TOKİ Ispartada emekliler için konut yapacak mı

TOKİ Ispartada emekliler için konut yapacak mı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan yaptığı açıklamada 17 ilde emeklilere özel TOKi evleri için çalışmanın başladığını duyurdu.

Emekliler TOKİ'den nasıl ev alabilir?

54 şehirde konut üretim çalışmalarına devam eden TOKİ, 20 bin emekliyi ev sahibi yapmak için düğmeye bastı. Peki emekliler TOKİ'den nasıl ev sahibi olabilir?

Adanalı emekliler TOKİ'den umutlu!

Tüm Emekliler Derneği Adana Çukurova Şube Başkanı Rafet Kaya emekliye ayrılan kişilerin geçmiş yıllarda ülkeye büyük hizmetler verdiğinin altını çizdi. Kaya Adana'nın iki bölgesinde TOKİ konutları istediklerini vurguladı.

TOKİ Batman Merkez Emekliler Derneği sözleşme tarihleri!

TOKİ Batman Merkez Emekliler Derneği Toplu Konut Projesi'nde yer alan konutların sözleşmeleri 12-18 Nisan 2017 tarihleri arasında imzalanacak.

TOKİ Çorum Emekliler Konutları'nın temeli Ağustos'ta atılacak!

AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, emekliler ile bir araya geldi. Ceylan, TOKİ tarafından Slim Kent yakınlarında yapılması planlanan konutlar için Ağustos'ta temel atılacağını söyledi.

Hataylı emekliler TOKİ evleri istiyor!

Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) İskenderun Şubesi'ni ziyaret etti. TÜED emekliler için TOKİ konutları istediklerini dile getirdi.

Burhanettin Kocamaz: Emekliler de konut sahibi olmalı!

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Mersin Şubesi tarafından düzenlenen 'Emeklilere TOKİ Projesi' tanıtım toplantısına katılan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, TOKİ projesinin emekliler için önemine değindi.

TOKİ Batman Emekliler Derneği Projesi'nde teslimler sona eriyor!

TOKİ Batman Merkez Emekliler Derneği Toplu Konut Projesi kapsamında 1. Bölgede inşa ettirilen 541 adet konutun teslim işlemleri 01 Aralık - 16 Aralık 2016 tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.

Adanalı emekliler TOKİ konutlarına talip!

Emeklilere yönelik diğer illerde yapılan TOKİ konutlarının satılmadığı yönünde iddialar ortaya atıldı. Adana’da yaşayan emekliler ise, bu konutların Adana’ya yapılması halinde hepsinin vakit kaybetmeden alınacağı ileri sürdü.

TOKİ Batman Emekliler Projesi'nde konut teslim dönemi sona erdi!

450 konutluk TOKİ Batman Merkez Emekliler Derneği Projesi'nde konut teslim dönemi sona erdi.

TOKİ Batman Emekliler Derneği Projesi'nde teslimler başlıyor!

TOKİ tarafından Batman Merkez Emekliler Derneği Toplu Konut Projesi kapsamında 3. Bölgede inşa ettirilen 450 adet konutun teslim işlemleri 12 Ekim-31 Ekim 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

TOKİ Zonguldak Konutları'na 2.260 kişi başvurdu!

Zonguldak’ta TOKİ'nin emekliler için yaptıracağı 200 konutun kura çekilişi, başvuruda bulanan 2 bin 260 kişi arasında yapıldı.

Batman 1472 konutlarında sona doğru gelindi!

TOKİ Batman Emekliler Derneği Başkanı Hüseyin Ekmen, üyelerle sık sık bir araya geldiklerine dikkat çekti ve ekledi; “Üyelerimiz yakında hiçbir sorunla karşılaşmadan konutlarına kavuşacak.”

TOKİ Sakarya'da emekliler için konut yapıyor mu?

TOKİ, evi olmayan emekliler için 2+1 olarak inşa edeceği konutları 250 lira taksitle satacağını vaat etmişti. Bu kapsamda 17 ilde çalışma yapan TOKİ Sakarya’ya yönelik henüz hiçbir çalışma yapmadı.

TOKİ Ispartada emekliler için konut yapacak mı Haberi

TOKİ Ispartada emekliler için konut yapacak mı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan yaptığı açıklamada 17 ilde emeklilere özel TOKi evleri için çalışmanın başladığını duyurdu. 17 il arasında Isparta'nın olmaması dikkatlerden kaçmazken, Türkiye Emekliler Derneği Başkanı Abdülkadir Ersal duruma açıklık getirdi. Ersal, arsa sorunun çözüldüğünü ve 15 Aralık'ta altyapı çalışmaları için ihaleye çıkılacağını söyledi.


ARAZİ TAHSİSİ TAMAM


Akkent TOKİ ile Bozanönü arasında 400 bin metrekarelik alanın Maliye Bakanlığı tarafından Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'ne (TOKİ) tahsis edildiğini müjdeleyen Türkiye Emekliler Derneği Şube Başkanı Abdülkadir Ersal, "8 bin kişilik toplu konut projesi için bir yandan arazi problemi çözülürken, diğer taraftan da başvuruları almaya devam ediyoruz. Şuanda başvurular 11 bini geçmiş durumda. Fakat biz bunun 15 bini geçeceğini tahmin ediyoruz. Başvurulardan da anlaşılacağı gibi emeklilerin kiralardan çok çektiğini...