türkiye imsad

türkiye imsad

Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Küçükoğlu, koronavirüs salgını sonrası inşaat malzemeleri sektörünün, yurt içi ve yurt dışındaki gelişiminin güçleneceğini belirtti...

Türkiye İMSAD Gündem Buluşmaları: Fırtınalı havada yeni yollar!

Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, "Çin trenle Avrupa’ya mal taşırken, bu trenin vagonlarında biz de yer alacak mıyız? Yoksa dönüş vagonlarına ürün yüklemeye mi çalışacağız?" dedi...

İnşaat malzemeleri ihracatı yeniden yükselişte!

Mart ayında tarihin en yüksek inşaat malzemeleri ihracatı gerçekleşti. Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi sonuçlarına göre inşaat malzemeleri ihracatı yeniden artışa geçti.

Konutlarımızı dayanıksız tüketim malı olmaktan çıkarmalıyız!

Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan "Depreme dayanıklı uzun ömürlü yapılar inşa edilmesi için kullanılan malzemeden uygulama sürecine kadar her aşamada kalite büyük önem taşıyor" dedi..

Mustafa Tolunay öğrencilerle bir araya geldi!

Prefabrik Yapı Genel Müdürü Tolunay, Kastamonu Üniversitesi'nde öğrencilerle bir araya geldi..

100 yıl dayanacak güvenli binalar yapmalıyız!

Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, 100 yıl dayanacak binaların yapılması gerektiğini ifade etti. 

3. çeyrekte Türkiye de inşaat sektörü de iyi büyüdü!

Türkiye İMSAD tarafından düzenlenen 2017 yılının dördüncü Gündem Buluşmaları gerçekleştirildi. 

İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi 100 puanın üzerine çıktı!

İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, Ağustos ayında yeniden 100 puanın üzerine çıktı. 2016 yılı Haziran ayında 100 puanın altına düşen endeks böylece kayıplarını telafi etti. Bileşik Endeksi oluşturan Faaliyet, Güven ve Beklenti Endeksleri de Ağustos ayında yükseldi.

15 Temmuz'dan 1 yıl sonra inşaatta talep eski seviyesine döndü!

Türkiye İMSAD, yapı sektörü ve ekonomi çevreleri tarafından dikkatle izlenen aylık sektör raporunu açıkladı. ‘Temmuz 2017 Sektör Raporu’nda, 15 Temmuz darbe girişiminden bir yıl sonra, inşaat sektöründe talebin yeniden eski seviyesine döndüğü vurgulandı.

Ferdi Erdoğan: Zor günlerden güçlenerek çıktık!

Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan, 15 Temmuz 2016’da yaşanan darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Ülke olarak, çok kısa zamanda, halkımızın demokrasiye inancıyla, zor günlerden birlik ve beraberlik içinde daha da güçlenerek çıkmayı başardık" dedi.

Türkiye İMSAD Haziran 2017 Sektör Raporu’nu açıkladı!

Türkiye İMSAD, ekonomi çevreleri tarafından merakla beklenen aylık sektör raporunu açıkladı. Haziran 2017 Sektör Raporu’nda özellikle son 10 yılda inşaat malzemeleri sanayi için çok önemli bir pazar haline gelen Körfez ülkelerindeki kriz öne çıktı.

İMSAD, Anadolu Buluşmaları'nın 3'ncüsünü İzmir'de düzenledi!

Türkiye İMSAD, üçüncüsünü düzenlediği ‘Anadolu Buluşmaları’ etkinliği kapsamında, Egeli sanayiciler ve inşaat sektörü temsilcileri ile bir araya geldi

Konut dışı inşaat faaliyetleri zayıflıyor!

Türkiye İMSAD nisan ayı sektör raporu yayınlandı. Rapora göre, inşaat malzemeleri ihracatı tekrar canlanırken, konut dışı inşaat faaliyetleri zayıflıyor.

Güvenli yapılarla depremi risk olmaktan çıkaralım!

Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan yaptığı açıklamada depremle ilgili hala alınamamış dersler olduğunu belirterek, denetim eksikliği ve yapı yasası yetersizliğinin altını çizdi.

Sıfır enerji için kentsel dönüşüm büyük fırsat!

Türkiye İMSAD Başkanı F. Fethi Hinginar, 60 milyar dolarlık enerji faturasının yarısının konutlardaki tüketimden kaynaklandığına dikkat çekti. Hinginar, AB’nin binalarda sıfır enerji tüketimini hedeflediğini belirtti.

Türkiye İMSAD 35. Gündem Buluşmaları 23 Haziran'da! 

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD), 35. Gündem Buluşmaları toplantısını ‘Toparlanma mı? İkinci Dalga mı?’ başlığıyla Zoom uygulaması üzerinden gerçekleştirecek.

Türkiye İMSAD Mayıs 2020 sektör raporu açıklandı!

‘Türkiye İMSAD Mayıs 2020 Sektör Raporu’na göre, inşaat sektörü 2020'ye hızlı başladı. İnşaat malzemeleri sanayisinin üretimi 3 ay üst üste artış gösterdi...

Türkiye İMSAD Buluşmaları'nın 34'üncüsü gerçekleşti!

Türkiye İMSAD’ın geleneksel hale gelen ‘Gündem Buluşmaları’ toplantısının 34’üncüsü düzenlendi. Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Küçükoğlu, ‘Pandemi Sonrası Normalleşme Senaryoları’ başlığı altında düzenlenen online toplantıda katılımcılara seslendi.

Türkiye İMSAD 34. Gündem Buluşmaları toplantısı 2 Haziran'da!

Türkiye İMSAD 34. Gündem Buluşmaları toplantısı, ‘Pandemi Sonrası Normalleşme Senaryoları’ başlığı altında 2 Haziran'da saat 16:00'da internet üzerinde gerçekleşecek.

Tayfun Küçükoğlu Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı oldu!

Türkiye İnşaat Sanayicileri Derneği (İMSAD)’nin yönetim kurulu başkanlığına oy birliğiyle Tayfun Küçükoğlu seçildi…

İMSAD'tan 'Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi'ne destek!

Türkiye İMSAD, koronavirüsün ekonomi üzerindeki etkilerini azaltmak için hayata geçirilen Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi hakkında bir açıklamalarda bulundu.

Türkiye İMSAD'ın yeni başkanı Tayfun Küçükoğlu oldu!

Türkiye İMSAD’ın 37. Olağan Mali Genel Kurulu’nda, Yönetim Kurulu Başkanlığına oy birliğiyle Tayfun Küçükoğlu seçildi. Tayfun Küçükoğlu, “İnşaat malzemesi endüstrisinin yurtiçi ve dışında yüksek gelişme potansiyeline inanıyoruz” dedi...

Türkiye inşaat malzemeleri ihracatı 2019’da yüzde 8.6 azaldı!

Türkiye İMSAD, yapı sektörü ve ekonomi çevreleri tarafından dikkatle takip edilen aylık sektör raporunu açıkladı. ‘Türkiye İMSAD Şubat 2020 Sektör Raporu’na göre,  inşaat sektörünün yüzde 8,6 daraldığı 2019'da toplam inşaat harcamalarının 581 milyar lira olduğunu belirtti...

Türkiye İMSAD'dan İdlib açıklaması!

Türkiye İMSAD Başkanı Ferdi Erdoğan, "Derin üzüntü içindeyiz. Kahraman askerlerimizin çabasıyla bölgede kalıcı barışın sağlanacağına inanıyoruz" dedi...

Türkiye İMSAD’dan Brexit açıklaması!

Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, “Brexit sonrası İngiltere ile yeni bir yol haritası çıkarılmalı. İnşaat malzemesi sektörünün en fazla ihracat gerçekleştirdiği ülkelerin başında gelen İngiltere pazarını rakip ülkelere kaptırma riski var” diye konuştu.

İMSAD: Türkiye’de riski deprem değil güvensiz yapılar oluşturuyor!

Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, Elazığ’da meydana gelen ve çevre illeri de etkileyen deprem ile ilgili yaptığı açıklama yaptı...

Türkiye İMSAD Gündem Buluşmaları: Fırtınalı havada yeni yollar!

Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, "Çin trenle Avrupa’ya mal taşırken, bu trenin vagonlarında biz de yer alacak mıyız? Yoksa dönüş vagonlarına ürün yüklemeye mi çalışacağız?" dedi...

Türkiye İMSAD ‘9. Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi’ için geri sayım başladı!

İnşaat malzemeleri sanayisinin uluslararası oyuncuları, Türkiye İMSAD tarafından 9’uncusu gerçekleştirilen ‘Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi’nde bir araya geliyor.

türkiye imsad

türkiye imsad türkiye imsad

Türkiye İMSAD (Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği) tarafından 33’üncü kez gerçekleştirilen ‘Gündem Buluşmaları’ toplantısı, 12 Mayıs Salı günü ikinci kez internet üzerinden, Demirdöküm, GF Hakan Plastik ve Systemair HSK katkılarıyla düzenlendi. Açılışını Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Küçükoğlu, moderatörlüğünü Türkiye İMSAD Başkan Vekili Ferdi Erdoğan’ın yaptığı ‘Pandemi Döneminde Küresel Ticareti Sürdürmek’ başlıklı online ‘Gündem Buluşmaları’ toplantısı; inşaat malzemesi sanayicileri, iş dünyasından isimler ve sektör profesyonelleri tarafından ilgiyle izlendi. Toplantının konuşmacısı İstanbul Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kerem Alkin; küresel salgının dünya ekonomisinde neleri değiştirdiğine ve dış ticaretin bu süreçten nasıl etkilendiğine ilişkin açıklamalarda bulundu.

‘Pandemi Döneminde Küresel Ticareti Sürdürmek’ başlığıyla yapılan toplantıda online katılımcılara seslenen Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Küçükoğlu, “Bu zor dönemi atlattığımızda inşaat malzemeleri...