türkiyenin kredi notu

türkiyenin kredi notu

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's, Türkiye'nin kredi notu ve not görünümünde herhangi bir güncelleme olmadığını açıkladı.

S&P Türkiye'nin kredi notu ile not görünümünü teyit etti!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's (S&P), Türkiye'nin kredi notu ile not görünümünü teyit etti.

Moody's 2020 Türkiye değerlendirme takvimini açıkladı!

Moody's, Türkiye'nin kredi notu ve görünümünün, gelecek yıl 5 Haziran ve 4 Aralık'ta değerlendirilebileceğini bildirdi.

S&P, Türkiye'nin kredi notunu teyit etti!

Standard & Poor's Global Ratings, Türkiye'nin kredi notunda değişikliğe gitmedi. Türkiye'nin yabancı para cinsinden kredi notu "BB" seviyesinde teyit edildi, görünümü "negatif" olarak korundu.

S&P Türkiye'nin kredi notunu korudu!

Standard & Poor's (S&P) tarafından yapılan açıklamaya göre Türkiye'nin kredi notunu ve görünümünü koruduğunu duyuruldu...

S&P Türkiye'nin kredi notunu korudu!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's (S&P), Türkiye'nin kredi notunu korudu fakat nor görünümünü negatif olarak açıkladı.

Standard & Poor's Türkiye'nin kredi notunu açıkladı!

S&P, Türkiye'nin yabancı para cinsinden kredi notunun "BB", yerli para cinsinden notunun "BB+" seviyesinde teyit edildiğini, not görünümünün ise "durağan"dan "negatif"e indirildiğini açıkladı.

Moody’s Türkiye’yi takvim dışı bıraktı!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, geçen yıl sonunda belirlediği ve Türkiye için bugün görünen değerlendirmeyi takviminden çıkardı.

İnşaat, ekonominin lokomotifi olmaya devam edecek!

Aymor Grup Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Ayhan: “İnşaat sektörü ekonomimizin lokomotifidir ve böyle olmaya da devam edecektir” dedi.

Nihat Zeybekci: Destan yazarken de kredi notumuz düşüktü!

Ekonomi Bakanı Zeybekci: Moody's'in Türkiye'nin kredi notunu düşürmesi, Türkiye'nin makro veya mikro ekonomik dengeleriyle bağdaşmayan bir karardır.

Moody's Türkiye'nin kredi notunu korudu!

Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Moody's, Türkiye'nin "Baa3" ile "yatırım yapılabilir" seviyede bulunan kredi notunu ve "negatif" not görünümünü korudu. Açıklamada şu ifadeler yer aldı...

Türkiye'nin fay hatları kredi notunu etkiler mi?

Standard & Poor's, ilk defa doğal felaketlerin kredi notları üzerine olası etkilerine dair bir araştırma raporu yayınladı ve iklimsel felaketlerin ülkelerin kredi notuna ölçülebilir etkileri olabileceğini ifade etti.

Türkiye’nin kredi notu 2020'de A- olacak!

OVP'nin ekonomik hedeflerinin başarıya ulaşması ve yönetim göstergelerindeki 15 yıllık yakınsama süreci varsayımına göre, Türkiye’nin kredi notunun 2020'de " A- " olacağı tahmin ediliyor.

İstanbul Türkiye ekonomisi için itici güç!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings Uluslararası Kamu Mâliyesi Direktörü Nilay Akyıldız, İstanbul’un Türkiye ekonomisine büyük katkı sağladığını belirterek, “İstanbul Türkiye ekonomisi için itici bir güç" dedi.

Moody's kritik tarihleri açıkladı!

Tarihler Moody's tarafından 18 Aralık'ta yayımlanan 2015 yılı ülke kredi notu değerlendirme takviminde yer aldı. Moody's, Türkiye'nin kredi notunu Baa3 olarak belirlerken, görünümü negatifte tutuyor.

Ata GYO'nun uzun vadeli kredi notu BBB!

Ata GYO'nun kredi derecelendirme süreci sonucunda, şirket "Yatırım Yapılabilir" kategoride  derecelendirerek; Uzun Vadeli Ulusal Notu BBB+, Kısa Vadeli  Ulusal Notu A-3, her iki not görünümü ise "Negatif" olarak belirlendi.

Deniz GYO'nun uzun vadeli kredi notu AA!

Deniz GYO'nun KOBİRATE Uluslararası Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri A.Ş. tarafından yürütülen kredi derecelendirme süreci sonucunda; Uzun Vadeli Ulusal Notu AA-, Kısa Vadeli Ulusal Notu A-1, görünümleri ise olumlu olarak belirlendi. 

İŞ GYO'nun uzun vadeli kredi notu AA!

İş GYO'nun SAHA Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri A.Ş., yaptığı gözden geçirme sonucunda Şirketimizi "yatırım yapılabilir" kategori içerisinde değerlendirerek Uzun Vadeli (Ulusal) Notu (TR) AA, Kısa Vadeli (Ulusal) Notu A1+, görünümleri "Stabil" olarak teyit etti. 

Akiş GYO'nun uzun vadeli kredi notu BBB!

Akiş GYO'nun ulusal uzun vadeli kredi notu yatırım yapılabilir seviye olan 'BBB (tur)' olarak, görünümünü ise negatif oldu. 

Özak GYO'nun uzun vadeli kredi notu AA!

JCR Eurasia Rating tarafından Özak GYO'nun uzun vadeli kredi notu "AA (Trk)", Kısa Vadeli Ulusal Notu "A-1+ (Trk)" olarak belirlendi.

S-P Türkiye'nin kredi notunu güncellemedi!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's, Türkiye'nin kredi notu ve not görünümünde herhangi bir güncelleme olmadığını açıkladı.

S&P Türkiye'nin kredi notu ile not görünümünü teyit etti!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's (S&P), Türkiye'nin kredi notu ile not görünümünü teyit etti.

Moody's 2021 Türkiye değerlendirme takvimini açıkladı!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, 2021'de Türkiye'nin kredi notu ve görünümüne ilişkin muhtemel değerlendirme tarihlerini bildirdi.

Fitch Türk bankalarının kredi notu görünümünü düşürdü!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Türkiye'nin kredi notu görünümünü 'Negatif'e indirmesinin ardından, Türk bankalarının kredi notu görünümlerini de aynı şekilde düşürdü.

Moody's Türkiye'nin kredi notu ve görünümüne ilişkin güncelleme yapmadı!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Türkiye'nin kredi notu ve not görünümüne ilişkin güncelleme yapılmadığını duyurdu.

Fitch Türkiye'deki yabancı sermayeli 9 bankanın kredi notunu düşürdü!

Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı sermayeli 9 bankanın kredi notu görünümünü düşürdü.

Recep Baştuğ: Konut ve tüketici kredi talepleri yüzde 50'nin üzerinde düştü!

Garanti BBVA Genel Müdürü Recep Baştuğ yaptığı açıklamada, konut, tüketici ve taşıt gibi bireysel kredi taleplerinde yüzde 50'nin, kredi kartı harcamalarında yüzde 30'un üzerinde düşüş yaşandığını söyledi.

Türkiye'nin konut satış verileri gayrimenkulde toplanma işareti mi?

Moody’s, kredi görünüm raporunda, Türkiye’nin son konut satış verilerinin gayrimenkul sektöründe toparlanmaya işaret ettiğini ve durumun bankaların kredi notu için pozitif olduğunu belirtti...

türkiyenin kredi notu Haberi

türkiyenin kredi notu

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu (S&P)  tarafından yapılan yazılı açıklamada takvimin değerlendirilmesi için 28 Mayıs'a tarih verilen Türkiye, Bulgaristan ve İrlanda için herhangi bir güncelleme yapılmadığı bildirildi.

Sputniknews'de yer alan habere göre; Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarının yıllık takvimlerinin ülkelerin kredi notu ve not görünümleri için tarihler vermesi, kesin bir güncelleme olacağı anlamına gelmez.

S&P, şu anda Türkiye'nin döviz kredi notunu "B+", yerel para kredi notunu "BB-" ve kredi notu görünümünü ise "durağan" olarak derecelendiriyor.

S&P'nin takviminde, Türkiye'nin bir sonraki değerlendirme zamanı 22 Ekim olarak belirtildi.

S&P Türkiye'nin kredi notu ile not görünümünü teyit...