türkiye konut fiyat artışı

türkiye konut fiyat artışı

Tüm dünyanın gözü konut fiyat artışında şampiyonluğu göğüsleyen Türkiye'ye çevrildi...

Konut fiyatları en çok Türkiye’de arttı!

Küresel gayrimenkul danışmanlık şirketi Knight Frank’in 3. çeyrek verilerine göre, dünyada konut fiyatlarının en çok arttığı ülke, yüzde 27.3’lük oranla Türkiye oldu

Konut fiyatları 2019'un ilk yarısında yüzde 2,7 arttı!

Colliers Internationel Türkiye Gayrimenkul Piyasası Raporu 2019 İlk Yarı Raporu'na göre, konut fiyatları 2019 ilk yarısı itibariyle yıllık olarak Türkiye’de yüzde 2,7 artarken, İstanbul’da yüzde 2,0 oranında azaldı...

Türkiye konut fiyatı artışında 7 yıldır dünya zirvesinde!

39 ülkenin yer aldığı araştırmaya göre, 2010 yılından bu yana konut fiyatlarının en fazla yükseldiği ülke yüzde 106,8’lik artışla Türkiye oldu...

Küresel konut fiyat artışında Türkiye 5’inci sırada!

2017’de küresel konut fiyat artışına göre Türkiye dünyada 5’inci sırada geliyor. Raporda, Türkiye’de fiyatların 1 yılda yüzde 11.2 arttığı görüldü.

Türkiye'deki konut fiyatları dünyanın zirvesinde!

Türkiye 2016 yılının ikinci üç aylık döneminde, enflasyonun da etkisiyle beraber, küresel konut artışında yüzde 13,9’luk oranla dünyada konut fiyatları en hızlı artan ülke oldu.

Konutta yükselen değer Türkiye!

Son yıllarda inşaat atağına kalkan Türkiye’nin taşı-toprağı altın... Ev fiyatlarındaki yüzde 13.9’luk artışla dünya lideri olduk. Böylece dünyanın yükselen değeri haline geldik

Moody's'den Türkiye'ye konut sektörü uyarısı!

Moody’s, Türkiye’de konut fiyatlarındaki artışın sürdürülebilir olmadığını ama piyasa ve yönetmelik dinamiklerinin olası riskleri önlemeye yardımcı olduğunu açıkladı. Moody's, konut piyasasında yumuşak iniş olmasını da bekliyor.

Moody’s'in uyarısına konut sektöründen yorum!

Moody’s, Türkiye’de konutta 5 yılda yüzde 93’e ulaşan fiyat artışları için ‘Sürdürülebilir değil. Yumuşak iniş yaşanacak’ yorumu yaptı, konut sektörü açıklamayı değerlendirdi.

Türkiye'de konut fiyatlarındaki artış sürdürülebilir değil!

Moody's Kıdemli Başkan Yardımcısı Jose de Leon "Türkiye'de konut fiyatlarındaki artışın uzun süre devam etmesi pek olası değil." açıklamasında bulundu.

İstanbul konut fiyat artışlarında dünyada 3. oldu!

Dünyada ortalama yüzde 4.4 artan konut fiyatları İstanbul'da yüzde 25, İzmir'de yüzde 16.5 Ankara'da ise yüzde 12.4 yükseldi. Knight Frank'in araştırmasına göre, konut fiyatlarının en çok arttığı 20 şehirden 3'ü Türkiye'de bulunuyor.

Türkiye'de konut fiyatlarındaki artış 15 yıl daha sürecek!

ERA Gayrimenkul Koordinatörü Mustafa Baygan, "Veriler bize gösteriyor ki; Türkiye'de konut fiyatlarındaki artış 15 yıl daha sürecek. Dolayısıyla her zaman dediğimiz gibi gayrimenkule yatırım yapan kazanmaya devam edecek" dedi.

Türkiye konut fiyat artışında Avrupa'da lider!

Türkiye konut fiyat artışında son bir yılda yüzde 18.8 yükselişle Avrupa ülkeleri içinde lider durumda. Onu yüzde 13’le İsviçre, yüzde 11.9 ile Macaristan ve yüzde 10.7 artışla İrlanda izliyor.

Türkiye konut fiyat artışlarının en çok beklendiği ülke!

Türkiye'de önümüzdeki 12 ay içinde konut fiyatlarında yükseliş beklentisi 10 puan artışla yüzde 82 oldu. Türkiye bu oran ile konut fiyatı artışlarının en çok beklendiği ülke konumunda.

Türkiye konut fiyatı artış beklentisinde Avrupa ve Amerika'yı geride bıraktı!

Türkiye, 2015 yılında konut fiyatlarına ilişkin en fazla artış beklentisinde olan ülkeler sıralamasında İngiltere ve Lüksemburg ile birlikte ilk sırada yer aldı.

Türkiye'nin en çok konut satılan bölgesi oldu!

Merkez Bankası’nın Ekim 2020 Türkiye Konut Fiyat Endeksi’ne (KFE) göre, konut fiyatlarında son bir yılda yüzde 41.8’lik artış ile Batı Akdeniz Bölgesi, Türkiye’de en çok artış yaşanan bölge olarak açıklandı. İkinci sıraya yüzde 39.6’lık artışla Aydın-Denizli- Muğla bölgesi yerleşti. 

Türkiye konut fiyat artışında dünyada birinci sırada!

Uluslararası Emlak Danışmanlığı firması Knight Frank'ın verilerine göre; Türkiye'de gayrimenkul fiyatları, üst üste üçüncü çeyrekte de dünyada en hızlı artan ülke olarak yer aldı. 

Hafele Türkiye, konut sektörüne yön veriyor!

Hafele Türkiye İcra Kurulu Başkanı Hilmi Uytun'un beş yıl içinde Almanya'yı geride bırakıp lider olma hedefi var. Sevdası, Türkiye'de fabrika kurmak. Geliştirdiği konseptin bu hedefe ulaşmasında belirleyici olacağına inanıyor...

Türkiye'nin 2019 yılı konut sektörü analizi!

'2019 yılı Türkiye Konut Sektörü Değer Değişimi Haritası' yayınlandı. TUİK tarafından derlenen verilere göre Türkiye'de en çok konut İstanbul, Ankara ve İzmir'de satıldı.

ING Türkiye, konut kredi faizini yüzde 0.94’e indirdi!

ING Türkiye, konut kredisi faizlerini 120 aya kadar olan tüm vadelerde yüzde 0.94’e indirdi…

ING Türkiye konut kredi faiz oranını 0.98'e düşürdü!

ING Türkiye, konut kredisinde faiz oranında indirime gitti. Banka faiz oranını yüzde 0.98’e düşürerek, sektördeki en avantajlı faiz oranını sunmaya başladı...

ING Türkiye konut kredisinde faizi 1,09’a indirdi!

ING Türkiye, konut kredisine ilişkin yeni kampanya başlattı. Banka yeni kampanya ile birlikte 3 aydan 120 aya kadar tüm vadelerde konut kredisi faiz oranını yüzde 1,09’a indirdi...

Türkiye konut satışında Avrupa birincisi!

Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden gayrimenkul de yatırımlar devam ediyor. Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve 3. İstanbul Başakşehir Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Akbal sektörle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 

Türkiye konut edinme bakımından dünyanın en cazip ülkeleri arasında!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye konut edinme bakımından dünyanın en cazip ülkeleri arasına girmiştir. Hükümetlerimiz döneminde yabancılara satılan gayrimenkullerin tutarı, net 35 milyar dolara yakındır" dedi..

Katarlılardan Türkiye konut pazarına yoğun ilgi!

Katar’ın Türkiye’ye yapacağını duyurduğu 15 milyar dolarlık yatırımın ardından gözler Türkiye’deki doğrudan yatırımlara çevrildi. 

Türkiye, konut ihracatçısı bir ülke olabilir!

Yabancı yatırımcının konut alma oranının her ay biraz daha arttığını dile getiren Bahaş Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Abdüssamet Bahadır, Türkiye'nin konut ihracatçısı bir ülke konumuna gelebileceğini belirtti.

Gayrimenkul geliştirme sektörü ön plana çıkıyor!

Türkiye Konut Fiyat Endeksi’nin nisan itibarıyla son bir yılda yüzde 9.3 artması aynı dönem enflasyonunun altında. Peki, konut satışlarını ne canlandıracak?

Türkiye konut fiyat artışında dünya şampiyonu!

2010 ile 2017 yılları arasında 39 ülke baz alınarak yapılan araştırmaya göre, konut fiyatlarının en fazla yükseldiği ülkenin yüzde 106,8 ile Türkiye olduğu belirlendi.

türkiye konut fiyat artışı Haberi

türkiye konut fiyat artışı

Türkiye, konut fiyat artışında şampiyonluğu göğüsledi. Başkent Ankara, İzmir ve mega kent İstanbul’un konut fiyatlarında dünyada zirvede olmasıyla birlikte tüm dünyanın gözü Türkiye’ye çevrildi. Son olarak ise bu konuyla ilgili olarak Çin Devlet Televizyonu CCTV, detaylı şekilde bir haber dosyası hazırladı. Gayrimenkul Danışmanı Evrim Kırmızıtaş Başaran’ın da görüşlerinin yer aldığı CCTV’nin haberi Çin’in dışında Amerika ve Yeni Zelanda başta olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde yer alan TV kanallarında da gösterildi.

Dünyada birinci sırada

İngiltere merkezli küresel gayrimenkul danışmanlık şirketi olan Knight Frank’in Global Konut Fiyatları Endeksi 2020 yılı 4. çeyrek sonuçları hakkında konuşan Evrim Kırmızıtaş Başaran, “Dünyadaki 150 kenti kapsayan rapora, Türkiye damga vurdu. Son bir yıllık fiyat artışına bakıldığında dünyada konutların en fazla değer kazandığı yer, yüzde 30 ile başkent Ankara oldu....