türkiye erbil imar hareketi

türkiye erbil imar hareketi

Kuzey Irak ve Türkiye arasında yaşanan sorunlar Türk Hava Yolları’nın Erbil'e yeniden seferler başlatmasıyla normale döndü. Petrol, gıda, inşaat ve alt yapı alanlarında Kuzey Irak'ta varlığını sürdüren Türk firmaları ülkede yeniden söz sahibi olmaya hazırlanıyor.

İmar avcıları sahaya indi!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı imara aykırı yapılaşmalla ilgili denetimlerine devam ediyor. Denetimci sayısı ilave edilen bin kişiyle 2 bin 100’e ulaştı. Tüm Türkiye’de imar timleri kaçağa göz yummayacak.

İmar barışı isteyene ‘zorunlu denetim’!

Torba yasa taslağı kapsamında eklenmesi planlanan madde kapsamında Türkiye genelinde imar barışına başvurup yapı kayıt belgesi alan milyonlarca binaya yapı denetim zorunluluğu getirilmesi gündeme geldi.

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'ndan Türkiye'ye 1 milyar euro yatırım!

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Başkanı Suma Chakrabarti, yıl sonuna kadar Türkiye'de 1 milyar euro yatırım amaçladıklarını ifade etti.

Erbil Uluslararası İnşaat Fuarı'na Türkiye damgası!

Irak'ın Erbil kentinde düzenlenen "Uluslararası İnşaat ve Elektrik Endüstrisi Fuarı"na Türkiye'den 48 firma katılıyor...

Türkiye’den Erbil’e imar atağı!

Kuzey Irak ve Türkiye arasında yaşanan sorunlar Türk Hava Yolları’nın Erbil'e yeniden seferler başlatmasıyla normale döndü. Petrol, gıda, inşaat ve alt yapı alanlarında Kuzey Irak'ta varlığını sürdüren Türk firmaları ülkede yeniden söz sahibi olmaya hazırlanıyor.

Örnek İmar Uygulamaları Projesi Meram’da tamamlandı!

KOP Eylem Planı kapsamında planlı alanlarda kentsel gelişim ve dönüşümün sağlanması için yaplan Örnek İmar Uygulamaları Projesi Türkiye’de ilk olarak Meram’da tamamlandı.

İmar barışı başvuruları için son 7 gün!

Türkiye’deki 13 milyon tapusuz konut ve işyerinin imar sorununu ortadan kaldırmak amacıyla hazırlanan imar barışına müracaat etmek için son 7 gün kaldı. 

Denizli’de imar barışı başvuruları 65 bini aştı!

Türkiye'de 13 milyon yapıyı ilgilendiren imar barışı uygulaması kapsamında Denizli’den yapılan başvurularla ilgili açıklama geldi. Açıklamada, başvuru sayısının 65 bini aştığı belirtildi.

İmar barışında başvuruların yüzde 80'i hatalı!

Türkiye'deki 31 milyon ruhsatsız ve kaçak yapıyı ilgilendiren imar barışı uygulaması için başvurular devam ediyor. Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Ali Faruk Çolak, uygulama kapsamında yapılan başvuruların yüzde 80'inin hatalı yada yanlış olduğunu söyledi. 

İmar barışı başvurusu e-Devlet'ten nasıl yapılır?

Türkiye'de 13 milyon kaçak ve ruhsatsız yapıyı ilgilendiren imar barışı başvuruları devam ediyor. Uygulama kapsamında başvurular e-Devlet üzerinden yapılıyor. İşte başvurular hakkında her şey...

İmar barışı başvuruları ne zaman bitiyor?

Türkiye'deki 13 milyon yapıyı ilgilendiren imar barışı başvuruları için son aya girdik. İmar affından yararlanmak isteyen vatandaşlar imar barışı başvuruları son tarihi hakkında araştırma yapıyor. 

İmar barışına dair tüm merak edilenler!

Türkiye'deki 13 milyon kaçak ve ruhsatsız yapıyı ilgilendiren imar barışına başvurular devam ediyor. Başvuruların başladığı tarihten bu yana yaklaşık 5 milyon kişi Yapı Kayıt Belgesi için başvuru yaptı.

İmar barışı için komşudan izin!

Türkiye'de birçok vatandaş imar barışı için sıraya girdi. Komşusunu imar barışına ikna edemeyen vatandaşlar ise mağdur olduğunu dile getiriyor. Yapı Kayıt Belgesi almak isteyen vatandaşlar duruma çözüm bulunmasını istedi.

türkiye erbil imar hareketi

türkiye erbil imar hareketi türkiye erbil imar hareketi

Türkiye ile Kuzey Irak arasında yaşanan kısa süreli gerginliğin ardından ilişkiler olumlu bir seyir izlemeye başladı. Petrol, gıda, inşaat ve alt yapı alanlarında Kuzey Irak'a yatırım yapan pek çok Türk firması iki ülke arasında ilişkilerin düzelmesinin ardından bir yatırım atağı başlatacak. 

Milliyet Gazetesi'nden Namık Durukan'ın haberine göre; Türkiye'nin yurt dışında en önemli pazarlarından olan Kuzey Irak'a yapılan 7 milyar dolarlık ihracatın yeniden canlandırılması hedefleniyor. İlişkilerin normale dönmesi ile beraber yüzlerce firma Erbil, Süleymaniye ve Dohuk bölgesinde iş yapmaya başladı. Bununla beraber yüzlerce Türk vatandaşı da  bölgede çalışma olanağı buldu. 

Erbil'de Uluslararası Yapı İnşaat ve Belediye Ekipmanları Fuarı adı altında Türkiye'nın katılımı ile gerçekleşen bir fuar düzenlendi. Erbil ile yaşanan olumlu gelişmelere bağlı olarak Türk firmalar fuara çıkarma yaptılar. 

Fuara ülkemizin  Doğu ve Güneydoğu’da faaliyet gösteren...