türkiye kentleri

türkiye kentleri

AB Komisyonu'nun 'Avrupa'nın Kentlerinde Yaşam Kalitesi' araştırmasına göre insanların kendilerini en az güvende hissettikleri kent İstanbul çıktı.

Eskişehir Avrupa'nın örnek kentleri arasına girmeyi başardı!

Ulaşım ve sanayi altyapısında devrime imza atan Eskişehir, sadece Türkiye'nin değil Avrupa'nın da örnek kentleri arasına girmeyi başardı.

Kentsel dönüşüm Türkiye'de tam olarak gerçekleşmiyor!

İnşaat sektörü Türkiye ekonomisini belirlemeye devam edecek gibi görünüyor. Fakat şehircilik, yeşil, estetik ve fonksiyonellik açısından çok büyük sorunlar var. Kentleri kurtarmak için farklı bakış açıları şart...

Türkiye'nin büyüyen kentleri kalkınma için olumlu!

Türkiye'deki görev süresi sona ermekte olan Dünya Bankası Ülke Direktörü Martin Raiser "İnşaatı Dert Etmeyin, Türkiye'nin Büyüyen Kentleri Kalkınma İçin Olumlu" başlıklı bir makale yazdı.

'Türkiye'nin kentleşme başarısı karartılıyor'

Türkiye'deki görev süresi sona ermekte olan Dünya Bankası Ülke Direktörü Martin Raiser "İnşaatı Dert Etmeyin, Türkiye'nin Büyüyen Kentleri Kalkınma İçin Olumlu" başlıklı bir makale yazdı.

Ekonomide yükselen şehirlerde Türkiye'den 4 il yer aldı!

Brookings Institution ve JP Morgan, ekonomide yükselen kentleri sıraladı. Türkiye'den 4 şehir ilk 10'a girdi. 300 şehir arasında İzmir 2, İstanbul 3, Bursa 4, Ankara ise 9'uncu sırada yer aldı

Kazım Ergün: Emekli kentleri projeleri üretilmeli!

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün, emeklilerin azımsanamayacak bir kesiminin kiracı olduğunu ve gelirlerinde ciddi erimeler yaşandığını belirtti. Ergün 'Emekli kentleri projeleri üretilmeli' dedi.

Haluk Sur: Yabancıların Türkiye'de daha fazla yatırım yapacağına inanıyorum!

GYODER Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Sur Türkiye'yi güvenli bir liman haline getirmenin, kentleri marka kentler haline çevirmenin ve yabancı yatırımcının ne beklediğini ne görmek istediğini bilip ona göre adım atmanın önemini vurguladı

Türkiye'de yer alan kiralık ve satılık oteller!

Didim, Dalaman, Çeşme, Kuzey Antalya ve Oymapınar turizm kentleri olarak ilan edildi. Turizm sezonunu 12 aya çıkarmaya çalışan Türkiye’de ekolojik, kırsal ve tarımsal turizm gibi alternatifler hızla yayılıyor

Türkiye'nin en yaşınılır kenti: Ankara!

Aylık iş ve ekonomi dergisi CNBC-e Business, Türkiye´nin en yaşanabilir kentleri araştırmasının üçüncüsünü açıkladı

Kempinski Türkiye'de 5. tesisini işletmeye başlıyor

Kempinski'nin Türkiye'de, Kempinski Residences Astoria Istanbul'dan sonra beşinci, rezidans olarak işleteceği ikinci tesisi Bellevue Residences İstanbul Levent'te dün hizmete girdi

Ruslar Türkiye'ye ev sahibi olmaya geliyor

Türkiye'de turist olarak görmeye alıştığımız Ruslar, krizde konut fiyatları yüzde 30-35 ucuzlayınca Antalya'da ev sahibi olmaya karar verdi.

DHL Express Amerika'yı Türkiye'ye getiriyor

DHL Express, Easy Shop adını verdiği yeni ürünü ile Türkiye'deki müşterilerinin Amerika'da alışveriş yapmasına olanak sağlıyor

 

Merkezi sisteme rakip kombi Türkiye'de

Fransız De Dietrich şirketi, büyük metrekareli konutlar için merkezi kalorifer sistemlerine alternatif olarak üretilen MC Serisi duvar tipi yoğuşmalı kombileriyle Türkiye pazarına giriyor.

türkiye kentleri

türkiye kentleri türkiye kentleri

Eurobarometre tarafından 75 Avrupa kentinde yapılan araştırmaya Türkiye'den İstanbul, Ankara, Antalya ve Diyarbakır dahil edildi.

Avrupalılar'ın yaşamaktan en fazla memnuniyet duyduğu kentlerin Hollanda'dan Gröningen, Polonya'dan Krakow ve Almanya'dan Leipzig olarak sıralandığı araştırmada İstanbul, sondan 3. olurken yalnızca Napoli ve Atina'yı geride bıraktı. 'Bu kentte yaşamaktan memnun musunuz?' sorusuna verilen yanıtlara göre 75 kent arasında Ankara 59., Antalya 60. ve Diyarbakır 71. sırada yer aldı.

Avrupa'da iş bulmanın en kolay olduğu kentlerin Prag, Kopenhag ve Dublin olarak sıralandığı Eurobarometre araştırmasında Antalya 51., İstanbul 60., Ankara 65. ve Diyarbakır 71. sırada kaldı.

Araştırmada konut fiyatlarının en uygun olduğu konut Leipzig olurken, Diyarbakır 15., Antalya 24., Ankara 27. ve İstanbul da 56. sırayı aldı.

Avrupa'da yabancıların entegrasyonunda Romanya ve Bulgaristan...