tozkoparan kentsel dönüşüm

tozkoparan kentsel dönüşüm

İstanbul’un Güngören ilçesi Tozkoparan mahallesi sınırlarında yer alan bazı alanlar “6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun” kapsamına alınarak ‘riskli alan’ ilan edildi, hak sahipleri bu karara karşın dava açtı ve hukuki süreci başlattı.

Mahkemeden Tozkoparan için flaş karar!

İstanbul Tozkoparan'da devam eden kentsel dönüşüm çalışmalarında kriz yaşanmaya devam ediyor. Mahkeme Tozkoparan'da devam eden yıkımlar için durdurma kararı aldı. 

Tozkoparan'da kentsel dönüşüm tepkisi!

İstanbul’da Güngören Belediyesine bağlı Tozkoparan Mahallesi’nin riskli alan ilan edilmesinden sonra mahallede yaşayanlara “30 gün içerisinde evleri terk edin” denildi. Duruma tepki gösteren mahalleli dün Barış Parkı’nda bir araya geldi.

Tozkoparan sakinlerinden kentsel dönüşüm direnişi!

Güngören Belediyesi tarafından 900 haneye tahliye tebligatı gönderilip evlerinin 30 gün içinde tahliye edilmesi istendi. Evlerini boşaltmak istemeyenler tepki gösterdi.

Güngören Tozkoparan Mahallesi'ndeki kentsel dönüşüm için düğmeye basıldı!

Güngören Tozkoparan Mahallesi'nde kentsel dönüşüm projesi için imzalar atıldı. Tozkoparan 1. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi İnşaatı İşi'nin sözleşme bedeli 59 milyon 765 bin 500 TL olarak belirtildi...

Tozkoparan'da dönüşüm başlıyor!

Tozkoparan'daki kentsel dönüşümle ilgili konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Talimatı arkadaşlarımıza verdik. Hızlı bir şekilde çalışmayı pazartesi itibariyle başlatıyoruz." dedi.

Tozkoparan kentsel dönüşümünde 4'te 1 anlaşma sağlandı!

İstanbul'un merkezi yerleşim yerlerinden Tozkoparan kentsel dönüşümünde dörtte biri için vatandaşla uzlaşma sağlandı.

Tozkoparan'da kentsel dönüşüm 2016'ya kaldı!

Tozkoparan Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında toplam 60 hektar alan yeniden dönüşecek. Dönüşümle birlikte gecekondulardan arındırılacak olan Tozkoparan'da İstanbul'un en önemli ve kapsamlı dönüşüm projelerinden biri hayata geçecek.

Tozkoparan kentsel dönüşüm projesinde son durum!

Tozkoparan Mahallesi kentsel dönüşüm projesi kapsamında toplam 60 hektar alan yeniden dönüşecek. Gecekondulardan arındırılacak olan Tozkoparan'da çalışmalar devam ediyor. İşte Tozkoparan kentsel dönüşüm projesinde son durum...

Tozkoparan kentsel dönüşüm ne zaman başlayacak?

Tozkoparan kentsel dönüşüm ne zaman başlayacak merak konusu. Toplam 58 hektarın yenileceği Güngören Tozkoparan’da 1,5-2 ay içerisinde vatandaşı bilgilendirme ofisi kurulacak. Proje geliştirme çalışmaları ise hızla sürüyor…

Güngören'in kentsel dönüşümünde rantçılara geçit yok!

Tozkoparan'da yapılacak dönüşüm projesi öncesinde, gecekondu almaya çalışan rantçılar nasibini alamadı. Peki nasıl?

Tozkoparan'da yerinde kentsel dönüşüm isteniyor!

Riski alan kararıyla kentsel dönüşüm tehdidi altında olan Tozkoparan sakinleri, yerinde dönüşüm istiyor...

Tozkoparan'da kentsel dönüşüm krizi!

Güngören Tozkoparan Mahallesi'nde yaşanan kentsel dönüşüm krizinde sona gelindi. Bu kapsamda kentsel dönüşüm projesinin durdurulduğu öğrenildi.

Tozkoparan Kentsel Dönüşüm Projesi Muvafakatnamesi yayınlandı!

İstanbul Güngören'de hayata geçen Tozkoporan Kentsel Dönüşüm Projesi için muvafakatname yayınlandı. 

Murat Kurum: Tozkoparan Kentsel Dönüşüm Projesini 1,5 yıl içerisinde bitireceğiz!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklamada Tozkoparan Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi'ni 1,5 yıl içerisinde bitireceklerini söyledi.

Güngören Tozkoparan Mahallesi'ndeki kentsel dönüşüm için düğmeye basıldı!

Güngören Tozkoparan Mahallesi'nde kentsel dönüşüm projesi için imzalar atıldı. Tozkoparan 1. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi İnşaatı İşi'nin sözleşme bedeli 59 milyon 765 bin 500 TL olarak belirtildi...

Tozkoparan 1. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi için 60 milyon TL'lik imza!

Emlak Konut GYO  tarafından ihale edilen  İstanbul Güngören Tozkoparan 1. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi İnşaatı İşi'nin sözleşmesi 59 milyon 765 bin 500 TL ihale bedeli ile Karpem Peyzaj Fidancılık İnşaat ile imzalandı. 

Tozkoparan kentsel dönüşüm bekliyor!

Güngören’in Tozkoparan mahallesinde bulunan 60 haneli konutlarda, son depreminde etkisiyle çatlaklar ve hasarlar arttı. Konutlarda yaşayanlar, binaların kentsel dönüşüme girmesi gerektiğini belirtiyor...

TOKİ Tozkoparan kentsel dönüşüm projesinde anlaşmalar sağlanıyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ve Güngören Belediyesi tarafından hayata geçirilen TOKİ Tozkoparan kentsel dönüşüm projesinde hak sahipleriyle anlaşmalar sağlanıyor. 

TOKİ Tozkoparan kentsel dönüşüm ihalesi yapıldı!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından, İstanbul’un Güngören İlçesi Tozkoparan Mahallesi’nde “Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi” kapsamında hayata geçirilecek olan 224 konutun ihalesi yapıldı. 

TOKİ Tozkoparan kentsel dönüşüm ihalesi bugün!

TOKİ Tozkoparan Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında inşa edilecek 224 konut için ihale bugün yapılacak. TOKİ Tozkoparan dönüşüm ihalesi saat 14:30'da başlayacak..

TOKİ Tozkoparan dönüşüm ihalesi 18 Temmuz'da!

60 hektarlık alanı kapsayan Tozkoparan dönüşüm projesi için ihale tarihi belli oldu. Tozkoparan Kentsel Dönüşüm Projesi'nin ihalesi 18 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleştirilecek.

TOKİ Tozkoparan Kentsel Dönüşüm Projesi başlıyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın İstanbul İli Güngören İlçesi Tozkoparan (Osmaniye) Mahallesi'nde planladığı kentsel dönüşüm ve gelişim projesi için ÇED başvurusu sonuçlandı..

TOKİ Tozkoparan Kentsel Dönüşüm Projesi için düğmeye bastı!

İhalesi 2 gün önce gerçekleştirilen TOKİ Tozkoparan Kentsel Dönüşüm Projesi için düğmeye basıldı. Proje için ÇED süreci başladı..

Tozkoparan'da dönüşüm başlıyor!

60 hektarlık alanı kapsayan Tozkoparan dönüşüm projesi için ihale tarihi belli oldu. Tozkoparan Kentsel Dönüşüm Projesi'nin ihalesi 5 Mart 2018 tarihinde yapılacak.

tozkoparan kentsel dönüşüm Haberi

tozkoparan kentsel dönüşüm

İstanbul’un Güngören ilçesi Tozkoparan mahallesi sınırlarında yer alan bazı alanlar “6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun” kapsamına alınarak ‘riskli alan’ ilan edilmişti. Cumhuriyet'ten Zehra Özdilek'in haberine göre; mahalle sakinleri, “Güngören Belediyesi’nin talebi doğrultusunda İstanbul Cerrahpaşa Üniversitesi İnşaat Fakültesi tarafından hazırlanan rapor içeriğini incelemek amacıyla talep etmemize karşın bize verilmedi. Belediye bu raporu sır gibi saklıyor” diye konuştu. 

Güngören Belediyesine bağlı Tozkoparan Mahallesi’nin riskli alan ilan edilmesi sonrasında bölgede yaşayan 900 haneye tahliye tebligatları gönderilerek “30 gün içerisinde evleri terk edin” denilmişti.

‘35 AYRI BİNA ADINA DAVA AÇILDI’

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan mahalle sakinlerinden Özgür I. binaların sağlam olduğunu ve 6/A uygulamasının bu alanda yapılamayacağını dile getirerek, hem 6/A maddesinin iptali hem de yapılan tebligatların iptali için 35 ayrı...