türkiyedeki avm sayısı

türkiyedeki avm sayısı

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Türkiye genelindeki alışveriş merkezleri ve zincir marketlere ilişkin yazılı soru önergesi hazırladı..

Türkiye'de AVM sayısı 2021 sonunda 454’e çıkacak!

Türkiye genelinde şu anda aktif halde olan AVM sayısı 411 olup, bu sayı 2021 yılı sonunda 454’e yükselecek..

Türkiye'de AVM'ler 13.7 milyon metrekareye ulaşacak!

DTZ Türkiye 2015 yılı 2. çeyrek raporu yayınlandı. DTZ Türkiye 2015 raporunda Türkiye perakende pazarı araştırıldı.

AVM masrafı markaları cadde mağazacılığına yöneltti!

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, AVM'ye girecek yerli markaların yüksek masraf ve terör saldırıları nedeniyle tekrar cadde mağazacılığına yöneldiğini söyledi.

Türkiye'deki AVM sayısı 2018 yılında 415'e ulaşacak!

PricewaterhouseCoopers (PwC) Türkiye Perakende ve Tüketici Ürünleri Sektörü Lideri Adnan Akan TAMPF'ın işbirliğinde hazırladıkları "Dönüşürken büyüyen Türkiye Perakende Sektörü" başlıklı rapor hakkında bilgi verdi.

Türkiye'ye 77 AVM daha geliyor!

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye’de 2018 yılına kadar yapımı devam eden 77 AVM ile birlikte sayının 421’e ulaşacağını belirtti.

Türkiye'deki AVM sayısı yıl sonunda 411'e ulaşacak!

TÜRKİYE'nin alışveriş merkezi (AVM) haritası çıkarıldı. Mayıs itibarıyla Türkiye'de 349 AVM yer alırken, bunun yıl sonunda 411'e ulaşması bekleniyor. AVM'lerde İstanbul, Ankara ve İzmir başı çekiyor.

2017'de AVM sayısı 454'e yükselecek!

AVM'leri mercek altına alan değerleme kuruluşları EVA Gayrimenkul ve Akademetre, Türkiye'nin AVM haritasını çıkardı. AVM sayısının ise 2015 sonunda 411'e, 2016'da 444'e, 2017'de 454'e yükseleceği öngörülüyor.

Türkiye AVM pazarında üçüncü sırada!

Cushman & Wakefield’ın hazırladığı rapora göre, Rusya şu anda 17.7 milyon metrekare ile Avrupa’nın en büyük AVM pazarı olurken, Rusya’yı 9.2 milyon metrekare ile Polonya ve 8.3 milyon metrekare ile Türkiye takip ediyor.

Sermaye grupları AVM yatırımları için fırsat kolluyor!

AVM sayısı 343'e ulaştı. Ama Türkiye genelinde 14 ilde birer tane AVM yer alırken, 21 ilde ise hiç AVM bulunmuyor. Rekabetin düşük ve yatırımın geri dönüşünün fazla olması bu illere olan ilgiyi artırıyor.

Bu yıl 20 yeni AVM açılacak!

Bu yıl 2014'e paralel bir büyüme beklediklerini açıklayan TAMPF Başkanı Vahap Küçük, "2015'te perakende sektörü yüzde 9 büyüyecek. Organize perakendede cironun 120 milyar doları aşmasını hedefliyoruz" dedi.

AVM sayısı artışa devam edecek, Anadolu'ya dikkat!

Turkmall CEO'su Hilmi Özçakır, Türkiye genelinde, toplam aktif AVM sayısının önümüzdeki yıl aa artışa devam edeceğini, Anadolu şehirlerinde ise yükselen AVM trendinin dikkat çektiğini belirtti.

AVM sayısı 2015'te 355'e yükselecek!

Türkiye genelinde toplam aktif AVM sayısının 338 olduğunu söyleyen Hulusi Belgü, “2015 yılı için bu sayının yaklaşık 355’e yükseleceğini tahmin ediyoruz” diye konuştu..

Hangi ilde kaç AVM var?

Türkiye son dönemde sayıları hızla artan ve tüketim alışkanlıklarını değiştiren alışveriş merkezlerini (AVM) tartışıyor. Buna rağmen yıl sonuna kadar AVM'lerin 1,7 milyar ziyaretçiye ulaşması bekleniyor.

AVM'lerin 1,7 milyar ziyaretçiye ulaşması bekleniyor!

Türkiye'de sayıları hızla artan AVM'ler yeni bir kültür oluşturuyor. Alışveriş yapmanın ve eğlenmenin dışında arkadaşlarla görüşmek için de AVM'ler kullanılıyor.AVM'lerin yıl sonuna kadar 1,7 milyar ziyaretçiye ulaşması bekleniyor.

Sinan Öncel: AVM'ler açılsa da 90 gün kira ödeyemeyiz!

Hazır giyim markalarını temsil eden Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı Sinan Öncel "AVM'ler açılsa bile içeri giren müşteri sayısı çok kısıtlı olacak. Maliyetlerimiz ciddi oranda yükseldi. Dolaysıyla kira ve ortak gideri ödeyebilmemiz mümkün değil" dedi.

AVM sayısı arttı, franchising sektörü büyüdü!

20 yıllık süreçte zincir işletme sayısı 3 bin 500'e ulaştı. Bu zincirlerin yurdun dört bir tarafına yayılan şube sayısı da 65 bini buldu. Peki yeni yıl franchising sektörünü nasıl etkileyecek? İşte merak edilen soruların cevapları...

Türkiye'deki AVM'lerin metrekare verimliliği ne kadar?

AVM'lerde gerçekleşen ciro, metrekare verimliliği, ziyaret sayısı gibi verilerin yer aldığı AYD AVM Perakende Ciro endeksi yayınlandı. Peki Türkiye'deki AVM'lerin metrekare verimliliği ne kadar?

Türkiye'deki AVM'lerin ne kadarı yabancıya ait?

AVM'lerde gerçekleşen ciro, metrekare verimliliği, ziyaret sayısı gibi verilerin yer aldığı AYD AVM Perakende Ciro endeksi yayınlandı. Peki Türkiye'deki AVM'lerin ne kadarı yabancıya ait?

Türkiye'de 2020 sonunda kaç AVM açılacak?

Türkiye genelindeki AVM sayısı Ocak 2020 itibariyle 436'ya ulaştı. Peki 2020 sonunda kaç AVM açılacak? İşte yanıtı...

Türkiye'de 2019'da kaç yeni AVM açıldı?

2020 yılı Ocak ayı itibari ile Türkiye genelindeki AVM sayısı 436'ya ulaştı. 2019'da kaç yeni AVM açıldı? İşte 2019'da açılan AVM sayısı...

2020'de AVM sayısı 445'e ulaşacak!

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş, "Sektörün 2020 yılı sonu itibarıyla 445 AVM’ye ulaşacağını öngörüyoruz. Sektörümüzün önümüzdeki dönemlerde hedefi perakende sektörü ile sağlıklı ve sürdürülebilir bir büyümeye odaklanmak olacaktır" diye konuştu.

AVM’ler eğlence alanlarına yatırım yapıyor!

Yılın ilk çeyreğinde AVM ciroları yüzde 8,5 artış kaydetti. Aynı dönemde ziyaretçi sayısı yüzde 4,7 geriledi. AVM’ler müşterisini yeniden çekmek için eğlence alanlarına yatırım yapıyor.

Son 15 yılda AVM sayısı 5 katına çıktı!

Türkiye'de 2003 yılında toplan 67 AVM bulunurken, 2019 yılında bu sayı 5 katına çıktı. 

Türkiye'de AVM sayısı 432'ye ulaştı!

AYD Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş, Türkiye’de AVM sayısının 432'ye ve bu AVM’lerin 13 milyon metrekarelik kiralanabilir alana ulaştığını ifade etti...

AVM'ler arttı, küçük esnafların sayısı azaldı!

Şehir merkezlerine kurulan AVM'ler küçük esnafı zor durumda bıraktı. Çok sayıda küçük esnaf dükkanlarını kapattı.

Türkiye'de AVM sayısı 469'a çıkacak!

AYD Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş, 2021'de Türkiye'de toplam 469 AVM'nin faliyet göstereceğini açıkladı.

Mango, Akmerkez AVM'de bin metrekarelik mağaza açtı!

Mango, Akmerkez Alışveriş Merkezi'ne (AVM) yeni bin metrekarelik mağazasını açtı. Bu açılış ile İstanbul’daki mağazalarının sayısı 37'ye ulaştı...

türkiyedeki avm sayısı

türkiyedeki avm sayısı türkiyedeki avm sayısı

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, ülke genelindeki alışveriş merkezleri ve zincir marketlere ilişkin soru önergesi hazırladı. Gürer sorularının Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yanıtlandırılmasını talep etti.

Gürer'in soruları

1- Eylül 2018 tarihi itibari ile ülkemizde AVM sayısı kaçtır?

2- Zincir market sayusu şubeleri ile birlikte ülke genelinde kaçtır?

3- Kaç çalışan bulunmaktadır? Çalışma saatleri nedir?

4- Kaçı kent merkezlerinde yer almaktadır?

5- AVM ve zincir market ortaklıkları ya da şahıslarından kaçı yabancı müteşebbistir?

6- AVM'lerin bulundukları kentte açılmasının esnaf ve işletmelere doğrudan olumsuz etkisi üzerine bir araştırma yapılmış...