üç boyutlu inşaat baskısı

üç boyutlu inşaat baskısı

MIT araştırmacıları inşaat malzemelerini, tıpkı 3 boyutlu alaşım baskıda olduğu gibi, enjektörlerle akışkan formda püskürterek yapı formları kurabilen bir inşaat robotu üretti.

Boyutlu İnşaat Organizasyon Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Boyutlu İnşaat Metal Orman Ürünleri Medya Reklam Organizasyon Sanayi Ticaret Limited Şirketi bugün Ataşehir'de 100 bin TL sermaye bedeli ile Cemil Tunaboğlu tarafından kuruldu. 

Üç Atlar İnşaat İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Üç Atlar İnşaat İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi bugün Kağıthane'de 500 bin TL sermaye bedeli ile Mohamad Tarek Al Hamod ve Yazan Alhammoud ortaklığında kuruldu.

Uç Tasarım İnşaat Taahhüt Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Uç Tasarım İnşaat Taahhüt Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi bugün Beyoğlu'nda 100 bin TL sermaye bedeli ile Uğur Çoban tarafından kuruldu. 

Avcılar İnşaat'tan İzmir'e üç yeni proje geliyor!

Avcılar İnşaat, kuruluşunun 30’uncu yılını Bayraklı, Gaziemir ve Çeşme’de hayata geçireceği toplam değeri 925 milyon TL olan üç yeni projeyle kutlayacak.

Uc Yapı Mühendislik Mimarlık İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Uc Yapı Mühendislik Mimarlık İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi bugün Esenler'de 50 bin TL sermaye bedeli ile Uğur Çiftçi ve Kader Çiftçi ortaklığında kuruldu. 

Tapuda üç boyutlu dönem başlıyor!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı yaptığı açıklamada vatandaşların, elektronik ortamda konutlarının içini ve dışını 3 boyutlu görebilme imkanına sahip olabileceği "Üç Boyutlu Kent Modelleri ve Kadastro Projesi"nde ilk adım olan pilot uygulamanın tamamladığını belirtti.

Tapuda üç boyutlu dönem için ilk adım atıldı!

Tapuda üç boyutlu dönem başlıyor. Tapuda üç boyutlu uygulama ile vatandaşlar elektronik ortamda konutlarının içini ve dışını 3 boyutlu görebilme imkanına sahip olabilecek.

Konut sektöründe dev yenilik!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, satın alınacak ev tapuda üç boyutlu görülebilecek diye açıklamada bulundu. 

Üç İstanbul Elektrik Enerji İnşaat Malzemeleri Nakliyat Lojistik Depolama Sanayi Limited Şirketi kuruldu!

Üç İstanbul Elektrik Enerji İnşaat Malzemeleri Nakliyat Lojistik Depolama Sanayi Limited Şirketi bugün Beylikdüzü’nde 30 bin TL sermaye bedeli ile Halil İbrahim Daşkın tarafından kuruldu.

Fransa’da üç boyutlu printer ile konut yapılıyor!

Fransa’da özellikle ağaçlık alanlarda üç boyutlu printer ile sosyal konut projesi dün start aldı. 95 metrekare ev 2 günde teslim ediliyor...

İpekyolu Belediyesi'nde ‘Cbs Ve E-İmar' uygulaması başladı!

Van’ın İpekyolu Belediyesi; çağdaş ve modern belediyecilik anlayışı çerçevesinde üç boyutlu kent bilgi sistemi ile büyük kolaylık sağlayan CBS ve e-imar uygulamalarını hayata geçirdi.

Üç E Yapı İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Üç E Yapı İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi Ali Algül tarafından 100 bin TL sermaye ile bugün kuruldu.

MIT, üç boyutlu baskıyla yapı inşa edebilen robot geliştirildi!

MIT araştırmacıları inşaat malzemelerini, tıpkı 3 boyutlu alaşım baskıda olduğu gibi, enjektörlerle akışkan formda püskürterek yapı formları kurabilen bir inşaat robotu üretti.

üç boyutlu inşaat baskısı

üç boyutlu inşaat baskısı üç boyutlu inşaat baskısı

ABD'de mühendisler, üç boyutlu baskı teknolojisiyle temel yapı birimleri inşa edebilen robot geliştirdi.


ABD'nin Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) araştırmacıları inşaat malzemelerini, tıpkı 3 boyutlu alaşım baskıda olduğu gibi, enjektörlerle akışkan formda püskürterek yapı formları kurabilen bir inşaat robotu üretti.


Bir paletli araç üzerinde taşınan büyük bir vinç kolu ve onun ucundaki hassas robotik koldan oluşan sistemin, genelde sabit ve kapalı olan diğer üç boyutlu baskı sistemlerin aksine geniş bir alanda çalışma, ve büyük boyutlu nesneler ve yapılar ortaya çıkarabilme olanağı sağladığı belirtildi. 


Araştırmacılar sistemin çalışma tarzını göstermek üzere yaptıkları demonstrasyonda, açık alanda, beton zemin üzerine, 15 metre çapında ve 3,5 metre yüksekliğinde, kubbe şeklinde bir köpük yalıtım ünitesi inşa etti. Beton bina inşaatında kullanılan temel yapı biriminin 14 saatte "basıldığı" kaydedildi.


Yeni teknolojinin...