olabiliyor. TOKİ, dar ve orta gelirli vatandaşlar için kurasız, uygun fiyattan yüzlerce konutun satışa çıkarıldığını duyurdu.

TOKİ'den dar gelirliye Eylül fırsatları!

TOKİ konut fırsatı ile dar gelirli vatandaşlar daire sahibi oluyor. Bu kapsamda ev almak isteyen ve sabit geliri olan vatandaşların ilk tercihleri TOKİ evlerinden yana oluyor.

TOKİ'den asgari ücretli ve dar gelirli ailelere ev sahibi olma müjdesi!

TOKİ dar gelirli, emekli ve asgari ücretle çalışan vatandaşlar için konut müjdelerini sıralıyor. İşte TOKİ'den asgari ücretli, dar gelirli, alt gelir grubu ailelere ev sahibi olma şartları ve detayları...

Ev yapan dar gelirli aileye 40 bin TL destek!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, barınma yardımları kapsamında, Ev yapan dar gelirli aileye 40 bin TL destek sağlanacağını belirtti...

KİPTAŞ Silivri 4. Etap'ta hedef sağlık çalışanı ve dar gelirli!

KİPTAŞ Silivri 4. Etap Konutları’nın tanıtım programına katılan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu "KİPTAŞ Silivri 4. Etap'ta hedef sağlık çalışanı ve dar gelirli" dedi.

Evi olmayan dar gelirli kalmayacak!

Devletin dar gelirli vatandaşlar için başlattığı ucuz konut kampanyasına yoğun talep gelirken, ev sahibi olmak isteyen insanlar  için yeni bir sistem daha hayata geçiriliyor...

TOKİ dar gelirli 2020 başvuru şartları!

TOKİ dar gelirli 2020 projesinde 894 TL taksitle konut sahibi olunabiliyor. fiyatların 140 bin liradan başladığı projeler İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirler olmak üzere toplam 81 ilde inşa edilecek. Peki başvuru için neler yapılmalı?İşte TOKİ dar gelirli 2020 başvuru şartları...

TOKİ dar gelirli konut projeleri 2020!

TOKİ dar gelirli konut projeleri kampanyası başlıyor. Başvurular Ziraat Bankası tarafından kabul edilecek ve 16 Arakık'ta başlayacak. TOKİ dar gelirli ev fiyatları 140 bin TL'den başlarken, 894 TL taksitle ev sagibi olunabilecek. Peki TOKİ dar gelirli konut projeleri 2020 nerelerde?

Dar gelirliler için TOKİ'den 100 bin ev!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, dar gelirli aileler için yılda 100 bin sosyal konut yapılacağının haberini verdi. Yapılması planlanan projeler, bölgelerin mahalle kültürlerine de uygun şekilde inşa edilecek. Konutlardan 2 bin 500’ünün inşaatına da başlandığını bildirildi...

Dar gelirli tarihin en düşük faiz oranıyla ev sahibi olacak!

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak: "Asgari ücretli, dar gelirli vatandaşlarımızı ev sahibi yapacak bir modelin finasman altyapısını tamamladık. 20 yıl vadeyle ve bugüne kadar Türkiye'de uygulanmış tarihin en düşük faiz oranı ile kira öder gibi ev sahibi olacaklar." dedi...

toki dar gelirli Haberi

toki dar gelirli

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, TOKİ merkez binasında basın toplantısı düzenledi. Başkan Bulut, TOKİ'nin en önemli misyonunun dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapmak olduğunu belirterek bu anlamda Türkiye genelinde 837 bin konut ürettiklerini, bunların yüzde 85'inin sosyal konut niteliğinde olduğunu belirtti.

Anadolu Ajansı'ndan Mustafa Kamacı'nın haberine göre; Bulut, son zamanlarda bu oranı yüzde 95'e çıkarmanın sevincini yaşadıklarını belirterek, "Bakanımız ve Cumhurbaşkanımıza rakamları zikrettiğimizde, bu rakamların yeterli olmadığından bahsediliyor. Cumhurbaşkanımızın bu konuda 'TOKİ bu oranı yüzde yüze çıkarmadıkça ben bu oranlara bakmayacağım' gibi direkt talimatı var. Bizim tek hedefimiz yüzde yüz sosyal konut üretebilecek duruma gelmek. İnşallah önümüzdeki süreçte de bunları başaracağız." ifadelerini kullandı. 

Bulut, TOKİ'nin bugüne kadar 23 bin 80 derslikli bin 77 okulu tamamladığını,...