türkiye şehir hastaneleri

türkiye şehir hastaneleri

Kayseri Şehir Hastanesi ile birlikte 5 bin 115 yatak kapasiteli 4 ayrı şehir hastanesi Türkiye’yi sağlıkta marka olan dünya ülkeleri arasına girmesini sağladı. 

Avrupa'nın en büyük hastaneleri Türkiye'de açılıyor!

Türkiye, sağlık alanında yapılan yenilikler kapsamında şehir hastaneleri hayata geçirmeye devam ediyor. Avrupa'nın en büyük hastaneleri sıra sıra açılıyor. 

Derya Bozovalı: İki şehir hastanesinin finansmanını garantiledik!

TÜRKİYE’de sağlık yatırımları ile büyüme planlayan kadın girişimci Derya Bozovalı, "Türkiye’de iki şehir hastanesinin finansmanını garantiledik. Birini Azerbaycanlı bir yatırımcı yapacak, diğerini bizzat ben kendim yapacağım" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şehir hastaneleri 14 yıllık hayalimdi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir ve Kocaeli şehir hastanelerinin finansman töreninde 14 yıllık rüyasının gerçekleşmek üzere olduğunu belirterek, hastanelerin açılışına gelecek yıldan itibaren başlanacağını, 2019’da ise tümünün tamamlanacağını söyledi.

Yozgat Şehir Hastanesi açılış için gün sayıyor!

Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri İsmail Kurca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, temeli Mart 2015'te atılan şehir hastanesi inşaatının çok hızlı ilerlediğini anlattı.

Mersin Entegre Şehir Hastanesi açılış için gün sayıyor!

Hizmet vermeye başladığında Türkiye'nin hizmete açılan ilk 'Entegre Şehir Hastanesi' olacağı belirtilen 'Mersin Entegre Sağlık Kampüsü' hizmet vermek için gün sayıyor.

Türkiye 3 yılda 95 bin yataklı şehir hastanesine kavuşacak!

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Gümüş, Türkiye'nin önümüzdeki 3 yıllık süreçte toplam 95 bin yataklı şehir hastanelerine kavuşacağını, bunların 41 bininin KÖİ modeliyle yapılacağını ifade etti.

30 bin yatak kapasiteli şehir hastanelerinin ihale süreçleri tamamlandı!

Kamu-özel işbirliğiyle 30 bin yatak kapasiteli şehir hastanelerinin ihale süreçlerinin tamamlandığını Müezzinoğlu, sadece kamu kaynakları kullanılarak da 40 bin yatak kapasiteli hastanelerin inşaat ve ihale süreçlerinin devam ettiğini söyledi.

Yeni hastanelerle Ankara sağlığında başkenti olacak!

Müezzinoğlu, 12 Eylül 2013'te Başbakan Erdoğan'ın katılımıyla 14 şehirde 15 şehir hastanesi yapmak üzere Haliç Kongre Merkezi'nde imza töreni yapıldığını anımsatarak, "Türkiye'nin, hayalleri hayata geçiyor" dedi

CHP’li Fikret Şahin’den şehir hastaneleri açıklaması!

Şehir hastaneleri tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla birlikte yeniden gündeme geldi. CHP Balıkesir Milletvekili Dr. Fikret Şahin de yaptığı açıklamada şehir hastanelerine karşı olmadıklarını belirtti.

Salgın mücadelesinde bizim en güvenli limanlarımızdan biri şehir hastaneleri olmuştur!

Başakşehir İkitelli Şehir Hastanesi'nin ilk etabı bugün açıldı. Açılışta konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hastanenin tümüyle faaliyete geçeceği tarihi 15 Mayıs olarak açıkladı...

İstanbul'da yapılan hastanelerin inşaatında son durum! 

Koronavirüs ile mücadele kapsamında hizmete açılacak hastanelerde inşaat çalışmaları hızla sürüyor. İstanbul'un şehir hastaneleri ve Kovid-19 ile mücadele için yapılan hastanelerde çalışmalar devam ediyor...

Mehmet Çilingiroğlu: Şehir hastaneleri iyi ki yapılmış!

Avrupa'da yeteri kadar yoğun bakım ünitesi olmadığını söyleyen ABD'de UTHSCSA, San Diego California, Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi İç hastalıkları ve Girişimsel ve Yapısal Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, şehir hastanelerinin önemine vurgu yaptı.

Göztepe Şehir Hastanesi Eylül’de açılacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün akşamki , "Millete Sesleniş" konuşmasında, merakla beklenen şehir hastaneleri hakkında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Göztepe Şehir Hastanesi’nin eylül ayında açılacağını belirtti…

İkitelli ve Göztepe Şehir Hastaneleri Mayıs'ta açılacak!

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kısa süre içerisinde açılacağını müjdelediği İkitelli (Başakşehir) ve Göztepe şehir hastanelerinin inşaat çalışmalarında sona gelindi…

Şehir Hastaneleri depreme karşı güvende!

Şehir Hastaneleri, depremlerde de kesintisiz çalışacak şekilde yapılıyor. Sağlık Bakanlığı'nın, tüm şehir hastanelerinde sismik deprem izolatörlerini zorunlu hale getirmesiyle birlikte, hastaneler depreme karşı güvenli hale geldi...

Şehir hastaneleri için 7.6 milyar kira ve hizmet bedeli ödendi!

Antalya Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Naci İşoğlu, şehir hastaneleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. İşoğlu, "Şehir hastaneleri kamu adını kullanarak küresel sermayeye yeni ve büyük bir kaynak aktarmanın aracı olarak kullanılmaktadır" dedi...

Şehir hastaneleri için ödenen kira bedelleriyle ilgili soru önergesi!

Şehir hastaneleri için ödenen kira ve hizmet bedelleri meclis gündemine taşındı. CHP'li Şahin, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

2020'de yeni şehir hastaneleri açılacak!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada, "İzmir, Kocaeli, Ankara Etlik, Konya gibi birçok şehir hastanesi 2020'de devreye girecek." dedi.

Şehir hastaneleri konusu meclis gündeminde!

CHP Balıkesir Milletvekili CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, Sağlık Bakanlığının 2020 yılı bütçe görüşmeleriyle ilgili konuştu.

Şehir hastaneleri için ödenen kira bedelleri TBMM gündeminde!

Hizmete giren on şehir hastanesi için ödenen toplam kira ve hizmet bedelleri meclis gündemine taşındı. CHP'li Şahin, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Şehir hastaneleri ile ilgili bazı sorunlar meclis gündeminde!

Şehir hastaneleri ile ilgili bazı sorunlar meclis gündemine taşındı. MHP'li Erbaş, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

türkiye şehir hastaneleri

türkiye şehir hastaneleri türkiye şehir hastaneleri

Şehir hastaneleri ile birlikte sağlıkta yakalanan kalite standardı dünyaya örnek oldu. Afrika ülkeleri ile Türki cumhuriyetlerin benimsedikleri, "Sağlıkta Türkiye Kriterleri" Avrupa ülkelerinin de ilgisini çekmeye başladı. 

Sabah Gazetesi'nden Hayrettin Bektaş'ın haberine göre şehir hastanelerini model alan ülkeler, Türkiye'ye gelerek incelemeler yapıyorlar. 1990'lı yıllarda skandallarıyla dünyaya rezil olan Türkiye'deki sağlık sistemi, günümüzde ise yüksek kalite ve hizmetin simgesi haline geldi. 

YDA Group, Kamu Özel İşbirliği modeliyle yapılan şehir hastaneleri projelerinin Türkiye'deki öncülerinden biri oldu. Geçtiğimiz günlerde açılan Kayseri Şehir Hastanesi'nin yüklenicisi YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan, yurt dışındaki yatırımlarını Türkiye'ye taşıdığını ve Türkiye'nin işadamları için güvenli liman haline geldiğini dile getirdi. 

20 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM

Kayseri Şehir Hastanesi ile birlikte toplam 5 bin 115 yatak kapasiteli 4 ayrı şehir hastanesinin hem yatırımcı...