toki konut kredisi kampanyası 2019

toki konut kredisi kampanyası 2019

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıkladığı dar gelirliye düşük faizli konut kredisi kampanyasında TOKİ de yer alacak. İşte TOKİ 20 yıl vadeli konut 2019 detayları...

TOKİ faizsiz konut kredisi başvuru şartları!

Toplu Konut İdaresi tarafından yapılan konutlarla dar gelirli aileler başta olmak üzere pek çok vatandaş uygun fiyatlı ev satın alma imkanına sahip oluyor. Vatandaşlara kurum tarafından belirli şartlarda faizsiz konut kredisi de veriliyor. Peki, TOKİ faizsiz kredi başvuru şartları nelerdir?

20 yıl vadeli ucuz konut kredisi 2019!

Dar gelirli ve asgari ücretliyi ev sahibi yapacak yeni konut kredisi kampanyası başlıyor. TOKİ'nin de içinde yer alacağı kampanya ile her yıl 100 bin vatandaş ev sahibi olabilecek. Peki kampanyaya nasıl başvurulur? 20 yıl vadeli ucuz konut kredisi 2019 detayları...

TOKİ konut kredisi nasıl alınır?

TOKİ, Türkiye’nin her yerinde maddi durumu elverişsiz olanlarla, emekli, engelli ya da şehit ve gazi ailelerine yardımlar yapıyor. Peki, TOKİ konut kredisi nasıl alınır? TOKİ konut kredisi şartları neler?

TOKİ kimlere faizsiz konut kredisi veriyor?

TOKİ tarafından her yıl yazılı kriterleri taşıyan vatandaşlar için belli bir miktar para, faizsiz konut kredisi veriliyor. Peki, TOKİ kimlere faizsiz konut kredisi veriyor, başvurular nasıl yapılıyor?

Konut kredisi borcu olan kişi sayısı mecliste!

Ülkemizde konut kredisi borcu olan kişi sayısına ve TOKİ'den alınan konutların borçları TBMM gündemine taşındı. CHP'li Gürer, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı...

TOKİ'den faizsiz konut kredisi müjdesi!

Toplu Konut İdaresi tarafından şehit aileleri ile gazi ve vazife malulleri için faizsiz konut kredisi verilecek. 20 yıl geri ödemeli 260 milyon TL kredi sağlanacak. 

Konut kredisi kullanımı ve TOKİ'den konut alımı TBMM gündeminde!

Konut kredisi kullanımı ve TOKİ'den konut alanlar TBMM gündemine taşındı. CHP'li Gürer, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı...

Konut kredisi kullanımı ve TOKİ'den konut alanlar TBMM'de!

Konut kredisi kullanımı ve TOKİ'den konut alanlar meclis gündemine taşındı. CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı...

TOKİ faizsiz konut kredisi şartları!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) faizsiz konut kredisi kullandırıyor. Peki TOKİ’nin faizsiz konut kredisi şartları neler?

TOKİ'nin faizsiz konut kredisi mecliste!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından açılan faizsiz konut kredisi meclis gündemine taşındı. CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer konuya ilişkin soru önergesi hazırladı..

TOKİ’den alınan konutlara özel konut kredisi faiz oranları!

Ziraat Bankası ve Halkbank TOKİ’den alınacak konutlara uygun konut kredisi faiz oranları sunuyor.

TOKİ faizsiz konut kredisi yönetmeliğinde değişiklik!

Toplu Konu İdaresi Tarafından Şehit Ailelerine, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerine Açılacak Faizsiz Konut Kredisi Hakkındaki Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı..

TOKİ konut kredisi nasıl alınır?

TOKİ konut kredileri yönetmeliği gereğince fondan Brüt İnşaat Alanı 150 m2'ye (150.00 m2 dahil) kadar olan konutlar için Kredi açılabiliyor. Peki, TOKİ konut kredisi nasıl alınır?

toki konut kredisi kampanyası 2019

toki konut kredisi kampanyası 2019 toki konut kredisi kampanyası 2019

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından dün açıklanan 20 yıl vadeli konut kredisi modelinde T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) da yer alacak. Altyapı çalışmalarının tamamlandığı yeni modelin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bu ay içerisinde açıklanacak ve bu ay içerisinde başlayacak. 

TOKİ 20 yıl vadeli konut 2019 kampanyasında faiz oranlarının yüzde 0,50 bandında olması bekleniyor. Dar gelirli ve asgari ücretli aileleri hedefletyen yeni modelle her yıl en az 100 bin vatandaş faydalanarak ev sahibi olacak.

TOKİ 20 yıl vadeli konut 2019 kampanyasında Türkiye'de uygulanmış tarihin en düşük faiz oranı kullandırılacak. 

200 bin TL'lik kredi için alternatif ödeme planları

Tutar : 200 bin TL
Faiz (Yüzde) : 0.50
Vade (Ay) : 240
Aylık taksit : 1.432 TL
Toplam...