26 / 06 / 2022

türk vatandaşı olma şartı

türk vatandaşı olma şartı

TÜİK’in verilerine göre yabancılara konut satışı bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 92 artış kaydederek ile 3 bin 321 oldu. Verilere göre en çok Iraklı ve İranlı'lar Türkiye’de mülk ediniyor.

Ortadoğu ve Rusya'nın yeni emlak cenneti Türkiye!

Ev almış ve almayı düşünen yatırımcılar için ‘Türkiye’de gayrimenkul yatırımı’ analiz edildi. Birçok fırsatların sunulduğu ülkemize Ortadoğu ve Rusya'dan yoğun talep var.

Komşunuz yabancı olabilir!

'Konut alana vatandaşlık’ teklifinde alt sınırın bir milyondan 300 bin dolara çekilmesi konuta talebi patlattı. Yabancıya konut satışlarının artacağını iddia eden sektör temsilcileri haklı çıkmış oldu.

Gurbetçiler için Türkiye'de gayrimenkule yatırım zamanı!

Gayrimenkul alanında hizmet veren JLL'nin Türkiye Ülke Başkanı Avi Alkaş, sektördeki bu sürecin yurt dışındaki Türkler açısından fırsat olduğunu söyledi.

Türkiye'den ev alana vatandaşlık!

Türkiye'de 250 bin dolarlık gayrimenkul alan yabancılara vatandaşlık hakkı veriliyor. Yüksek gelirli Ortadoğulular islami bakış açısı ve fiyat düşüklüğü nedeniyle ülkemizi tercih ediyor.

172 bin 644 yabancı Türkiye'den gayrimenkul aldı!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, soru önergesine verdiği cevapta, 172 bin 644 yabancı uyruklu kişi ve 4 bin 119 yabancı sermayeli şirketin ülkemizde taşınmaz mülk edindiğini açıkladı.

Antalya ve İstanbul'un cazibesi İranlıları ev sahibi yapıyor!

Yabancılara konut satışıyla ilgili sağlanan kolaylıklardan sonra Antalya ve İstanbul başta olmak üzere Türkiye'nin muhtelif şehirlerinden konut satın alan İranlıların sayısı her geçen gün artıyor.

Türk vatandaşlığı için BES'e yatan paraya devlet karışmayacak

Türk Vatandaşlığı Kanununun uygulanmasına yönelik yönetmelikte değişiklik Resmi Gazete’de yayımlandı. En az 500 bin dolar veya karşılığı döviz tutarında emeklilik sistemine giren Türk vatandaşlığı alabilecek

Türk vatandaşlığı için asgari gayrimenkul bedeli resmen 400 bin dolara yükseltildi!

Türkiye'den 250 bin dolarlık gayrimenkul karşılığında hak kazanılan Türk vatandaşlığında yeni düzenlemeye gidildi. Bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelikle 250 bin dolarlık gayrimenkul değeri 400 bin dolara yükseltildi.

Türk Vatandaşlığı Kanununun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik!

Türk Vatandaşlığı Kanununun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik bugünkü 31834 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Telefon fiyatlarına bakıp üzülenler için Türk Telekom'dan yeni telefon kampanyası! 12 ay taksit imkanı da var

Akıllı telefonlarda alım gücü azaldıkça, vatandaş çaresi yenilenmiş telefonlarda buldu. Türk Telekom'dan TSE damgalı yenilenmiş telefon kampanyası. İşte detaylar...

Gayrimenkul alımıyla Türk vatandaşlığı kazanan kişi sayısı TBMM'de!

Taşınmaz edinimi yoluyla Türk vatandaşlığı kazanan kişi sayısı Meclis gündemine taşındı. CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz tarafından konuyla ilgili soru önergesi verildi.

Türk vatandaşlığı başvuru şartı değişiyor! Türk vatandaşı olmak için kaç liralık gayrimenkul alınması gerekiyor?

Türkiye'den 250 bin dolarlık gayrimenkul karşılığında hak kazanılan Türk vatandaşlığında yeni düzenlemeye gidiliyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 250 bin dolarlık gayrimenkul değerinin 400 bin dolara yükseltileceği belirtildi.

Kenya’da Türk vatandaşlığı garantili emlak yatırımı reklamı yapıldı!

Kenya'nın başkenti Nairobi'de, İstanbul'da bulunan lüks sitenin reklamı "Türkiye’de yatırım yapın 3 ayda vatandaşlık alın" ifadeleri kullanılarak gerçekleştirildi.

Merkez Bankası, Türk vatandaşlığı için getirilen dövizi satın almaya başlıyor!

Gayrimenkul alımı dahil Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı kazanımı için Türkiye'ye getirilecek dövizlerin TCMB tarafından satın alınmasıyla ilgili uygulama bugün hayata geçirildi. 

Türk yatırımcıların lüks konutta tercihi Dubai oldu!

Ülkemizde yabancı yatırımcılara vatandaşlık hakkı tanındığı gibi, yurt dışında da bazı benzer uygulamalar yer alıyor. Birleşik Arap Emirlikleri’nde yatırım şartının 750 bin dirheme karşılık gelen yaklaşık olarak 205 bin dolara düşürülmesiyle, Türk yatırımcılar Dubai’de adeta yatırım turuna çıktı.

Türk vatandaşlığına geçiş için istenen yeni şartlar neler?

Türk Vatandaşlığı Kanunu’nun uygulanmasına ilişkin yönetmelikte değişiklik yapılmasına dair yönetmelik 31711 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı. Peki Türk vatandaşlığına geçiş için istenen yeni şartlar neler?

Türk Vatandaşlığı Kanununun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik!

Türk Vatandaşlığı Kanununun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik bugünkü 31711 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

500 bin doları Türkiye’de bankaya yatıran yabancıya vatandaşlık verilecek!

Türk vatandaşlığına kabul şartlarında yapılan değişiklik bugünkü 31711 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Peki Türk vatandaşlığına kabul şartlarında hangi değişiklikler yapıldı?

Gayrimenkul yatırımı ile Türk vatandaşlığı nasıl alınır?

Milliyet Gazetesi köşe yazarlarından Dilara Yeni bugünkü köşe yazısında gayrimenkul yatırımı ile Türk vatandaşı olmanın yollarını kaleme aldı.

türk vatandaşı olma şartı Haberi

türk vatandaşı olma şartı

TÜİK Şubat ayı konut satış verilerine göre yabancılara konut satışı bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 92 artış göstererek 3 bin 321 oldu. Van Posta Gazetesi'nde yer alan habere göre; en çok Iraklı ve İranlı vatandaşlar Türkiye’den ev alıyor. 

YABANCILAR BU İLLERDE MÜLK ALIYOR

TÜİK'in verilerine göre Türkiye genelinde yabancılara 2019 yılı Şubat ayında 3 bin 321 konut satıldı. Yabancılara yapılan konut satışları geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 92,1 arttı. Yabancılara yapılan konut satışlarında, Şubat 2019'da ilk sıraya bin 440 konut satışı ile İstanbul yerleşti. İstanbul'u  Antalya 672 konut ile Ankara 196 konut ile Bursa 192 konut ile Yalova ise 138 konutla takip etti.

EN ÇOK IRAKLILAR SATIN ALIYOR

Verilere göre ülke uyruklarına göre en çok konut satışı Iraklılar'a yapıldı. Şubat'ta...