28 / 06 / 2022

TOKİ Yapracıka yeni kompleks mi inşa ediliyor

TOKİ Yapracıka yeni kompleks mi inşa ediliyor

Etimesgut Belediyesi, yaklaşık 15 bin kişinin yaşadığı ve yakın zamanda nüfusu 35 binin üzerine çıkacak olan TOKİ Yapracık konutlarına kapalı pazaryeri ile zabıta karakolu ve aile hekimliği inşa ediyor.

İstanbul Sancaktepe TOKİ 2022 projesi!

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı yeni konut projesini açıkladı. Peki yeni projenin detayları ne oldu? İşte ayrıntılar...

TOKİ'den Trabzon Maçka'ya 144 yeni konut!

TOKİ Trabzon Maçka Esiroğlu projesi kapsamında 144 konut inşa edecek. TOKİ Maçka projesinin ihalesi yarın saat 14:00'te gerçekleştirilecek.

TOKİ Ordu Akkuş okul projeleri 7 Haziran'da ihaleye çıkıyor!

TOKİ Ordu'da yeni okullar inşa edecek. Projenin ihalesi 7 Haziran Pazartesi günü gerçekleştirilecek.

Dar gelirli vatandaşlara TOKİ'den fırsat!

Milyonlarca dar ve orta gelirli vatandaşları ev sahibi yapan TOKİ tarafından yeni bir konut ve iş yeri satış duyurusu geldi. TOKİ, 462 TL taksitle 240 ay vadeli konut satışlarına başladı. 

TOKİ, 6 yeni millet bahçesi için düğmeye bastı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı yeni millet bahçesi projeleri için düğmeye bastı. Projelerin ihaleleri Mart, Nisan ve Mayıs ayları içerisinde gerçekleştirilecek.

Türkiye'nin AVM karnesi!

AVM sektörü koronavirüs pandemisine rağmen büyüyor. Peki Türkiye'de kaç AVM var? 2021'de kaç yeni AVM açılacak? Ne kadar yatırım yapıldı? Ne kadarını yabancı yatırımcılar yaptı? İşte 10 soruda Türkiye'de AVM vakası...

Kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz!

TOKİ 2020 yılında da yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. TOKİ, İstanbul'daki yeni projelerinin ihale tarihlerini açıkladı.

TOKİ Bursa Yenişehir 100 bin konut kuraları bugün çekiliyor!

TOKİ'nin Bursa Yenişehir projesinde yer alan 200 adet konutun hak sahipleri bugün açıklanacak.

TOKİ o illerde kurasız ucuza ev satıyor!

TOKİ tarafından yeni fırsatlar duyuruluyor. Açık satış yöntemi ile satışa çıkarılan evleri almak isteyenler TOKİ'ye başvuru yapabiliyor.

TOKİ Diyarbakır Yenişehir Üçkuyu kura sonuçları kazananlar listesi 2020!

TOKİ Diyarbakır Yenişehir Üçkuyu kura sonuçları kazananlar listesi 2020 haberimizde yer alıyor. TOKİ Diyarbakır Yenişehir Üçkuyu kura sonuçları kazananlar listesi 2020 ve TOKİ Diyarbakır Üçkuyu kura sonucu isim listesi...

TOKİ Diyarbakır Yenişehir Üçkuyu kura sonucu 29.05.2020!

TOKİ Diyarbakır Yenişehir Üçkuyu kura sonucu 29.05.2020 haberimizde yer alıyor. İşte TOKİ Diyarbakır Yenişehir Üçkuyu kura sonucu 29.05.2020 ve TOKİ Yenişehir Üçkuyu kura sonucu 2020...

TOKİ kura sonuçları isim listesi nereden görüntülenebilir?

TOKİ 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi’nin ilk çekilişi 24 Şubat tarihinde yapılmıştı. Geçtiğimiz haftalarda devam eden kura çekimlerinde sıra Konya Selçuklu Ardıçlı’da yapılacak olan kura çekimlerine geldi. Peki, TOKİ kura sonuçları isim listesi nereden görüntülenebilir? İşte cevabı...

TOKİ İzmir Karabağlar 2020 kura çekilişi 24 Şubat'ta yapılacak!

TOKİ: "100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi'nde ilk kura çekilişi İzmir Karabağlar Projesi için 24 Şubat'ta yapılacak...

TOKİ Yapracıka yeni kompleks mi inşa ediliyor Haberi

TOKİ Yapracıka yeni kompleks mi inşa ediliyor


Etimesgut Belediyesi, yaklaşık 15 bin kişinin yaşadığı ve yakın zamanda nüfusu 35 binin üzerine çıkacak olan TOKİ Yapracık konutlarına kapalı pazaryeri ile zabıta karakolu ve aile hekimliği inşa ediyor. Belediye Başkanı Enver Demirel, çalışmalara başladıklarını ve kısa sürede tamamlayarak hizmete açacaklarını söyledi. 

Etimesgut Belediyesi, Yukarı Yurtçu Mahallesi'nde bulunan ve TOKİ Yapracık olarak adlandırılan bölgeye içerisinde kapalı pazaryeri, zabta noktası ve aile hekimliği binasının olacağı kompleks inşa ediyor. Toplu konutlarda yaşayanların rahatlıkla ulaşabileceği bir alana yapılan yatırım için ilk kazma vuruldu. 

Etimesgut Belediyesi, yaklaşık 4 bin 500 metrekare alan üzerine inşa edilecek tesisler için hafriyat çalışmalarına başladı. Projenin kısa sürede tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor. 

Pazar sözü vermişti Projenin en önemli ayağını mahallenin büyük ihtiyacı olan kapalı pazaryeri oluşturuyor. Mahalle sakinleri Etimesgut Belediye Başkanı...