Trakya doğal yaşamı

Trakya doğal yaşamı

Prof. Dr. Veysi Özek, İstanbul'un plansız büyümesinin Trakya'ydaki doğal yaşamı olumsuz etkileyeceğini ve bundan öncelikle tarım arazilerinin zarar göreceğini söyledi.

Bahçeşehir Gölet’teki inşaat çalışmaları doğal yaşamı etkiledi!

Bahçeşehir Gölet’teki inşaat çalışmaları nedeniyle çevredeki doğal yaşam etkilendi. Bölgede yuvası olan oluklu kertenkeleler, sokaklara çıkmaya başladı.

HerDem Sağlıklı Yaşam Köyleri nerede?

HerDem Sağlıklı Yaşam Köyleri aktif, sağlıklı ve doğal yaşamı bir arada sunuyor. Peki HerDem Sağlıklı Yaşam Köyleri nerede hayata geçiriliyor?

HerDem Sağlıklı Yaşam Köyleri fiyat 2018!

Aktif, sağlıklı ve doğal yaşamı bir arada sunan HerDem Sağlıklı Yaşam Köyleri'nin lansmanı bugün yapıldı. Proje ile 55 yaş üstü vatandaşlar keyifli, aktif ve güvenli bir emeklilik yaşamına adım atmış olacak..

İzmir Kuş Cenneti'nden otoyol geçeceği iddiaları TBMM'de!

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Ali Balbay, İzmir Kuş Cenneti'nde doğal yaşamı ve sit alanlarını olumsuz etkileyecek projeler yapılacağı yönündeki iddiaları TBMM gündemine taşıdı..

Ömerli Kasaba projesinde 3. etap başladı!

İstanbul’un içinde, doğal yaşamı modern bir tarzla birleştiren Ömerli’de yer alan Kasaba projesinin 3’üncü etabı başladı.

Kasaba Ömerli projesinin 3. etabı başladı!

İstanbul’un içinde, doğal yaşamı modern bir tarzla birleştiren Ömerli’de yer alan Kasaba projesinin 3’üncü etabı başladı. Projede 3. etap toplam 156 daireden oluşuyor.

Sivriada'da turistik tesis ve kongre merkezi projeleri iptal edildi!

Sivriada'da turistik tesis ve kongre merkezleri yapılmasını öngören ve adadaki doğal yaşamı olumsuz etkileyeceği gerekçesiyle karşı çıkılan proje, mahkeme tarafından iptal edildi.

Kamilet Vadisi’ndeki HES’in lisansı iptal edildi!

Artvin’in Arhavi İlçesi’nde bulunan dünyanın önemli doğal yaşamı koruma alanları arasında gösterilen Kamilet Vadisi’nde çevreciler HES projelerine karşı bir zafer daha kazandı.

Çekmeköy Ömerli Kasaba projesinin 3’üncü etabı başladı!

Türkiye İş Bankası A.Ş. iştiraki İş GYO ile Altınhas Holding işbirliğiyle kurulan doğal yaşamı modern bir tarzla birleştiren Kasaba projesinin 3’üncü etabı başladı.

Kasaba projesinin 3. etabı 715 bin TL'den satışa çıktı!

İstanbul'un içinde, doğal yaşamı modern bir tarzla birleştiren Ömerli'de yer alan Kasaba projesinin 3'üncü etabı satışa çıktı. Ömerli'de toplam 160 bin metrekare alan üzerine yapımı gerçekleştirilen projede daire fiyatları 715 bin TL'den başlıyor.

Munzur Vadisi'nin UNESCO'ya girmesi için rapor hazırlandı!

Tunceli Üniversitesi Munzur Vadisi'nin UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne alınması için gerekli kriterlere sahip olduğunu belirten bir rapor hazırladı. Raporda Munzur Vadisi’nin doğal yaşamı hakkında bilgiler yer alıyor.

Avukat Kadir Kurtuluş sit alanlarının hukuktaki yerini anlattı!

Doğal yaşamı koruma ve ülke tarihine sahip çıkma unsurları sebebiyle hayati öneme sahip olan sit alanlarının hukuktaki yerini Avukat Kadir Kurtuluş’a sorduk. Kurtuluş konuyla ilgili tüm detayları paylaştı...

Sit alanları hakkında son hukuki gelişmeler!

Doğal yaşamı koruma ve ülke tarihine sahip çıkma unsurları sebebiyle hayati öneme sahip olan sit alanlarının hukuktaki yerini Avukat Kadir Kurtuluş’a sorduk. Kurtuluş konuyla ilgili tüm detayları paylaştı...

Trakya doğal yaşamı

Trakya doğal yaşamı Trakya doğal yaşamı

Trakya Üniversitesi (TÜ) Mühendislik Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Veyis Özek, İstanbul'daki düzensiz büyümenin Edirne'yi de etkileyeceğini belirterek, ''Korkumuz odur ki gittikçe Trakya'yı da içine alan 'metropol genişlemesi' Edirne'ye de sirayet edebilir'' dedi.

Özek, yaptığı açıklamada, İstanbul gibi düzensiz büyüyen şehirlerin az gelişmiş ya da Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerde görüldüğünü belirterek, böylesi büyümelerin çevre illeri de etkilediğini söyledi.

İstanbul gibi altyapısını tamamlamadan büyük göçlerle sıkışan metropollerde büyük sıkıntılar yaşandığını ve bu sıkıntıların metropolü yaşanılmaz kılarak çevre illere de sirayet ettiğini kaydeden Özek, şöyle dedi: ''Pakistan'ın Karaçisi, Hindistan'ın Yeni Delhisi gibi bizim de İstanbulumuz, gelişmekte olan ülkelerin icat...