türkiyede hollanda şirketleri

türkiyede hollanda şirketleri

Türkiye’nin gelişen ekonomisi pek çok uluslararası şirket gibi Hollandalı yatırımcıları da cezbediyor. Yüksek cirolara sahip Hollandalı yedi büyük şirket, önümüzdeki günlerde yatırım olanaklarını araştı

Rönesans'tan Hollanda'ya 1 milyar avroluk proje!

Rönesans Holding, geçen yıl satın aldığı Ballast Nedam ile Hollanda Rotterdam'da yol ve tünellerden oluşan yaklaşık 1 milyar avro tutarındaki kamu özel ortaklığı (PPP) projesine imza atmaya hazırlanıyor.

Rönesans'tan Hollanda'ya 1 milyar euroluk PPP projesi!

Rönesans Holding, Hollanda Rotterdam’da yaklaşık 1 milyar euro tutarında, yol ve tünellerden oluşan PPP projesine imza atmaya hazırlanıyor.

Dikey orman projesi Çin ve İstanbul'dan sonra Hollanda'da!

Şehir hayatına daha fazla yeşillik sokmak amacıyla ortaya konulmuş dikey orman konsepti Hollanda'ya taşınıyor. İsviçre, Paris, Arnavutluk ve Şangay'da da dikey ormanlar planlanma aşamasında.

Gayrimenkul şirketleri dairelerin yüzde 25'ini sadık müşterilerine ayırıyor!

Güneş Gazetesi yazarlarından Mehmet Canıtatlı bugünki yazısında gayrimenkul şirketleri dairelerin yüzde 25'ini sadık müşterilerine ayırdıklarını açıkladı.

Hollanda'daki bu ev ortadan ikiye ayrılıyor!

Mimar olmayan Caspar Schols tarafından Hollanda'da inşa edilen ve istenildiğinde ortadan ikiye ayrılan ev görenleri hayrete düşürüyor.

Türk inşaat şirketleri Katar'da 20 milyar dolarlık iş alacak!

Türk inşaat şirketleri gözünü Expo Turkey By Qatar Fuarı'na çevirdi. Medyacity Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kurt, 2022’ye kadar Türk şirketlerinin Katar’da alacağı taahhüt işinin 15-20 milyar dolara ulaşacağını söyledi.

Türk inşaat şirketleri gözünü Katar Dünya Kupası'na çevirdi!

Türk inşaat şirketleri, şimdilerde gözünü 5 yıl sonra yapılacak Dünya Kupası’na çevrildi.

Türk çimento şirketleri ABD'de pazarında!

Türk çimento şirketleri ABD pazarında yatırım için harekete geçiyor. ABD altyapı yatırımlarına gelecek 10 yılda 1 trilyon dolarlık kaynak ayıracak.

Türk inşaat şirketleri dünyayı fethetti!

Türk inşaat şirketleri 1972'de ilk adımını attığı yurt dışında 30 yıl boyunca 200 milyar dolarlık işlem hacmi yapmıştı. 15 yılda iş yapılan ülke sayısını neredeyse ikiye katlayan Türk firmalar, gelirlerini ise yılda 30 milyar dolara kadar çıkardı.

Varlık Fonu'ndaki şirketleri yabancı yatırımcılar sormaya başladı!

Türkiye Varlık Fonu'ndaki şirketleri yabancı yatırımcılar sormaya başladığını söyleyen Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Arda Ermut, "Doğrudan yatırımda bu şirketler Türkiye için jeneratör olabilir" dedi.

İstanbul 3. havalimanı Hollanda’yı korkuttu!

Yapımı süren İstanbul Yeni Havalimanı'nı masaya yatıran Hollanda devlet televizyonu Nos TV, bu havalimanının Amsterdam Schiphol için büyük bir tehdit oluşturduğunu itiraf etti.

Hollanda, Türkiye'ye emlak yatırımında ilk sırada!

Ekonomi Bakanlığı tarafından hazırlanan rapora göre Hollanda, Türkiye'ye emlak yatırımında ilk sırada yer alıyor.

Türk şirketleri yurt dışında 5,2 milyar dolarlık yatırım yaptı!

Türk şirketleri yurt dışında son 2 yılda 5,2 milyar dolarlık sıfırdan yatırım yaptı. 10 milyar dolar da birleşme ve satın alma işlemlerine harcandı. Bugün Türk şirketleri, dünyayı ülke ülke tarıyor, fırsat arıyor.

türkiyede hollanda şirketleri

türkiyede hollanda şirketleri türkiyede hollanda şirketleri

Heyette, Hollanda’nın uluslararası en büyük danışmanlık ve mühendislik şirketi Deerns’ın yanı sıra CLB, Iseco, Lamboo, Linido, Nucletron ve Skytron gibi firmalar yer alıyor.

Hollanda Ekonomi Bakanlığının organize ettiği ve 12-15 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek geziye katılan şirketler, daha çok sağlık ve inşaat alanlarında etkili.

Ankara ve İstanbul’da incelemelerde bulunacak olan heyet, Sağlık ve Milli Savunma Bakanlığının yanı sıra birçok özel hastane ile Alsim Alarko, Güriş, Tepe, Limak ve Kur gibi büyük inşaat şirketlerinin üst düzey isimleriyle de bir araya gelerek, ortak yatırım imkanlarını görüşecek.

Ziyareti organize eden heyette yer alan JAMAO Danışmanlık şirketi müdürü Ali Saraç, Türkiye ekonomisindeki dinamizmin Hollandalı firmaların dikkatini çektiğini ve bu çerçevede yatırım imkanlarını yerinde görmek için bu geziyi düzenlediklerini söyledi.

Saraç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geziye, sağlık alanında hizmet...