Tuğra Gönden kimdir

Tuğra Gönden kimdir

Cushman & Wakefield Yönetici Ortağı Tuğra Gönden’in İstanbul Finans Merkezi projesiyle ilgili yazı kaleme aldı. İşte Tuğra Gönden'den "İstanbul’u finans merkezi yapacak 5M" ...

Euromoney Gayrimenkul Ödülleri’nin galibi: Cushman & Wakefield Türkiye!

Cushman & Wakefield Türkiye, Euromoney Gayrimenkul Ödülleri’nde "Aracılık ve Danışmanlık" kategorisindeki birinciliğini korurken, Cushman & Wakefield Türkiye, "Değerleme" ve "Araştırma" kategorilerinde birinci sıraya yükseldi...

MIPIM 2019 notları!

Uluslararası ticari gayrimenkul danışmanlık şirketi Cushman & Wakefield’in Yönetici Ortağı Tuğra Gönden Haftanın Gayrimenkul Notları’nı kaleme aldı...

Gayrimenkulde yatırımın yönü de alanı da değişiyor!

Cushman&Wakefield ‘Yatırım Atlası 2018’ raporunun sonuçları açıklandı. Rapora göre yatırımın yönü de alanı da değişiyor...

Gayrimenkul teknolojisi girişimleri yeni bir ekosistem oluşturdu!

Cushman & Wakefield Yönetici Ortağı Gönden, "İş dünyasının her alanında değişim için katalizör olmayı sürdüren teknolojinin gayrimenkul sektörüyle buluşmasıyla yeni bir ekosistem ortaya çıktı" dedi.

Kurumsal yatırımcıların yeni gözdesi ticari gayrimenkul!

Yatırım fonları ve emeklilik şirketleri arasında ticari gayrimenkule yatırım yapmak son dönemde yükselen trend haline gelirken, yatırımda çeşitlilik ve getiri ticari gayrimenkulün yıldızını parlatıyor.

MIPIM'de gayrimenkul teknolojileri rüzgarı esti!

Cushman & Wakefield Yönetici Ortağı Tuğra Gönden, MIPIM'de gerçekleşen gayrimenkul fuarı ile ilgili bilgiler verdi. Gönden, ‘’ MIPIM’de Gayrimenkul Teknoloji Girişimi Rüzgarı’' konusunu anlattı.

İşte rant vergisiyle ilgili yanıt bekleyen sorular!

Cushman & Wakefield’ın Yönetici Ortağı Tuğra Gönden '’ Rant vergisiyle ilgili 2017’de yanıt bekleyen soruları'' kaleme aldı. İşte, Tuğra Gönden'in yazısı...

Cushman and Wakefield ve Nike EMEA'dan dev güç birliği!

Dünyanın önde gelen gayrimenkul danışmanlık şirketlerinden Cushman and Wakefield, Nike EMEA tarafından Türkiye'de açılacak tüm yeni Nike Factory Store'ların proje yöneticiliğini üstlendi.

İFM'nin dünya ile rekabetine Dubai modeli!

Cushman & Wakefield’ın Yönetici Ortağı Tuğra Gönden, İstanbul Finans Merkezi’nin (İFM) uluslararası yatırımcıları çekmesi için Dubai’yi örnek alması gerektiğini kaydetti.

Yabancı yatırımcı gayrimenkul yatırım fonlarına ilgi duyuyor!

Cushman & Wakefield Yönetici Ortağı Tuğra Gönden’in kaleme aldığı "Yabancı Yatırımcı Türkiye’de adı yeni anılan GYF’lere İlgi Duyuyor" başlıklı yazısında yabancı yatırımcıların hedeflerinden bahsetti.

Tuğra Gönden: Ortadoğulu yatırımcının Türkiye ilgisi devam ediyor!

AMERİKAN gayrimenkul şirketi Cushman & Wakefield'ın Türkiye Yönetici Ortağı Tuğra Gönden, Ortadoğulu yatırımcının Türkiye ilgisinin devam ettiğini vurguladı.

Türkiye Ortadoğulu yatırımcıların ilk durağı!

Amerikan gayrimenkul şirketi Cushman & Wakefield'ın Türkiye Yönetici Ortağı Tuğra Gönden, Ortadoğulu yatırımcının Türkiye ilgisinin devam ettiğini vurguladı.

GYF ile Türkiye'de yatırım hacmi 5 yılda 50 milyar TL olacak!

Tuğra Gönden "2016 yılında etkisi artarak hissedilecek Birçok GYF'nin kuruluş aşamasında olduğundan ve fonların gayrimenkul alımı bir süre alacağından 2015 yılı için bir etkisini beklemediklerini ifade etti.

Gayrimenkul yatırım fonlarında 50 milyar TL’lik beklenti!

Gayrimenkul yatırım fonları, yakın zamanda hayata geçecek. Cushman & Wakefield Yönetici Ortağı Tuğra Gönden, “Dünyadaki emsalleri baz aldığımızda önümüzdeki 5 yıl içerisinde toplam yatırım hacmi 50 milyar TL'ye ulaşabilir” dedi.

Gayrimenkulde bilinmeyen kahraman: Teknoparklar!

Cushman & Wakefield Yönetici Ortağı Tuğra Gönden, bu hafta 'Haftanın Gayrimenkul Notları'nda 'Teknoparklar: Teknoloji Geliştirenlerin Yuvası, Türkiye Gayrimenkul Sektörünün bilinmeyen kahramanı' başlıklı yazısını kaleme aldı.

Gayrimenkul sektöründe 2019 izlenimleri!

Cushman & Wakefield Yönetici Ortağı Tuğra Gönden, bu hafta 'Haftanın Gayrimenkul Notları'nda 'Expo Real 2019 İzlenimleri'ni kaleme aldı. 

İstanbul’u finans merkezi yapacak 5M!

Cushman & Wakefield Yönetici Ortağı Tuğra Gönden’in İstanbul Finans Merkezi projesiyle ilgili yazı kaleme aldı. İşte Tuğra Gönden'den "İstanbul’u finans merkezi yapacak 5M" ...

İstanbul’da 151.9 bin metrekare yeni ofis alanı pazara girdi!

Cushman & Wakefield Yönetici Ortağı Tuğra Gönden, "Gayrimenkul pazarı olarak ihtiyacımız olan yurt dışı talebi. Uluslararası şirketlerin Türkiye'yi bölgesel üs olarak kullanmalarına ihtiyacımız var. Çünkü geçmişte bunu görüyorduk. Bunun tekrar artışa geçmesini bekliyoruz, sinyalleri aldık" dedi.

MIPIM 2019 notları!

Uluslararası ticari gayrimenkul danışmanlık şirketi Cushman & Wakefield’in Yönetici Ortağı Tuğra Gönden Haftanın Gayrimenkul Notları’nı kaleme aldı...

Ortak yaşam konseptinin tercih edilmesini sağlayan 5 neden!

Cushman & Wakefield Yönetici Ortağı Tuğra Gönden, ortak yaşam konseptinin tercih edilmesini sağlayan o önemli 5 nedeni sıraladı...

İstanbul'daki 4 ofisten biri boş!

Cushman & Wakefield Yönetici Ortağı Tuğra Gönden, İstanbul genelindeki her 4 ofisten birinin boş olduğunu söyledi...

Sanal gerçekliğin gayrimenkul sektörüne getireceği 5 çözüm!

Cushman & Wakefield Yönetici Ortağı Tuğra Gönden Gayrimenkul Notları’nda bu hafta sanal ve artırılmış gerçekliğin gayrimenkul sektörüne getireceği 5 çözümü mercek altına aldı.

Amazon’un HQ2 projesinden çıkan 5 kritik sonuç!

Cushman & Wakefield Yönetici Ortağı Tuğra Gönden’in kaleme aldığı bu haftaki Gayrimenkul Notlarının konusu Amazon’un HQ2 Projesi...

Tuğra Gönden'in Expo Real 2017 izlenimleri!

Cushman & Wakefield Yönetici Ortağı Tuğra Gönden, bu hafta 'Haftanın Gayrimenkul Notları'nda 'Expo Real 2017 İzlenimleri'ni kaleme aldı. 

Ofis yatırımında yeni cazibe merkezi: Ataşehir!

Cushman & Wakefield'ın yönetici ortaklarından Tuğra Gönden ve Toğrul Gönden, Türkiye'nin emlak ve inşaat sektörü ile ilgili görüşlerini paylaştı. Tuğra Gönden, ofis yatırımında yeni cazibe merkezinin Ataşehir olmaya başladığını belirtti.

İstanbul ofis pazarında gerileme yaşandı!

Gayrimenkul danışmanlık şirketi Cushman & Wakefield’in Yönetici Ortağı Tuğra Gönden, 2016'da İstanbul ofis pazarında gerileme yaşandığını açıkladı.

MIPIM'de gayrimenkul teknolojileri rüzgarı esti!

Cushman & Wakefield Yönetici Ortağı Tuğra Gönden, MIPIM'de gerçekleşen gayrimenkul fuarı ile ilgili bilgiler verdi. Gönden, ‘’ MIPIM’de Gayrimenkul Teknoloji Girişimi Rüzgarı’' konusunu anlattı.

Tuğra Gönden kimdir

Tuğra Gönden kimdir Tuğra Gönden kimdir

İnşaatı uzun süredir devam eden İstanbul Finans Merkezi (İFM) yakın zamanda Türkiye Varlık Fonu’nun yatırım yapacağı haberleri ile tekrar gündeme geldi. İstanbul’un Londra, Hong Kong, Kuala Lumpur, New York ve Dubai gibi gerçek anlamda bir küresel finans merkezi olabilmesi açısından bu gelişmenin önemli bir adım olduğunu düşünüyorum. Bununla birlikte TVF’nin sermayedar olarak nakdi bir katkı sağlayacağı ifade edilen yatırımın bazı detaylarının açıklanması ile uzun soluklu bir sürecin ilk adımının atılmış olduğunu görüyoruz.

Kamuoyunda uzun süredir tartışılan ve yakından takip ettiğim İFM projesinin başarılı olması şüphesiz İstanbul’a yeni bir vizyon kazandıracak. Projenin başarıya ulaşması için önemli olduğunu düşündüğüm misyon, mevzuat, mülkiyet, marka ve merkezileştirmeye ilişkin adımları ‘5M’ olarak aşağıda özetlemek isterim:

1.    Misyon: İFM’nin misyonu ve Türkiye Varlık Fonu’nun ‘yatırımcı’ sıfatıyla projeye...