türkiyede gemi üretimi

türkiyede gemi üretimi

1968 yılında İstanbul'da, 140 milyon lira sarf edilerek bir tersane kurulacakmış. Yurtiçi gemi talebini karşılamak üzere, kamu ve özel sektörün katılımı ile meydana gelecek olan tersanenin yıllık üretimi 75 bin gros ton olacakmış.

İstanbul şehir hatlarına 3 yeni gemi!

Türk mühendisleri tarafından yapılarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları A.Ş’ye teslim edilen üç gemi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle hizmete alındı.

İstanbul'da kum üretimi ilave yıkama tesisi toplantısı 9 Haziran'da!

ETİLER MADENCİLİK SAN. VE TİC. A.Ş. tarafından; İstanbul'da Kum üretimi kapasite artışı ve ilave yıkama tesisi için 9 Haziran 2015 günü saat 11:00'de halkın katılım toplantısı düzenlenecek.

Turizm sektöründe yeni trend gemi seyahatleri!

İstanbul gemi turizminde birincilik koltuğuna oturduğundan bu yana Türkiye'yi büyümede öncelikli pazar ilan eden Royal Caribbean'in Türkiye Temsilcisi Tatlav, "İç pazarda da tur satışları artıyor" dedi.

İzmir'de Bitkisel Yağ Üretimi ve Rafinasyon Tesisi toplantısı 9 Haziran'da!

ABALIOĞLU YAĞ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. tarafından; izmir'de Bitkisel Yağ Üretimi ve Rafinasyon Tesisi için 9 Haziran 2015 günü saat 14:00'de halk toplantısı düzenlenecek.

Beyaz eşya üretimi yüzde 3 artış gösterdi!

TÜRKBESD Başkanı Özcan Aydilek, "Beyaz eşya sektörünün üretimi 2014'te yüzde 3 civarında arttı. İhracatta da yüzde 5 büyüme yakaladık. Ancak iç satış rakamlarımızda yüzde 2 düşüş oldu" dedi.

Türk tersaneleri 5.5 milyar dolarlık gemi yapım işi aldı!

Bu yıl 13'üncüsü düzenlenen Uluslararası Denizcilik Fuarının ilk iki gününde Türk tersaneleri, 5.5 milyar dolarlık sipariş aldı. En büyük siparis 12 gemi ile Norveç Kraliyet Ailesi'nden geldi. Norveç'i Hollanda ve ABD takip etti.

Keban HES'de hedef, son 4 yılın en yüksek üretimi!

Keban Barajı ve Hidroelektrik Santralinde (HES) bu yıl yağışların etkisiyle elektrik üretiminde son 4 senenin en yüksek üretimi hedefleniyor. Geçen yılki kuraklık nedeniyle zorluklar yaşanmıştı.

Alaköprü Barajı'nda elektrik üretimi için denemeler başladı!

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğünce yürütülen ve KKTC’ye su sağlayacak KKTC Su Temin Projesi kapsamında Anamur ilçesinde yapılan Alaköprü Barajı'nda elektrik üretimi için denemeler başladı.

Alaköprü Barajı'nda elektrik üretimi için denemeler başladı!

"Asrın Projesi" nitelendirilen, dünyada ilk kez uygulanacak deniz boru hattı ile adaya su sağlayacak KKTC Su Temin Projesi kapsamında Mersin'in Anamur ilçesine yapılan Alaköprü Barajı'nda elektrik üretimi için denemeler başladı.

Alaköprü Barajı'nda elektrik üretimi denemeleri başladı!

KKTC Su Temin Projesi kapsamında Mersin'in Anamur ilçesine yapılan Alaköprü Barajı'nda elektrik üretimi için denemeler başladı. Santral montajı tamamlanan barajda 3 tribünde testler yapılıyor.

Avro Bölgesi'nde inşaat üretimi yüzde 0.5 geriledi!

Avro Bölgesi'nde 2014 yılı aralık ayı inşaat üretimi bir önceki aya göre yüzde 0,8, Avrupa Birliği'nde (AB) ise yüzde 0,5 geriledi..

Avrupa'da inşaat üretimi yüzde 0,5 geriledi!

Avro Bölgesi'nde aralık 2014 inşaat üretimi aylık bazda yüzde 0,8, yıllık bazda yüzde 3,5 azaldı Avrupa Birliği'nde ( AB ) ise yüzde 0,5 geriledi.

2014'te boğazlardan 89 bin 111 gemi geçti!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'ndan alınan bilgiye göre, transit gemi trafiğinin yanı sıra şehir içi ulaşımda da önemli yer tutan İstanbul Boğazı'ndan geçen yıl 8 bin 745'i tanker olmak üzere 45 bin 529 gemi geçiş yaptı.

türkiyede gemi üretimi

türkiyede gemi üretimi türkiyede gemi üretimi1968 yılında İstanbul'da 140 milyon lira sarf edilerek bir tersane kurulacak


ANKARA, (HA) - Yurtiçi gemi talebini karşılamak üzere İstanbul'da, yıllık üretimi 75 bin gros tonluk olan bir tersane kurulacaktır. Tersane, kamu ve özel sektörün katılımı ile meydana gelecek bir ortaklık tarafından gerçekleşecektir.

  

  İlgililerden alınan bilgiye göre, İstanbul'da kurulacak tersane 1958 yılı içinde faaliyete geçecek ve 10 - 15 ibn gros tonluk 3 gemi inşa edilebilecektir. Ayrıca, 1000 - 3500 gros tondan küçük olmak üzere 18 adet gemi daha inşa edilmesi planlanmıştır. Bütün bu gemiler için kamu sektörü tarafından 85 milyon lira yatırım yapılacaktır. Geri kalan yatırımın ise özel...