">

trabzon havalimanı apronu büyütülecek

trabzon havalimanı apronu büyütülecek

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ), Esenboğa Havalimanına yeni "Yabancı Konuklar Köşkü" yapımı için ihaleye çıktı

Trabzon Havalimanı'ndaki bakım ve onarım çalışmaları mecliste!

Trabzon Havalimanı'nda başlatılan bakım ve onarım çalışmaları meclis gündemine taşındı. CHP'li Kaya, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Trabzon Havalimanı pist yenileme çalışmaları ay sonunda tamamlanacak!

Türkiye'nin yolcu ve uçak trafiği bakımından en önemli havalimanları arasında bulunan Trabzon Havalimanı'nda pist yenileme çalışmaları hız kesmeden sürüyor.

Ahmet Kaya'dan Trabzon Havalimanı'ndaki pist bakım çalışmalarına ilişkin soru önergesi!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Trabzon Havalimanı’nda başlatılan bakım ve onarım çalışmalarının ihalesiz olarak verildiği iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Kaya, konuya iliişkin soru önergesi sundu...

Trabzon Havaalanı pisti onarıma alındı!

Türkiye’nin hava trafiği yönünden en önemli havaalanları arasında gösterilen ve yılda 29 binin üzerinde uçağın iniş kalkış yaptığı Trabzon Havalimanı, pist bakımı sebebiyle yaklaşık 1 ay süreyle uçuşa kapatıldı.

İstanbul Havalimanı'na hangar yapılmadı mı?

Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, İstanbul Havalimanı'nda 330 uçaklık filosu olan Türk Hava Yolları'na (THY),  uçaklarının teknik bakımlarını yapabileceği bir hangar yapılmadığını söyledi.

Bakıma alınan Trabzon Havalimanı yeniden açıldı!

Kısa süreliğine bakıma alınan Trabzon Havalimanı yeniden faaliyete geçti. Trabzon Havalimanı tamamlanan pist bakımı ile bugün saat 06.00’da yeniden uçuşlara açıldı.

Trabzon Havalimanı'nın pisti onarılacak!

Türkiye'nin hava trafiği yönünden en önemli havalimanları arasında yer alan Trabzon HavalimanI'nın pisti onarılacak.

Trabzon'a yeni bir havalimanı gerekli mi?

Trabzon Havalimanı, Türkiye’nin en önemli meydanlarından biri olduğunu yazan Yenibirlik yazarlarından Musa Alioğlu bugün "Trabzon'a yeni bir havalimanı gerekli mi?" başlıklı yazısını yayınladı...

İnşaat mühendislerinden Trabzon Havalimanı açıklaması!

İMO Trabzon Şubesi Başkanı Mustafa Yaylalı, “Havalimanı Trabzon’a yeterli değil” diyerek Trabzon Havalimanı’nın mevcut durumu ve geleceğiyle ilgili ihtiyaçları belirlemek, çözüm önerilerini ve beklentilerini sunmak amacıyla önemli açıklamalarda bulundu. 

İstanbul 3. havalimanı inşaatına ilişkin 5 soru TBMM'de!

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, İstanbul üçüncü havalimanı inşaatına ilişkin soru önergesi hazırladı. Pekşen'in sorularını Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'a sordu..

Kütahya'daki Zafer Bölgesel Havalimanı'nın ihalesi mecliste!

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Kütahya'da bulunan Zafer Bölgesel Havalimanı'nın ihale sürecine ilişkin 10 soru hazırladı. Pekşen sorularını Denizcilik Ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'a sordu..

TOKİ Trabzon Pelitli'deki 4 arsayı satışa çıkardı!

TOKİ Trabzon Havalimanı karşısında deniz manzaralı arsalarını satıyor. Her biri 1.200 metrekare, konut ve ticaret alanı niteliğinde dört arsa yine her biri yaklaşık 4 milyon 200 bin TL muhammen bedellerle (yüzde 50 peşin 6 ay vade) satışa sunuldu.

Trabzon 4 yılda yatırımlara doyacak!

Taka Gazetesi yazarı Yusuf Turgut bugünkü yazısında Trabzon'a yapılacak yatırım adası ve havalimanı projelerini ele aldı. Turgut, ''2020’de Trabzon bu yatırımlarla uçar''dedi.

trabzon havalimanı apronu büyütülecek

trabzon havalimanı apronu büyütülecek trabzon havalimanı apronu büyütülecek

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Esenboğa Havalimanı'na yapılacak yeni "Yabancı Konuklar Köşkü" ihalesinde yapım ihalesine sadece yerli istekliler katılabilecek. Firmaların konsorsiyum olarak katılamayacağı ihale kapsamında 12 Martta firmalardan ön yeterlilik başvuruları alınacak. Ön yeterlik başvurularının değerlendirilmesinin ardından uygun görülen firmalardan mali teklifleri istenecek. İhale ilanına göre, kazanan firma ile sözleşmenin imzalanmasından itibaren beş gün içinde yer teslimi yapılacak. İhalede, işin yapım süresi 400 takvim günü olarak belirlendi.
Yeni "Yabancı Konuklar Köşkü"nün Esenboğa Havalimanı'ndaki CIP salonunun yanına inşa edilmesi planlanıyor.

TRABZON HAVALİMANI APRONU BÜYÜTÜLECEK
Öte yandan, DHMİ Genel Müdürlüğü, Trabzon Havalimanı apronunun büyütülmesi ve Van Ferit Melen Havaalanı terminal binasına "aks" ilave edilmesi işleri için ayrı ayrı ihaleye çıktı. Firmaların konsorsiyum olarak katılamayacağı "Trabzon Havalimanı Apron Büyütülmesi" ve "Van Ferit Melen Havaalanı Terminal...