17 / 08 / 2022

Tuzla Birlik Sitesi

Tuzla Birlik Sitesi

Tuzla ilçesi Postane Mahallesi’ndeki Yeni Birlik Site’sinde, Yeni Birlik Yapı Kooperatifi ile yapılan görüşmelerin sonucunda anlaşma sağlanıp mutlu sona  gelindi. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Birlik Sitesi sakinleri ile bu zamana kadar yaklaşık 17 toplantı gerçekleştirdik'' dedi.

Tuzla Tıp Kent Sitesi'ndeki 2 blok yıkılıyor!

Son günlerde sık sık depremle gündeme gelen Tuzla'da Tıp Kent Sitesi'ndeki 2 blok yıkılıyor.

Tuzla Birlik Sitesi'nde duran kentsel dönüşüme site sakinlerinden tepki!

İstanbul'un Tuzla ilçesinde bulunan Birlik Sitesi'ndeki hak sahipleri, 4 yıldır inşaatı yapılmayan kentsel dönüşüme tepki gösterdi.

Birlik Home Mimarlık Limited Şirketi kuruldu!

Birlik Home Mimarlık Limited Şirketi Tuzla'da 500 bin tL sermaye bedeli ile Hüseyin Çabuk ve Muzaffer Çabuk ortaklığında kuruldu.

8 yıl sonra mutlu son! Tuzla Birlik Sitesi için dev anlaşma!

Tuzla ilçesi Postane Mahallesi’ndeki Yeni Birlik Site’sinde, Yeni Birlik Yapı Kooperatifi ile yapılan görüşmelerin sonucunda anlaşma sağlanıp mutlu sona  gelindi. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Birlik Sitesi sakinleri ile bu zamana kadar yaklaşık 17 toplantı gerçekleştirdik'' dedi.

Tuzla Yeni Birlik Sitesi için kentsel dönüşümde anlaşma sağlandı!

8 senedir devam eden İstanbul'un Tuzla ilçesine bağlı Yeni Birlik Sitesi için kentsel dönüşümde anlaşmaya varıldı. 

Konut Birlik Sitesi'ndeki sorunlar vatandaşlarla birlikte çözülecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, "Bizim yetkimiz dahilinde olan problemleri ilgili bakanlıklarla sizin adınıza takip ederek çözme sürecine gideceğiz. Bu noktada vatandaşlarımızın sorunlarının takipçisi olacağız ve hep birlikte bu süreci yöneteceğiz" dedi...

Tuzla Çamlıkent Sitesi'nin tapu sorunu çözüldü!

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, 18 senedir ruhsat ve tapu sorunu bulunan Çamlıkent Sitesi sakinlerinin de tapu sorununu çözdü. 

Eska Mühendislik Tuzla'yı dönüştürüyor!

Öğretmenler Sitesi projesiyle inşaat sektöründeki bilgi ve tecrübesini en iyi şekilde ispat eden Eska Mühendislik Tuzla'nın dönüşümle yenilenen yeni yüzüne projeleriyle katkı sağlıyor..

Tuzla'da tesis alanı imara açıldı!

İstanbul Tuzla’da günübirlik tesis alanı imara açıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bölgede bulunan alanı plan tadilatıyla imara açtı.

Reysaş GYO Tuzla'da 13.5 milyon TL'ye depo yaptıracak!

Reysaş GYO, Obitaş Ortadoğu Birlik İnşaat Taahhüt A.Ş.'ye İstanbul Tuzla'da 101 bin 676 metrekarelik depolama tesisi yaptıracak.

Tuzla Piyade Okulu'na dev şehir parkı yapılacak!

Tuzla Piyade Okulu'nun da bulunduğu askeri alan için imar planı değişikliği yapıldı. Askeri alanın bir bölümüne 'günü birlik tesis' yapma izni verilirken, 58 bin metrekaresi ise 'Park Alanı' olacak.

Tuzla Belediyesi Anadolu Kültür Merkezi açıldı!

Tuzla Belediyesi Anadolu Kültür Merkezi’nin açılışında, 81 il ile Kavala, Drama ve Selanik’ten getirilen toprakla birlik ve beraberliği temsilen çınar fidanı dikildi.

Tuzla'da park ve yollar sanayi alanına alınıyor!

Tuzla Aydınlı Mahallesi’ndeki bazı park alanları, kavşak ve yollar iptal edilerek Organize Sanayi Sitesi’ne katılıyor. Konu, Büyükşehir Meclisi’nde görüşülürken İSKİ ve Sanayi Bakanlığı gibi kurumlardan görüş alınacak.

Tuzla Birlik Sitesi Haberi

Tuzla Birlik Sitesi

Tuzla ilçesi Postane Mahallesi’nde yer alan Birlik Sitesi için 160 hak sahibini ilgilendiren kentsel dönüşüm çalışmaları, Yeni Birlik Yapı Kooperatifi ile yapılan uzun görüşmelerin neticesinde anlaşma sağlanarak tamamlandı. Milliyet'te yer alan habere göre; anlaşma sağlanmasının ardından yıkımı tamamlanan blokların yerine yenilerinin yapımına başlanacak. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Sitesi sakinleri ile bu zamana kadar yaklaşık 17 toplantı gerçekleştirdik. Görüşmelerimiz neticesinde bütün pürüzler ve yasal süreçler tamamlanarak Birlik Sitesi’nde nihayet kentsel dönüşüm çalışmalarına başlıyoruz. Orada yaşayan vatandaşlarımıza hayırlı olsun diyorum. Diğer mülkiyet problemi olan siteler ile görüşmelerimiz devam ediyor” ifadelerini kullandı.

“NİHAYET MUTLU SONA ULAŞTIK”

Yaklaşık 8 yıl boyunca Birlik Sitesi ile görüşmelerde bulunulduğunu anlatan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, yasal süreçlerin tamamlanmasıyla artık hiçbir engelin kalmadığından bahsederek,...