toki kentsel dönüşüm projeleri

toki kentsel dönüşüm projeleri

Yılkanur İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nurtaç Yılmaz, TOKİ'nin kentsel dönüşüm yapılması planlanan bölgenin bütün sorunlarını çözüp kendilerine ulaştırdığını belirtti.

TOKİ kentsel dönüşüm projelerine ilişkin 4 soru TBMM'de!

2014-2018 yılları arasında yıllar bazında taahhüt edilen tarihlerde bitirilemeyen TOKİ kentsel dönüşüm projesi sayısı meclis gündemine taşındı...

TOKİ'nin kentsel dönüşüm projelerine nasıl başvurulur?

Türkiye'nin konut üreticisi TOKİ kentsel dönüşüm projelerine ara vermeden devam ediyor. Peki, binlerce konut inşa eden TOKİ'nin kentsel dönüşüm projelerinden nasıl ev sahibi olunur? İşte başvuru şartları...

TOKİ'den dönüşüm projelerine 17 milyarlık yatırım!

TOKİ, 60 ilde kentsel yenileme programı kapsamında projeler yürütüyor. TOKİ Başkanı Turan, yenilenen alanların, sürdürülebilir sosyal ve kültürel alanlara dönüştüğünü açıkladı. 

TOKİ 60 şehirde 193 dönüşüm projesi yürütüyor!

Toplu Konut İdaresi yerel yönetimlerle iş birliği içinde 60 şehirde farklı ölçeklerde 193 dönüşüm projesi yürütüyor.

TOKİ'den 17 milyar liralık 191 kentsel dönüşüm projesi!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan yardımcısı Mehmet Özçelik, 54 ilde 72,5 milyon metrekare alanda toplamda 191 kentsel dönüşüm projesi yürüttüklerini belirtti.

TOKİ'nin İstanbul'da inşaatı devam eden 9 kentsel dönüşüm projesi!

Türkiye genelinde kentsel dönüşüm projeleri yapmaya devam eden TOKİ, İstanbul'da 9 kentsel dönüşüm projesi hayata geçiriyor. İşte İstanbul'da inşaatı devam eden kentsel dönüşüm projelerinde son durum... 

TOKİ'nin kentsel dönüşüm projelerine nasıl dahil olunur?

TOKİ 54 şehirde üretim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Peki TOKİ'nin kentsel dönüşüm projelerine nasıl dahil olunur?

Ergün Turan: Kentsel dönüşüm bir zorunluluk!

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, "17 Ağustos Marmara Depremi'nde yaşadığımız bu ağır tabloyu tekrar yaşamamak adına, 286 bin 500 konutluk 191 kentsel dönüşüm projesi yürütüyoruz." dedi.

TOKİ Karadeniz'in 2 ilinde kentsel dönüşüme başlıyor!

Yeni konut üretmeye devam eden TOKİ, Karadeniz'in Trabzon ve Rize illerinde kentsel dönüşüm kapsamında toplam 299 konut inşa edecek.

Dönüşümde tıkanan 5 ilçeye TOKİ piyangosu!

TOKİ’nin kentsel dönüşüme ayırdığı Kayabaşı konutlarına ilçe belediyelerinden fazlasıyla talep geliyor. Merkezdeki 5 belediye bin 500 konut için TOKİ’ye başvuru yaptı.

Türkiye'de her yıl TOKİ özel sektör işbirliği ile 700 bin konut üretiliyor!

Medeniyetler İttifakı Türkiye Eşgüdüm Kurulu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Uluslararası Medeniyet Araştırmaları Merkezi tarafından gerçekleştirilen “Medeniyetler İttifakı İstanbul Konferansları”nın beşincisi düzenlendi.

TOKİ'den 258 bin konutluk kentsel dönüşüm!

TOKİ Başkanı Ergün Turan, 54 il ve 118 ilçede toplam 183 proje ve 258 bin 49 konutluk kentsel dönüşüm başlattıklarını söyleyerek, bu projelerin 53'ünün tamamlandığını söyledi.

TOKİ projelerinin yüzde 40'ı kentsel dönüşüm olacak!

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, "Bugüne kadar kentsel dönüşümle inşa ettiğimiz konutların oranı yüzde 15’dir. Yeni kalkınma programı çerçevesinde önümüzdeki süreçte TOKİ olarak inşa edeceğimiz konutların yüzde 40’ını kentsel dönüşüm içerikli projeler oluşturacaktır." dedi.

TOKİ Türkiye'deki konutların yüzde 8,59'unu inşa etti!

TOKİ, Türkiye'deki konutların yüzde 8,59'unu inşa etti. TOKİ, özellikle son dönemde ciddi bir konut dönüşümünün içine girerek, yatay yapılaşma ve yerel mimariye yöneldi.

TOKİ Altındağ Cinderesi Kentsel Dönüşüm projesi için düğmeye bastı!

TOKİ'nin Ankara İli Altındağ İlçesi Cinderesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 451 Adet Konut, 5 Adet Dükkan ve 1 Adet Cami İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi 21 Ocak'ta...

TOKİ ve İzmit Belediyesi arasında kentsel dönüşüm protokolü!

Kocaeli'nin İzmit ilçesine bağlı Cedit Mahallesi'nde kentsel dönüşüm yapmak üzere TOKİ ile İzmit Belediye Başkanlığı arasında imzalanan protokol meclis gündemine taşındı. CHP'li Şeker, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

TOKİ kentsel dönüşüm projelerini hazırlıyor!

Yılkanur İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nurtaç Yılmaz, TOKİ'nin kentsel dönüşüm yapılması planlanan bölgenin bütün sorunlarını çözüp kendilerine ulaştırdığını belirtti.

Turan Hançerli: TOKİ kentsel dönüşüm yerine lüks konutlar üretti!

İstanbul’da yaşanan 4.6 şiddetindeki depremle birlikte yeniden 1999 depreminin etkileti hatırlandı. Avcılar Belediye Başkanı Hançerli, Avcılar'daki durumu anlatırken, 20 yılın heba edildiğini, TOKİ’nin kentsel dönüşüm yerine lüks konutlar ürettiğini dile getirdi...

TOKİ Ankara Kızılcahamam Kentsel Dönüşüm ihalesi 20 Ağustos'ta!

TOKİ Ankara ili Kızılcahamam ilçesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi, 95 adet konut, 17 adet dükkan ihalesi 20 Ağustos 2019 tarihinde gerçekleştirilecek...

TOKİ kentsel dönüşüm başvurusu için istenilen belgeler!

Konut sıkıntısını ortadan kaldırmayı hedefleyen TOKİ, kentsel dönüşüm projelerinde faaliyet göstermek üzere yetkilendirildi. Peki bunun için ne yapmak gerekiyor? İşte TOKİ kentsel dönüşüm başvurusu için istenilen belgeler...

TOKİ kentsel dönüşüm projelerine ilişkin 4 soru TBMM'de!

2014-2018 yılları arasında yıllar bazında taahhüt edilen tarihlerde bitirilemeyen TOKİ kentsel dönüşüm projesi sayısı meclis gündemine taşındı...

TOKİ Tozkoparan kentsel dönüşüm projesinde anlaşmalar sağlanıyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ve Güngören Belediyesi tarafından hayata geçirilen TOKİ Tozkoparan kentsel dönüşüm projesinde hak sahipleriyle anlaşmalar sağlanıyor. 

TOKİ Pelitli Kentsel Dönüşüm Projesi Eylül'de tamam!

Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, TOKİ Pelitli Kentsel Dönüşüm Projesi'nin inşaat alanında incelemelerde bulundu. Genç, projenin Eylül ayında tamamlanacağını açıkladı. 

TOKİ'nin kentsel dönüşüm projelerine nasıl başvurulur?

Türkiye'nin konut üreticisi TOKİ kentsel dönüşüm projelerine ara vermeden devam ediyor. Peki, binlerce konut inşa eden TOKİ'nin kentsel dönüşüm projelerinden nasıl ev sahibi olunur? İşte başvuru şartları...

TOKİ Tozkoparan kentsel dönüşüm ihalesi yapıldı!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından, İstanbul’un Güngören İlçesi Tozkoparan Mahallesi’nde “Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi” kapsamında hayata geçirilecek olan 224 konutun ihalesi yapıldı. 

TOKİ Tozkoparan kentsel dönüşüm ihalesi bugün!

TOKİ Tozkoparan Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında inşa edilecek 224 konut için ihale bugün yapılacak. TOKİ Tozkoparan dönüşüm ihalesi saat 14:30'da başlayacak..

TOKİ Çankırı Merkez kentsel dönüşüm başvuru dönemi!

TOKİ Çankırı Merkez kentsel dönüşüm başvuru dönemi detayları haberimizde yer alıyor. 233 adet 2+1, 16 adet 3+1 daireye yer verilen projede satışlar kura ile gerçekleştirilecek.

toki kentsel dönüşüm projeleri

toki kentsel dönüşüm projeleri toki kentsel dönüşüm projeleri

Kentsel dönüşümün tamamen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile belediyeler arasında gerçekleşen protokol imzalandığını sözlerine ekleyen Yılkanur İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nurtaç Yılmaz, “TOKİ de bu protokolden yola çıkarak uygulama projelerini ihaleye hazırlıyor. Biz de TOKİ’den ihalesini aldığımız projeleri yüklenici firma olarak inşa ediyoruz. TOKİ, Türkiye’nin her bölgesine inşa ettiği konutlar gibi kentsel dönüşüm projelerini hazırlıyor. Kentsel dönüşüm projeleri de TOKİ’deki sistemin bir parçası oldu. TOKİ kentsel dönüşüm yapılacak bölgenin bütün sorunlarını çözerek bize sorunsuz bir imar alanı bırakıyor. Biz de tamamen sorunsuz bir yerde inşaat yapıyoruz. Bizim inşaat aşamasında karşılaşabileceğimiz bir sorunumuz olmuyor. Zaten devletin belediyelerle bir uyumu olmasa biz yüklenici firmalar olarak işin içinden çıkamayız. Müteahhitler ile vatandaşlar arasında da çok ciddi sıkıntılar oluşabilir. Vatandaşlarımız kendi başına bu...