türkiye sigorta birliği deprem ödemeleri

türkiye sigorta birliği deprem ödemeleri

Elazığ ve Malatya'da meydana gelen depremler sonrası Türkiye Sigorta Birliği, deprem bölgelerine ilk 1 haftada 150 bin TL'ye yakın tazminat ödendiğini ve 10 milyon liranın üzerinde tazminat ayrıldığını bildirdi...

Türkiye Sigorta Birliği: Depreme karşı sigortasız konut kalmamalı!

Türkiye'de olası bir depremden sonra yaraları daha hızla sarmak amacıyla sigortalılık oranlarının yükselmesi büyük önem taşıyor.

Özel emeklilik toplam fon büyüklüğü 148 milyar TL'yi aştı!

Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli yaptığı açıklamada "Özel emeklilik toplam fon büyüklüğü 148 milyar TL'yi aştı. Pandemi döneminin ardından özel emeklilik sistemine ilginin artacağını düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

Türkiye Müteahhitler Birliği'nden 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı!

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Mithat Yenigün, ““Demokrasi, milli birlik ve beraberlik sınavı başarıyla verildi” dedi.

Türkiye Bankalar Birliği’nden yapılandırma açıklaması!

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ödemesi süren konut kredilerinde müşterilerin bankalardan yapılandırma talep etmesinin yasal olarak mümkün olmadığını, bankaların da hukuken yapılandırma yoluna gitme zorunluluğu bulunmadığını duyurdu.

Evi olanlar ve kredi çekenler dikkat! Tavsiye kararı alındı!

Türkiye Sigorta Birliği, DASK ve kredi çekmiş olan kişilere yapılan hayat sigortalarıyla ilgili önemli bir karar aldı.

Türkiye'de konutların yüzde 55’i sigortalı!

Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Atilla Benli, 1 ve 7 Mart deprem haftası kapsamında açıklamalarda bulundu. Atilla Benli, "Güvenli yarınlar için Zorunlu Deprem Sigortası yanında, eşya ve konut sigortası, iş yeri sigortası ve kaskonun da depreme karşı teminat sağladığını unutmayalım"dedi...

Elazığ ve Malatya’ya 1 haftada 150 bin TL tazminat ödendi!

Elazığ ve Malatya'da meydana gelen depremler sonrası Türkiye Sigorta Birliği, deprem bölgelerine ilk 1 haftada 150 bin TL'ye yakın tazminat ödendiğini ve 10 milyon liranın üzerinde tazminat ayrıldığını bildirdi...

Türkiye’de noterler ilk kez POS’lu ödeme sistemine geçti!

Şekerbank, Türkiye Noterler Birliği ile noterlik dairelerinde POS cihazı kullanılması için anlaşma imzaladı. Anlaşma ile Türkiye’de noterler ilk kez POS’lu ödeme sistemine geçerken, anlaşmada yer alan tek özel banka Şekerbank oldu.

TSB Elazığ ve Malatya’da hasar görenlerin yanında!

Elazığ'da 6.8 büyüklüğündeki depremde bir çok evde hasar meydana geldi. Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli Elazığ ve Malatya’da hasar ödemelerinin en kısa zamanda sigortalılara ulaşmasını sağlayacaklarını ifade etti...

Elazığ'daki 42 bin 972 konutun sigortası var!

Elazığ'daki 123 bin 310 konutun yüzde 34,5 yani 42 bin 972'sinin Zorunlu Deprem Sigortası bulunuyor. Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli, konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Türkiye, akıllı şehirler konusunda dünyanın önde gelen ülkeleri arasında!

Sancaktepe Belediye Başkanı Av.Şeyma Döğücü, Türkiye Belediyeler Birliği tarafından Ankara'da düzenlenen ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da teşrif ettiği 'Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi'ne katıldı.

Türkiye Noterler Birliği ile Vakıfbank arasında iş birliği protokolü!

Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih "Bu iş birliği noterlerimizin, bankamızın ve müşterilerimizin hayatını kolaylaştıracak" diye konuştu.

Türkiye'nin yıllık ihtiyacı 900 bin konut!

Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün, "Türkiye'nin yıllık ihtiyacı 900 bin konut, eldeki konutlar 2-3 senede rahatlıkla çözülebilir." diye konuştu.

türkiye sigorta birliği deprem ödemeleri

türkiye sigorta birliği deprem ödemeleri türkiye sigorta birliği deprem ödemeleri

Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli, Elazığ ve Malatya'yı ziyaret etti. Elazığ'da meydana gelen deprem hakkında açıklamalarda bulunan Atilla Benli; "Deprem sonrası hasar tespitlerine hemen başlandı” dedi..

Milliyet'te yer alan habere göre; Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli, Elazığ ve Malatya’yı ziyaret etti.

Bölgede faaliyet gösteren acente ve hasar eksperlerinin katıldığı toplantıda konuşan Benli, “Sigorta şirketlerimiz üzerine düşen görevleri yapmak üzere depremin hemen sonrası hasar tespitine başladı ve ara vermeden çalışmalara devam ediyorlar. Sigortalılarımızın yanındayız” diye konuştu.

‘Sigortalılık artmalı’

Doğal afetler sonrası Zorunlu Deprem Sigortası’nın yanı sıra konut ve işyeri sigortası ile kaskonun öneminin daha iyi anlaşıldığını ifade eden Benli şöyle devam etti:

“Zorunlu Deprem Sigortası dışında hasar ihbarlarına bakarsak, tüm şirketlerin verileri dahil, ilk 1 haftada deprem bölgesinden 753 hasar başvurusu oldu. Bu...