09 / 12 / 2022

Türkiyenin ilk ekolojik stadı

Türkiyenin ilk ekolojik stadı

Sivas'ta 3 yıl önce yapımına başlanan 27 bin 532 kişi kapasiteli "Türkiye'nin ilk ekolojik stadı" yeni sezon için gün sayıyor.Vali Gül: Stadyumumuz çok güzel, gerçekten gururu verici" dedi.

Sivasspor Stadı'nın yüzde 99'u tamam!

Sivas'ta yaklaşık 3 yıl önce yapımına başlanan, çatıda biriken yağmur ve kar sularını depolayarak elektrik enerjisine dönüştürecek alttan ısıtmalı 27 bin 532 kişi kapasiteli "Türkiye'nin ilk ekolojik stadının yüzde 99'unun tamamlandığı bildirildi.

Türkiye'nin ilk ekolojik stadı yeni sezonda açılacak!

Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Salim Kılıç yaptığı açıklamada, stadyumdaki çalışmalarda sona doğru yaklaşıldığını söyledi. "Artık 2016- 2017 sezonunda açılışını yapacağız" dedi.

Ergün Turan Sivas'taki ekolojik stadı inceledi!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, Sivas'ta yapımı devam eden "Türkiye'nin ilk ekolojik stadı"nı inceledi. Turan 25 bin seyirci kapasiteli stadın inşaatını gezerek yetkililerden bügi aldı.

Türkiye'nin ilk ekolojik stadı yükseliyor!

Sivas'ta geçen yıl temeli atılan 25 bin seyirci kapasiteli Türkiye'nin ilk ekolojik stadının 2015-2016 sezonunda kullanılabilir duruma geleceği bildirildi. Türkiye'nin ilk ekolojik stadında gelecek ay çatı kaplaması işlemine başlanacak.

Türkiye'nin ilk ekolojik stadında tribünler yükseliyor!

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı iş birliği ile Sivas 'ta yapımına başlanan “ ekolojik stadın ” tribünleri yükselmeye başladı.

Türiye'den altın rekoru! Altın alımlarında Türkiye ilk sırada

Merkez bankalarının altın alımları 2022 yılı içinde 9 ayda 673 tonla 55 yılın zirvesini gördü. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, bu dönemde 94,7 tonluk alımla ilk sırada yer alıyor.

Avrupalılar kış için ülkeleri terk ediyor! Türkiye ilk tercihleri olacak!

Rusya ve Avrupa arasında yaşanan kriz nedeniyle artan enerji fiyatları Avrupalıları kış turizmine itiyor… Türkiye’nin Avrupalılar için ilk tercih olması bekleniyor.

Türkiye ilk milli sondajında tarihindeki en büyük doğal gaz keşfini yaptı!

Türkiye, Karadeniz'de gerçekleştirdiği ilk milli sondajında 320 milyar metreküp doğal gaz keşfetti.

Türkiye İhracat Merkezi ilk yurt dışı ofisini KKTC’de açtı!

TİM ilk yurt dışı ofisini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) açtı. KTSO Başkanı Candan Avunduk, TİM’in, KKTC ihracatının artırılması açısından da büyük bir milat ve şans olacağını düşünüyoruz” dedi...

Türkiye’nin ilk ekolojik yuvası Kadıköy’de açılıyor!

Türkiye’nin ilk ekolojik yuvası Kadıköy’de açılıyor. Kadıköy Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Bahriye Üçok Ekolojik Çocuk Yuvası 15 Ekim Cumartesi günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla saat 15.00’de açılacak.

Tübitak ilk yerli rüzgar türbinini Temmuz'da açacak!

TÜBİTAK öncülüğünde hazırlanan ilk yerli rüzgar türbini elektrik üretimi için gün sayıyor. TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Başkanı Tunaboylu, “Projenin ikinci aşamasında 2,5 megavat versiyonu üretilecek” dedi.

Ergün Turan Sivas'taki ekolojik stadı inceledi!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, Sivas'ta yapımı devam eden "Türkiye'nin ilk ekolojik stadı"nı inceledi. Turan 25 bin seyirci kapasiteli stadın inşaatını gezerek yetkililerden bügi aldı.

Sivas'ın ekolojik stadyumunun kaba inşaatı tamam!

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı işbirliğinde Sivas'ta yapımına başlanan 25 bin kapasiteli 'Türkiye'nin ilk ekolojik stadı'nın kaba inşaatı tamamlandı..

Türkiye'nin ilk ekolojik stadının kaba inşaatı tamamlandı!

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı iş birliğinde Sivas'ta yapımına başlanan "Türkiye'nin ilk ekolojik stadı"nın kaba inşaatı tamamlandı.

Mulson Yaşam Konutları'nın örnek dairesi büyük ilgi gördü!

Apartman katında müstakil yaşam konsepti sunan ve Türkiye'nin ilk ekolojik konut projesi olma özelliği taşıyan Mulson Yaşam Konutları, kendi enerjisini kendi üreten bir sistemle de benzerlerinden ayrılıyor.

Mulson Yaşam Konutları kendi enerjisini üretiyor!

EST Orion Group'un Güzelbahçe'de yapımını sürdürdüğü ve kendi enerjisini kendi üreten Türkiye'nin ilk 'Ekolojik Konut Projesi' olma özelliği taşıyan Mulson Yaşam Konutları, apartman katında müstakil yaşam konsepti sunuyor.

Emaar Türkiye ilk lüks outlet AVM'sini Büyükçekmece'de açacak!

Dünyanın önde gelen gayrimenkul geliştirme şirketlerinden biri olan Emaar Properties, Türkiye'deki yatırımlarına 'designer outlet' denilen lüks indirim AVM'leri ile devam edecek. Emaar Türkiye ilk lüks outlet AVM'sini Büyükçekmece'de açacak

Kaan İşçil: Vize kalkarsa Türkler uçar!

Yaklaşık 200 bin Türk turistin tur operatörleriyle yurtdışına tatile gittiğini ifade eden Kappatur Yönetim Kurulu Başkanı Kaan İşçil, “Türkler ilk olarak Avrupa ülklerine gitmek istiyor.

Türkiyenin ilk ekolojik stadı Haberi

Türkiyenin ilk ekolojik stadı

 Sivas'ta 3 yıl önce yapımına başlanan 27 bin 532 kişi kapasiteli "Türkiye'nin ilk ekolojik stadı" yeni sezon için gün sayıyor. 


Sivas Valisi Davut Gül, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Yardımcısı Orhan Yüce, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, bazı kurum müdürleri ile stadyumu yapan firmanın yetkililerinin katılımıyla yeni stadyumdaki bir locada değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.


Gül, toplantı öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Sivasspor'a devredilecek stadyumun sorunlarını, varsa yapılacak ilave işlerini konuşmak için bir araya geldiklerini söyledi.


Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın talimatıyla bu toplantının gerçekleştirildiğini aktaran Gül, "Sivas'a kazandırılan bu eserin, bu değerin daha iyi nasıl, hangi şartlarda Sivasspor'a devredileceğini konuşacağız. Stadyumumuz çok güzel, gerçekten gururu verici. Ama her yapıda olduğu gibi bu yapıda da mutlaka ilave yapılacak işler vardır. Sonradan Sivasspor'un ve kamuoyunun talep...