TURKRating yda inşaat kredi notu

TURKRating yda inşaat kredi notu

İnşaat & taahhüt sektöründe ilk, reel sektörde ise en yüksek kredi derecelendirme (rating) notunu alan YDA İnşaat mevcut kredi notunu ve pozitif görünümünü korudu.

TURKrating'den YDA İnşaat'a yüksek kredi notu!

TURKrating, YDA İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ'ye "güçlü kredi kalitesini" işaret eden uzun vadeli TR AA, "en güçlü borç ödeme kabiliyeti"ni ifade eden ve kısa vadelide en yüksek not olan TR Al kredi notunu verdi.

TURKRating ilk kredi notunu YDA İnşaat'a verdi!

TURKRating (İstanbul Uluslararası Derecelendirme Hizmetleri A.Ş.) YDA İnşaat'a uzun vadeli TR AA (güçlü kredi kalitesi), kısa vadelide ise en yüksek not olan TR A1 (en güçlü borç ödeme kabiliyeti) kredi notu verdi.

YDA İnşaat 2021'de ne kadar kira geliri elde etti?

YDA İnşaat tarafından yayınlanan faaliyet raporuna göre; şirket, yatırım amaçlı gayrimenkullerinden 244 milyon 374 bin 371 TL gelir elde etti. 

Türkiye Aşı ve Biyoteknoloji Üssü'nün ilk etabını YDA İnşaat yapacak!

Yerli aşı üretimi amacıyla hayata geçirilecek olan "Türkiye Aşı ve Biyoteknoloji Üssü"nün 1. etabının ihalesini, YDA İnşaat kazandı. Ankara'da Esenboğa'ya yakın konumda yükselecek merkezin inşasının 1 sene sürmesi planlanıyor. 

YDA İnşaat, YDA Havalimanı hisselerini 140 milyon Euro'ya Ferrovial Airports International SE'ye devrediyor!

YDA İnşaat'ın yüzde 65, hakim ortaklarının ise yüzde 35 oranında pay sahibi olduğu YDA Havalimanı hisselerinin yüzde 60'ının 2.5 yıla yayılan bir ödeme takvimiyle 140 milyon Euro'ya Ferrovial Airports International SE'ye devrine ilişkin 16 Şubat 'ta hisse devir sözleşmesi imzaladı.

YDA İnşaat sermayesini 150 milyon TL'ye yükseltecek!

YDA İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'nin 2021 yılına ait Olağanüstü Genel Kurul toplantısında sermayesinin 150 milyon TL'ye çıkarılmasına karar verildi. 

YDA İnşaat'ın uzun vadeli ulusal kredi notu AA!

YDA İnşaat'ın Uzun Vadeli Ulusal Kredi Derecelendirme Notu AA (Trk) , Kısa Vadeli Ulusal Kredi Derecelendirme Notu A-1+ (Trk) ve görünümü stabil olarak teyit edildi. 

YDA İnşaat'ın 2021'in ilk yarısında ne kadar hasılat elde etti?

YDA İnşaat 1 Ocak 2021 - 30 Haziran 2021 dönemine ait konsolide sınırlı rapora göre; şirketin hasılatı inşaat-taahhüt alanında 1 milyar 582 milyon 599 bin 861 TL oldu. 

YDA İnşaat'ın 15.kupon faiz oranı yüzde 5,9086!

YDA İnşaat tarafından ihraç edilen TRSYDAT32212 ISIN kodlu özel sektör tahviline ilişkin 14.kupon ödemesi tamamlandı. Şirketin 15.kupon faiz oranı yüzde 5,9086 oldu...

YDA İnşaat'ın 14. kupon faiz oranı yüzde 5,4153!

YDA İnşaat'ın ihraç ettiği TRSYDAT32212 ISIN kodlu özel sektör tahviline ilişkin 13.kupon ödeme işlemi gerçekleştirildi ve ödeme tutarları ilgili üyelerin serbest hesaplarına aktarıldı. 14. kupon faiz oranı yüzde 5,4153 oldu. 

YDA İnşaat 2020 yılı faaliyet raporu!

YDA İnşaat, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından hazırlanan 1 Ocak 2020 ile 31 Aralık 2020 dönemine ait sorumluluk beyanını, faaliyet raporunu ve finansal raporunu yayınladı. 

YDA İnşaat'ın 13. kupon faiz oranı yüzde 4,9917!

YDA İnşaat tarafından ihraç edilen TRSYDAT32212 ISIN kodlu özel sektör tahviline ilişkin 12.kupon ödeme işlemi gerçekleştirildi. Ödeme tutarları ilgili üyelerin Takasbank A.Ş. nezdindeki serbest hesaplarına aktarıldı ve 13. kupon faiz oranı yüzde 4,9917 oldu.

YDA İnşaat'ın 12. kupon faiz oranı yüzde 4,0763!

YDA İnşaat tarafından ihraç edilen TRSYDAT32212 ISIN kodlu özel sektör tahviline ilişkin 11.kupon ödeme işlemi gerçekleştirildi ve 12. kupon faiz oranı yüzde 4,0763 olarak kesinleşti. 

YDA İnşaat 2020 faaliyet raporu!

YDA İnşaat'ın 1 Ocak 2020 - 30 Haziran 2020 ara dönemine ilişkin finansal tablo, faaliyet raporu ve sorumluluk beyanını yayınladı...

YDA İnşaat 125 milyon TL'lik tahvilin kupon ödemesini yaptı!

YDA İnşaat Sanayi ve Ticaret tarafından ihraç edilen TRSYDAT72010 ISIN kodlu tahvilin son kupon ödemesi ve anapara itfası işlemi bugün yapıldı...

TURKRating yda inşaat kredi notu Haberi

TURKRating yda inşaat kredi notu

İnşaat-taahhüt, gayrimenkul geliştirme, havalimanı işletmeciliği, PPP, medikal-sağlık, enerji, tarım, açıkhava dijital reklamcılık ve güvenlik-catering gibi birçok farklı sektörde faaliyet gösteren Türkiye’nin önde gelen gruplarından YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan, TURKrating tarafından teyit edilen kredi derecelendirme notu ve pozitif görünümün firmanın finansal gücünü, borç ödeme kabiliyetinin yüksekliğini, geleceğe emin adımlarla yürüdüğünü ortaya koyması açısından büyük önem taşıdığını vurgulayarak, inşaat sektöründe bu notu alabilen ilk firma olarak yüksek kredi notunun teyit edilmesinden mutluluk duyduklarını söyledi. Arslan yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “TURKRating’in derecelendirme notunu teyit etmesi şirketimizin performansına, güçlü finansal yapısına, stratejik sektörlerde konumlanmasına, sektör farklılaşmasıyla yarattığı sinerjiye, prestijli ve itibarlı marka değerine, güçlü büyümesine ve yatırım vizyonuna hem yatırımcılar, hem de uluslararası kuruluşlar tarafından duyulan güvenin güçlü bir göstergesidir....