11 / 08 / 2022

Uluslararası Enerji Ekonomisi Birliği

Uluslararası Enerji Ekonomisi Birliği

Sınır ihlali sonucu Rus uçağının düşürülmesinin ardından iki ülke arasındaki doğalgaz anlaşmalarının sekteye uğraması yönünde konuşulanlar kapsamında Türkiye için yeni bir alternatif gündeme geldi.

Türk Akımı siyasi belirsizlikten kurtuluyor!

Projenin ilgilileri 14 Kasım 2015’de Antalya’da G20 zirvesi öncesinde düzenlenecek. Avrasya Doğalgaz Projelerinde Jeopolitik Konular, Riskler ve Fırsatlar” başlıklı konferansta bir araya gelecek

Akkuyu Nükleer Santrali 2020'ye yetişmez!

ULUSLARARASI Enerji Ekonomisi Birliği (IAEE) Başkanı Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu, Akkuyu Nükleer Santralı’nın 2020 yılında üretime başlamasının gerçekçi olmadığını dile getirdi.

Uluslararası Enerji Ekonomisi Birliği (IAEE) 14. Avrupa Konferansı Roma’da başladı!

Uluslararası Enerji Ekonomisi Birliği (IAEE) 14. Avrupa Konferansı Roma’da başladı. Üç gün sürecek konferansın ilk gününde Avrupa Komisyonu’nun 2011 yılı sonunda kabul ettiği “2050 Enerji Yol Haritası” masaya yatırıldı...

Böylesi görülmemişti! Doğal gazda tehlike çanları çalıyor

Rusya yaptırımları nedeniyle doğal gazda büyük bir krizin eşiğine sürüklenen Avrupa çok daha vahim bir açıklama yapıldı. Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı Fatih Birol, küresel bir enerji krizi yaşandığını belirterek, Avrupa'da bu kışın çok zor olacağını ifade etti.

Doğal gaz fiyatlarını uçuracak hamle! Resmen durduruldu

Doğal gaz pazarında fiyat artışına neden olabilecek çok önemli bir gelişme oldu. Uluslararası enerji şirketi Shell, işçilerle ödeme konusunda anlaşamayınca dün vardiya bitiminde sevkiyatın durdurulduğu ifade edildi.

Enerji Ajans Başkanı'ndan korkutan benzin açıklaması: "Yetmeyebilir..."

Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Fatih Birol, yaşanmakta olan enerji krizinin küresel ekonominin 1970'lerde yaşadığı petrol şokundan "çok daha büyük" olduğunu söyledi.

Yeni adım atıldı: Petrolün varil fiyatı sert düştü! 8 Nisan 2022 petrolün varil fiyatı...

Petrolün varil fiyatında 8 Nisan günü sert düşüş görülüyor. Petrolün agrasif yükselişine engel olmak için yeni bir adım atıldı. Uluslararası Enerji Ajansı'nın (IEA) acil rezervlerden 120 milyon varil petrol açacağı yönündeki açıklamaları petrolün varilini düşürdü. İşte 8 Nisan 2022 petrolün varil fi

Petrolün varil fiyatı düştü! Petrolün varili bugün ne kadar?

Uluslararası Enerji Ajansı'nın (IEA) acil rezervlerden 120 milyon varil petrol açacağını açıklamasının ardından dün gece petrolün varili uluslararası piyasalarda 101,81 dolara kadar geriledi. Dün 107 dolar seviyelerine kadar yükselen petrolün varili bugün ne kadar?

Benzin fiyatları için olağanüstü durum ilan ettiler! Acil durum rezervlerini devreye sokacaklar

Dünya genelinde petrol krizi yaşanıyor. Uluslararası Enerji Ajansının (IEA) Rusya- Ukrayna savaşının ardından ikinci kez acil durum petrol rezervlerinden belli miktar petrolü kullanıma sunmak üzere anlaştı. Miktara göre petrol fiyatlarında değişim bekleniyor.

ZeroBuild Summit 22-Uluslararası Sıfır Enerji Binalar Zirvesi 23 Mart'ta TÜYAP'ta!

Merakla beklenen ZeroBuild Summit’22-Uluslararası Sıfır Enerji Binalar Zirvesi, 23 Mart 2022 tarihinde gerçekleştirilecek.

Wercco Uluslararası Atık Ve Enerji Araştırma Merkezi Limited Şirketi kuruldu!

Wercco Uluslararası Atık Ve Enerji Araştırma Merkezi Limited Şirketi bugün Esenyurt'ta 100 bin TL sermaye bedeli ile Karım Jokar tarafından kuruldu.

Uluslararası Sıfır Enerji Binalar Zirvesi ZeroBuild Summit 23 Mart 2022'de! 

Sıfır enerji binalara dönüşümü desteklemek için bu yıl ikincisi düzenlenen ZeroBuild Türkiye’21 Sıfır Enerji Binalar Forumu 22-26 Eylül tarihleri arasında yapıldı. Sektör paydaşları 23-26 Mart 2022’de ZeroBuild Summit etkinliğinde bir araya gelecek.

Esar Gayrimenkul Enerji İnşaat Denizcilik Sağlık Ve Uluslararası Yatırımlar Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

Esar Gayrimenkul Enerji İnşaat Denizcilik Sağlık Ve Uluslararası Yatırımlar Ticaret Anonim Şirketi bugün Şişli'de 50 bin TL sermaye bedeli ile Taha Esgün tarafından kuruldu.

1. Uluslararası Enerji, İnşaat ve Ziraat Mühendisliği Sempozyumu başladı!

Karabük Üniversitesi (KBÜ) ile Özbekistan'dan Taşkent Sulama ve Ziraat Mühendisliği Enstitüsü ve Polonya'dan Krakow Teknoloji Üniversitesi iş birliğiyle gerçekleştirilen 1. Uluslararası Enerji, İnşaat ve Ziraat Mühendisliği Sempozyumu online şekildebaşladı.

Karadeniz'de bulunan rezervin değeri 80 milyar dolar!

Uluslararası Enerji Ajansı (UEA) Başkanı Fatih Birol, Karadeniz'de bulunan doğalgaz rezervinin değerinin 80 milyar dolar olduğunu söyledi.

Sıfır enerji binalar, ZeroBuild Forum’20 de ele alınacak!

Çevre, ülke ekonomisi ve bireysel kazanım özelinde büyük bir öneme sahip olan ‘Sıfır Enerji Binalar’, Uluslararası Sıfır Enerji Binalar Sanal Forumu ZeroBuild Forum’20’de uluslararası konuşmacılar ve tüm ilgili paydaşların katılımı ile ele alınacak.

Uluslararası Enerji Ekonomisi Birliği Haberi

Uluslararası Enerji Ekonomisi Birliği

Projenin hayata geçmesi durumunda doğalgazın fiyatlandırılmasında da değişim söz konusu...


Merkezi ABD'de bulunan Uluslararası Enerji Ekonomisi Birliği'nin (IAEE) seçilmiş ilk Türk başkanı Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu'na göre Yunanistan ile Türkiye sınırında kurulabilecek ortak bir gaz merkezi (hub), farklı kaynaklardan bölgeye gelecek doğalgazın fiyatlandırılmasında rol oynayabilir.

Prof. Dr. Kumbaroğlu, TANAP ile Azerbaycan'dan, Türk Akımıyla Rusya'dan gelmesi planlanan doğalgaz kaynaklarına, ileride Kuzey Irak, Doğu Akdeniz ve İran gazının da eklenebileceğini belirterek, bu hatlar üzerinden gelecek gazların Türkiye-Yunanistan sınırında oluşturulması muhtemel bir hub'da birleşerek serbest piyasaların fiyat oluşumuna katkı sağlayabileceğini söyledi.

Türkiye'nin jeopolitik konumu açısından Rusya, Hazar Bölgesi, Ortadoğu ve Doğu Akdeniz'e yakın olduğunu ve bunun çok önemli avantajları da beraberinde getirdiğini anlatan Prof. Dr. Kumbaroğlu, şöyle devam etti:

“Doğudan gelecek bütün bu gazların Avrupa'ya taşınma...