toki emekli projeleri

toki emekli projeleri

TOKİ tarafından Karadeniz Ereğli'de emeklilere yönelik olarak yapılacak projenin ne zaman başlayacağı meclis gündeminde konu oldu. CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş konuya ilişkin soru önergesi hazırladı..

Evi olmayan emekli kalmayacak!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından üç yıllık dönemde 250 bin sosyal konut hayata geçirilecek. Emekli vatandaşların uygun koşullarda konut sahibi olmalarını sağlamak için sosyal konut projeleri desteklenecek. 

TOKİ'den emeklilere ucuz konut fırsatı!

Dar gelirliyi ev sahibi yapmaya devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), emekliler için de fırsatlar sunuyor...

Devletten yaşlılara konut yardımı!

Devlet, yaşlılara evde sağlık ve maaş, bakım parası, konut yardımı gibi 7 imkân sağlıyor. İşte yaşlılar için sunulan fırsatlar…

TOKİ'den emekliye 50 bin TL'ye konut fırsatı!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, yurdun birçok farklı bölgesinde konut yapımını tüm hızıyla sürdürüyor. Emeklilerin bütçesine özel konutların fiyatı 50 bin TL'den başlıyor ve 20 yılda ödeme imkanı var. İşte kira öder gibi alınabilecek konutlar...

TOKİ emeklileri ev sahibi yapıyor!

TOKİ, "İkinci Bahar" kampanyası ile emeklileri ev sahibi yapıyor ve her projede emeklilere yüzde 25 kontenjan ayırıyor...

35 soruda TOKİ emekli konut projeleri!

Türkiye’nin dört bir yanında dar, orta gelir ve emekli grubundaki vatandaşlara yönelik konut ve yaşam alanları inşa eden TOKİ projelerine hız kesmeden devam ediyor. İşte, 35 soruda TOKİ emekli konut projeleri..

TOKİ'den İstanbul'daki emeklilere müjde!

15 yılda 800 bin konut üreten TOKİ İstanbul'daki emeklileri de ev sahibi yapacak. TOKİ'nin İstanbul'da hayata geçireceği emekli projeleri için fizibilite ve hazırlık çalışmaları başladı.

TOKİ emeklileri ev sahibi yapacak!

2016 yılında TOKİ tarafından üretilen 65 bin konutun 17 bini dar gelirli emekliye verildi. TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, bu yıl yine küçük taksitlerle 25 bin emekliyi konut sahibi yapacaklarının müjdesini verdi.

Emekliye ucuz ev!

Bugün Emekliler Günü. Hayata geçirilen çok sayıda düzenleme emeklilerin yüzünü güldürürken, yeni müjdelerin de hazırlıkları yapılıyor.

Adanalı emekliler TOKİ'den umutlu!

Tüm Emekliler Derneği Adana Çukurova Şube Başkanı Rafet Kaya emekliye ayrılan kişilerin geçmiş yıllarda ülkeye büyük hizmetler verdiğinin altını çizdi. Kaya Adana'nın iki bölgesinde TOKİ konutları istediklerini vurguladı.

Faruk Çaturoğlu'ndan emeklilere TOKİ konut müjdesi!

Faruk Çaturoğlu, Kdz. Ereğli ve Çaydeğirme'ninde TOKİ tarafından emeklilerimize yönelik yapılacak olan konut çalışmalarında proje çalışmalarının tamamlandığını ve 13-30 Haziran 2016 tarihlerinde başvuruların alınacağını açıkladı.

TOKİ'nin konut hesabı programı bu yıl başlıyor!

Emeklileri ve dar gelirlileri ev sahibi yapmak için seferberlik başlatıldı. Dar gelirliler için çalışmalara hız verilecek. Emeklilere konut imkanı tüm illere yayılacak. Ev alana devlet katkısı bu yıl başlayacak

Tuncay Sonel'den emeklilere TOKİ müjdesi!

TOKİ'deki 32 boş dairenin emeklilere verileceğini açıklayan Kaymakam Tuncay Sonel, "Edincik Mahallesinde TOKİ konutları var orada 32 boş daire var. Bunlar emeklilerimize ayrıldı" dedi

TOKİ Emekliye İkinci Bahar Projesi'nde ilk gün rekor başvuru!

Emekliler için düşük taksitle satılacak konutlara rekor ilgi geldi. Dar gelirli ve emeklilere konut üretimine hız kesmeden devam eden TOKİ, ‘ Emekliye 2. Bahar Projesi’ kapsamında 17 ilde 4 bin 354 konut için ön talepleri dünden itibaren almaya başladı.

TOKİ emekli projeleri 2019!

TOKİ emekli projeleri 2019 detayları haberimizde yer alıyor. Dar ve orta gelirli vatandaşları ev sahibi yapmaya devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı 1.380 adet konutu emeklilere özel olarak satışa çıkarıyor.

TOKİ emekli konutları başvuru şartları 2018!

TOKİ, 81 ilde emeklileri ev sahibi yapmak için konut projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. İşte, TOKİ emekli konutları başvuru şartları 2018..

35 soruda TOKİ emekli konut projeleri!

Türkiye’nin dört bir yanında dar, orta gelir ve emekli grubundaki vatandaşlara yönelik konut ve yaşam alanları inşa eden TOKİ projelerine hız kesmeden devam ediyor. İşte, 35 soruda TOKİ emekli konut projeleri..

2016 Kahramanmaraş Türkoğlu TOKİ Emekli kura çekilişi sonuçları!

2016 Kahramanmaraş Türkoğlu TOKİ Emekli kura çekilişi sonuçları bugün açıklandı. Toplamda 75 adet dairenin emekliler için satışa çıkarıldığı projede ödemelere göre 240 aya varan vade sağlanıyor.

Kahramanmaraş Türkoğlu TOKİ Emekli kura çekiliş sonuçları!

Kahramanmaraş Türkoğlu TOKİ Emekli kura çekiliş sonuçları saat: 10.00’dan açıklanıyor. 180 aydan 240 aya kadar vade imkanı sağlanan projede daire tipleri 2+1 şeklinde dizayn edildi.

Kayseri Mimarsinan TOKİ Emekli Evleri kura çekilişi nerede?

Daire tiplerinin 2+1 şeklinde dizayn edildiği projede toplamda 250 adet dairenin emeklilere özel satışa çıkarıldı. Peki Kayseri Mimarsinan TOKİ Emekli Evleri kura çekilişi nerede?

Aksaray Güzelyurt TOKİ Emekli kura sonucu!

Aksaray Güzelyurt TOKİ Emekli kura sonucu 13 Mayıs 2016 tarihinde açıklanacak. Konutların 2+1 şeklinde tasarlandığı TOKİ Aksaray Güzelyurt projesinde 240 aya kadar vade imkanı sağlanıyor.

Kahramanmaraş Türkoğlu TOKİ Emekli kura çekilişi!

Kahramanmaraş Türkoğlu TOKİ Emekli kura çekilişi yarın saat: 10.00’da yapılacak. Toplamda 75 adet dairen emekliler için satışa çıkarıldığı projede daireler 2+1 şeklinde tasarlandı.

TOKİ Emekli Adana Sarıçam Buruk Mahallesi kura sonuçları!

TOKİ Emekli Adana Sarıçam Buruk Mahallesi kura sonuçları bugün belirlendi. Kura çekilişinin saat: 10.00 'da yapıldığı projede ödemelere göre 240 aya kadar vade sağlanıyor.

Kayseri Mimarsinan TOKİ Emekli kura çekilişi ne zaman?

Toplamda 250 adet dairenin emekliler için satışta olduğu projede ödemelere göre yüzde 12 veya yüzde 20 peşinat sağlanıyor. Peki Kayseri Mimarsinan TOKİ Emekli kura çekilişi ne zaman?

Adana Sarıçam Buruk Mahallesi TOKİ Emekli kura sonuçları!

Adana Sarıçam Buruk Mahallesi TOKİ Emekli kura sonuçları yarın saat: 10.00'da açıklanacak. Toplamda 300 adet dairenin emekliler için satışa çıkarıldığı projede ev tipleri 2+1 şeklinde tasarlandı.

Kahramanmaraş Türkoğlu TOKİ Emekli kura!

Kahramanmaraş Türkoğlu TOKİ Emekli kura çekilişi 05 Mayıs 2016 Perşembe günü yapılacak. Dairelerin 2+1 şeklinde dizayn edildiği projede 75 adet daire emekliler için satışa çıkarıldı.

2016 Adana Sarıçam Buruk Mahallesi TOKİ Emekli Konutları kura!

2016 Adana Sarıçam Buruk Mahallesi TOKİ Emekli Konutları kura çekilişi 3 Mayıs Salı günü yapılacak. Toplamda 300 adet dairenin emekliler için satışa çıkarıldığı projede daireler 2+1 şeklinde tasarlandı.

toki emekli projeleri Haberi

toki emekli projeleri

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, TOKİ tarafından Karadeniz Ereğli'de emeklilere yönelik olarak yapılacak projenin ne zaman başlayacağına ilişkin soru önergesi hazırladı. Demirtaş, sorularının Çevre Ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yanıtlandırılmasını talep etti.

CHP'li Demirtaş, ''Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, 2985 sayılı Toplu Konut Kanumpe 1984 yılında Toplu Konut ve Kamu Ortaklığı İdaresi Başkanlığı adı ile kurulmuştur. Toplu konut yapımının dünyadaki uygulamalarına bakıldığında temel amacın daha çok dar ve orta gelirli kesimin konut ihtiyacını karşılamak, bunun yanında sosyal donatı alanları ile tesisleri inşaa etmek ve kamunun kullanımına sunmak olduğu ortaya çıkmaktadır. 1984 yılında yasa ile kurulan ve şimdiki adını 1990 yılında alan Toplu Konut İdaresi Başkanlığımın birincil hedefi; en temel haklardan biri olan barınma ihtiyâcının, toplumun düşük ve orta gelirli kesiminde de...