türkiye dev müteahhit

türkiye dev müteahhit

Dünyanın en büyük 225 uluslararası müteahhitlik firması arasına bu yıl 22 Türk şirketi girdi. Bu sayı geçen yıl 20'ydi.

Türkiye’nin ilk dev hobi köyü Gölbaşı’nda kuruluyor!

Atatürk'ün ölmeden önce 1937 yılında tasarladığı Türkiye'yi temelden kalkındırmayı amaçlayan 'İdeal Cumhuriyet Köyü' projesi Gölbaşı’nda çalışmalara başlıyor.

Türkiye'nin en büyük 10 inşaat şirketi!

Türk müteahhitlik şirketleri yurt dışında üstlendikleri dev projelerle ünlerini artırıyor. Peki Türkiye'nin en büyük 10 inşaat şirketi hangisi? İşte Türkiye'nin en büyük 10 inşaat şirketi...

Perakendenin dev markaları mağazalarını kapatıyor!

Perakende sektöründe koronavirüs salgını ile tarihi bir süreç başladı. Ticaretin azalması ve AYD'nin AVM'lere kapatma tavsiyesi vermesiyle perakende sektörünün dev isimleri art arda mağaza kapattı. Türkiye’de dün itibari ile 50’ye yakın marka mağazalarını kapatma kararı aldı…

Türkiye’de müteahhit sayısı: 453 bin 497 Almanya’da: 3 bin 550!

Sistemini karaya değil de rayına oturtmuş ülkelerde toplumun sağlığı, güvenliği ile ilgili mesleklerin temel yasası var. Türkiye’de müteahhitliğin yasası yok!

Çinli devler Türkiye’de inşaat şirketi alacak!

Çin'in dev şirketleri Türkiye'de bir inşaat şirketinin yüzde 51'ini alacak. Çinli devlerin inşaat sektöründe kimi satın alacakları merak konusu oldu.

Ankara'daki dev arazi Türkiye Verimlilik Vakfı'na devredildi!

Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü, Ankara Beytepe Mahallesi’nde yer alan 35 bin metrekarelik arazi için nazım imar planı değişikliği yaptı. Arazi, Türkiye Verimlilik Vakfı'na devredildi.

Eminevim, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’na sponsor oluyor!

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu ile 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında gerçekleştirilen dev anlaşmayla özel sporcular Eminevim desteği ile Avrupa ve dünya şampiyonalarına hazırlanmış olacak.

47 müteahhit firma hisselerini devretti!

ENR Türkiye tarafından açıklanan verilere göre, 47 müteahhit firma veya ortaklık, ilgili madde ile iş veya hisse devrinde bulundu.

Türkiye Varlık Fonu'ndan İstanbul Finans Merkezi açıklaması!

Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü Sönmez, "Projede ilk etapta inşaatın tamamlanması için müteahhit şirketlerle görüşmeleri hızlandırdık ve her biriyle kamu yararını gözeterek rayiç bedellerin altında oldukça makul meblağlar üzerinden anlaşmalar yaptık" dedi...

Mithat Yenigün: Herkes müteahhit olmamalı!

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Mithat Yenigün: "Türkiye’de 440 bin müteahhit var, bizim üyelerimizin sayısı 120. Herkes müteahhit olmamalı. Teknik ve finansal kapasitesi yeterli olmayan ve ayıplı iş yapan firmaların sektörden ayıklanmasına olanak sağlayacak yasal zemin hazırlanmalı" dedi

Masar İnşaat 425 Milyon TL'lik yatırımla Türkiye'de! 

Suriye'den Suudi Arabistan'a uzanan çok sayıda bölgede dev projeler geliştiren Masar İnşaat rotasını Türkiye'ye çevirdi. 2019’da ilk etapta Düzce ve İstanbul-Pendik ’de yaklaşık 425 milyon TL’lik bir yatırımla iki projeye imza atacak.

VW'den Türkiye'ye dev fabrika yatırımı!

Geçtiğimiz hafta Türkiye’ye gelip Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmelerde bulunan VW CEO’su Herbert Diess yeni fabrika için kararını verdi. 2 milyar euro yatırımla kurulacak fabrika üretime 2022’de başlayacak.

Edelstaal Group Fethiye'de 35 milyon euroya dev tema park inşa ediyor!

Türkiye yatırımlarına devam eden Edelstaal Group ve Orka Hotels yeni proje imza atıyor. Hollanda merkezli Edelstaal Group Fethiye'de 35 milyon euroya dev tema park inşa ediyor. 

türkiye dev müteahhit

türkiye dev müteahhit türkiye dev müteahhit

Türkiye böylece dünya inşaat liginde ABD ve Çin'in ardından üçüncü oldu.

Uluslararası inşaat sektörü dergisi 'Engineering News Record' (ENR) dünyanın en büyük 225 uluslararası müteahhitlik firmasını açıkladı. Listenin ilk üç sırası değişmedi. Buna göre ilk sırayı 51 firmayla ABD, ikinci sırayı da 49 firmayla da Çin oluşturuyor. Türkiye ise hemen ardından üçüncü sırada yer alıyor. İnşaat devleri listesinde Türkiye'yi üst sıralara çıkaran şirketler arasında Enka, Renaissance, Gama, Tekfen ve Yüksel İnşaat gibi şirketler bulunuyor. Listede Türkiye'nin ardından 15 firmayla Japonya, 11 firmayla da İtalya geliyor. Konuyla ilgiyi yazılı bir açıklama yapan Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Erdal Eren, her yıl tekrarlanan araştırmanın bir önceki yılda yurtdışındaki işlerden elde edilen gelire göre düzenlendiğini bildirdi. Eren, 'Geçen yıl...