04 / 06 / 2023

tuzla kentsel dönüşüm

tuzla kentsel dönüşüm

İstanbul Tuzla'ya bağlı İstasyon Mahallesi'nde kentsel dönüşüm çalışmaları başladı. Çalışmalar dahilinde ilk yıkım gerçekleşti. 

Şadi Yazıcı'dan dikkat çeken kentsel dönüşüm açıklaması!

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, ilçedeki deprem ve kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin bilgi paylaştı. Yazıcı, Tuzla ilçesinin yüzde 98 oranında planlı bir ilçe olduğuna vurgu yaptı.

Tuzla Birlik Sitesi'nde duran kentsel dönüşüme site sakinlerinden tepki!

İstanbul'un Tuzla ilçesinde bulunan Birlik Sitesi'ndeki hak sahipleri, 4 yıldır inşaatı yapılmayan kentsel dönüşüme tepki gösterdi.

Tuzla Yeni Birlik Sitesi için kentsel dönüşümde anlaşma sağlandı!

8 senedir devam eden İstanbul'un Tuzla ilçesine bağlı Yeni Birlik Sitesi için kentsel dönüşümde anlaşmaya varıldı. 

Şadi Yazıcı'dan kentsel dönüşüm ve deprem tepkisi!

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, son 6-7 yılda yüzlerce daireyi dönüştürdüklerini belirterek, “Bu kadar dönüşüm yaparken, ‘Başkanım ne sorun yaşıyorsunuz?' diye sorulmadan sadece ve sadece eleştirdiniz. Bir bina yıkılacaksa üç beş kişinin rant kavgasına asla müsaade etmeyeceğim" dedi.

Tuzla İstasyon Mahallesi'nde dönüşüm başlıyor!

İstanbul Anadolu Yakası'nda yer alan Tuzla İstasyon Mahallesi'nde kentsel dönüşüm başlıyor. Projenin Tuzla’nın bir merkez olarak gelişiminde büyük rol oynaması bekleniyor.  

Tuzla yatırımlarla değerleniyor!

Hürriyet Gazetesi köşe yazarı olan Jale Özgentürk, bugünkü yazısında Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı’nın projelerinden ve yatırımlarından bahsetti. İşte o haber...

Tuzla İçmeler'de kentsel dönüşüm başlıyor!

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, İçmeler Köprüsü'nün çevresinde kentsel dönüşüm projesini hazırladıklarını, hak sahipleri ile görüşmelere başlayacaklarını açıkladı.

İçmeler'de kentsel dönüşüm başlıyor!

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, İçmeler Köprüsü’nün çevresinde kentsel dönüşüm projesini hazırladıklarını, hak sahipleri ile görüşmelere başlayacaklarını açıkladı.

Tuzla kentsel dönüşümle yenileniyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yetki devrinden sonra ilk kira yardımı ödemesini yapan belediye olan Tuzla Belediyesi, “Kentsel Dönüşüm” projelerinde güvenli, yaşanılabilir yapıların üretilmesine öncülük yapıyor.

Tuzla'da mülkiyet sorunu çözüldü!

Türkiye'nin en eski davaları arasında yer alan, Tuzla içmeler Mahallesinde 60 yıldır devam eden mülkiyet davası Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yancı'nın girişimiyle uzlaşmayla sona erdi

Tuzla kentsel dönüşüm 2013!

Şu ana kadar 8 binanın davul - zurna eşliğinde yıkılarak yenilendiği Tuzla’da dönüşüm için vatandaşlarla görüşmeler devam ediyor. Tuzla kentsel dönüşüm kapsamında eski binalar yıkılarak yerine aynı büyüklükte daha modern evler veriliyor...

İstanbul’da 4 ilçede 7 mahalle kentsel dönüşüm alanı ilan edildi!

İstanbul’da 4 ilçede 7 mahalle riskli alan ilan edildi. Buna göre Tuzla’da İçmeler Mahallesi, Üsküdar’da Burhaniye, Kartal’da Yunus, Kordonboyu ve Yukarı mahalle, Pendik’te ise Dumlupınar ve Orta mahalle yeniden dönüşecek…

Tuzla İçmeler Mahallesi yeniden dönüşecek!

İstanbul'un Tuzla ilçesi sınırlarında yer alan İçmeler Mahallesi yeniden dönüşecek. 12/10/2013 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren kanun çerçevesinde Tuzla İçmeler Mahallesi riskli alan ilan edildi…

Şadi Yazıcı: Gecekondu problemini çözüme kavuşturduk!

Mimarsinan Mahallesi'nde halk meclisi düzenleyen Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, gecekondu problemini net yaklaşımla çözüme kavuşturduklarını ifade etti..

tuzla kentsel dönüşüm Haberi

tuzla kentsel dönüşüm

Tuzla Belediyesi, olası k İstanbul Depremi öncesinde yapı stokunu depreme uygun hale getirmek için, oturmaya elverişsiz olan sitelerin ve binaları kentsel dönüşüm çalışmaları dahilinde dönüşümüne devam ediyor. Sabah'tan Barış Savaş'ın haberine göre; bu kapsamda Tuzla'nın İstasyon Mahallesi'nde bulunan ve 1999 senesinde yaşanan depremden önce inşa edilmiş Ormet Sitesi'nin yıkımını gerçekleştirildi. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı'nın kentsel dönüşüm çalışmalarını bizzat üstlendiği ve 7 blok 63 dairenin bulunduğu sitenin yıkımında ilk kepçeyi de kendisi vurdu. Başkan Yazıcı, ekskavatöre bindi ve ilk yıkımı gerçekleştirdi. Site sakinlerinin de katıldığı yıkımın ardından Başkan Yazıcı, hayırlı olsun dileklerini iletti.

"TUZLA'YI DEPREME HAZIR HALE GETİRECEĞİZ"

Dönüşüm için tüm site sakinleriyle tek tek görüşmeler gerçekleştiren Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, deprem gerçeğini anımsatarak Tuzla'da dönüşüme...