Üsküdar kentsel dönüşüm çalışmaları

Üsküdar kentsel dönüşüm çalışmaları

İstanbul Üsküdar’da kentsel dönüşüm çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Mimar Sinan Mahallesinde kentsel dönüşüm kapsamında yenilenmek için boşaltılan bina çıkım çalışmaları esnasında çöktü...

Üsküdar’daki dönüşüm Türkiye’ye örnek olacak!

Üsküdar'da kentsel dönüşüm çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, ”Üsküdar’da başlayan dönüşüm, her ayrıntısıyla Türkiye’ye örnek olacak" dedi.

Üsküdar'da kentsel dönüşüm başlıyor!

Üsküdar'da 16 mahalleyi kapsayacak ve ilçe nüfusunun yarısını ilgilendirecek kentsel dönüşümün başlamasına ilişkin "Üsküdar İlçesi, 1/5000 Ölçekli Geri Görünüm ve Etkilenme Bölgeleri Koruma Amaçlı Revizyon Nazım İmar Planı" onaylandı.

Üsküdar'da büyük dönüşüm başladı!

İstanbul'un tarihe açılan kapısı Üsküdar, kapsamlı bir dönüşüme giriyor. Mevcut yapılarının bir kısmı yorgun olan ilçe, orijinal dokusu değiştirilmeden sil baştan yenilenecek. ,

Üsküdar'da kentsel dönüşüm başladı!

Mevcut yapılarının bir kısmı yorgun olan ilçe, orijinal dokusu değiştirilmeden sil baştan yenilenecek. Otoparklı binalarla hem trafik rahatlayacak hem de daha geniş yeşil alanlar yer alacak.

Üsküdar kentsel dönüşümde gelişecek!

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen,"Üsküdar-Çekmeköy-Ümraniye metrosu 2016 yılının son çeyreğinde eylül-ekim gibi hizmete açılacak. 2016 yılından itibaren Üsküdar'da kentsel dönüşüm adına hızlı gelişmeler olacak." şeklinde konuştu.

Üsküdar'da kentsel dönüşüm başlıyor!

İstanbul'un en değerli ilçelerinden olan Üsküdar'da kentsel dönüşüm çalışmaları başlıyor. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar’da kentsel dönüşüm ile ilgili bilgiler verdi.

Üsküdar'da kentsel dönüşüm çalışmaları başlıyor!

Üsküdar'da, 14 mahalleyi kapsayan yaklaşık 45 dönüm alanda kentsel dönüşüm başlıyor. Üsküdar Belediyesi, Boğaz bölgesindeki 14 mahalleyi kapsayan yaklaşık 45 dönüm alanda kentsel dönüşüm başlatacak.

Üsküdar'da dönüşüm ofisi açıldı!

Üsküdar’da Kentsel Dönüşüm Ofisi’nin açılışını yapan Ak Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, “Ankara’yı batıran ve buraya gelip size söz veren ve bu ülkede dikili ağacı olmayanlara dur deyin” dedi.

Hilmi Türkmen, Üsküdar'da kentsel dönüşümü anlattı!

Başkan Türkmen, Başkan Yardımcısı Ayaz ve Üsküdar Belediyesi Meclis Başkanı Kalay ile birlikte Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya gelerek imar mevzuatı dönüşümü ile ilgili İBB Meclisi’nden çıkan yasa hakkında bilgi verdi.

Üsküdar'da kentsel dönüşüm başlıyor!

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Boğaz’daki yapı yoğunluğunu artırmadan estetiği bozmayan güzel binalar yapacaklarını belirterek “Üsküdar'da kentsel dönüşümün ilk kazması bu kararla vurulmuş oldu” dedi.

Üsküdar kentsel dönüşüm hangi bölgelerde uygulanacak?

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Boğaz’daki yapı yoğunluğunu artırmadan estetiği bozmayan güzel binalar yapacaklarını belirterek “Üsküdar’da kentsel dönüşümün ilk kazması bu kararla vurulmuş oldu” dedi.

Çamlıca Cami Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi'nin 2. Etap yıkım töreni yarın!

Üsküdar’da “Büyük Dönüşüm” sloganıyla sürdürülen ve depreme dayanıklı olmayan binaların yıkımıyla hayata geçirilen kentsel dönüşüm faaliyetleri tam gaz devam ediyor. Çamlıca Camii Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi'nin 2. Etabı için 32 binanın yıkımı yarın gerçekleştirilecek.

Üsküdar belediye başkanına kentsel dönüşüm için sınırsız yetki tanındı!

Üsküdar'daki Mehmet Akif Ersoy ve Yavuztürk mahallelerinin kentsel dönüşüm sürecine ilişkin dikkat çeken bir karar alındı.

Üsküdar Kirazlıtepe Kentsel Dönüşüm Projesi’nin 3. Etap ihalesi yapıldı!

Üsküdar ilçesi Kirazlıtepe Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi'nin 666 konut, 20 adet ticari bağımsız birim, 24 derslikli okul, bilgi evi, muhtarlık ve aile sağlığı merkezi gibi sosyal donatı alanlarına sahip 3'üncü etabı Turgut A.Ş tarafından hayata geçirilecek. 

Darıca kentsel dönüşüm projesinde tapular teslim edildi!

Kocaeli Darıca'da hayata geçen kentsel dönüşüm projesi dahilinde tapular hak sahiplerine teslim edildi.

Üsküdar'da kentsel dönüşüm çalışmaları tam gaz!

Üsküdar’da “Büyük Dönüşüm” sloganıyla hızla sürdürülen ve depreme dayanıksız binaların yıkımıyla başlatılan kentsel dönüşüm çalışmaları, meyvelerini veriyor. Erguvan Evleri'nin teslimleri yapıldı.

Üsküdar Kirazlıtepe Kentsel Dönüşüm Projesi’nde ikinci etaba geçildi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen talimatla 2018'de start verilen Çamlıca Camii ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde 2'nci etaba başlandı. 

Hilmi Türkmen'den kentsel dönüşüm tepkisi!

Önceki gün Üsküdar'da gerçekleşen kentsel dönüşüm programına katılan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen dönüşüm çalışmalarına yönelik açıklamalarda bulundu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kentsel dönüşüm teşekkürü!

Üsküdar Burhaniye, Kirazlıtepe ve Ferah mahallelerinin sakinleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a kentsel dönüşüm teşekküründe bulundu.

İstanbul Üsküdar'da kentsel dönüşüm hızlandı!

İstanbul Üsküdar'da kentsel dönüşüm çalışmaları çeşitleniyor. İlçede dönüşüm başlatılan ve dönüşüm için hazırlık yapılan mahallelerin sayısı artıyor...

Murat Kurum'dan Kirazlıtepe kentsel dönüşüm açıklaması!

Bir takım ziyaretlerde bulunmak üzere Bitlis'e ziyaretlerde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Üsküdar Kirazlıtepe'de devam eden kentsel dönüşüm çalışmalarına yönelik açıklamalarda bulundu. 

117 bin kentsel dönüşüm projesi hayata geçiyor!

Önceki gün Üsküdar Kirazlıtepe'de bir takım ziyaretlerde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbul için 117 bin kentsel dönüşüm projesinin hayata geçeceğini dile getirdi. 

İstanbul'un en büyük kentsel dönüşümü başlıyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Üsküdar Kirazlıtepe Mahallesi'nde İstanbul'un en büyük kentsel dönüşüm çalışmalarının başladığının müjdesini verdi.

Kocaeli Darıca'da kentsel dönüşüm başladı!

Kocaeli Darıca Belediyesi, Emek Mahallesi'nde 256 Evler Kentsel Dönüşüm Projesi'ni başlattı. Proje dahilinde 329 daire hızla dönüşüyor.

Üsküdar kentsel dönüşüm çalışmaları Haberi

Üsküdar kentsel dönüşüm çalışmaları

İstanbul Üsküdar’da kentsel dönüşüm çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Mimar Sinan Mahallesinde kentsel dönüşüm kapsamında yenilenmek için boşaltılan bina çıkım çalışmaları esnasında çöktü.

Milliyet'te yer alan habere göre; İstanbul Üsküdar'da meydana gelen olayda beton bloğun altında kalan bir işçi yaralandı.

Çökme saat  09.00 sıralarında Mimar Sinan Mahallesi Küçük Sırmaşık Sokakta meydana geldi. Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında boşaltılan binada yıkım çalışmaları sırasında kısmi çökme meydana geldi. Beton bloğun altında kalan bir işçi bacağından ve sırtından yaralandı. İtfaiye ekipleri tarafından kurtarılan işçi ambulansla Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Tedavi altına alınan işçinin hayati tehlikesinin olmadığı belirtildi.

Yıkım esnasında çalışan işçilerden Bahattin Kara, "Yıkım çalışması sırasında bir arkadaşımız göçük altında kaldı. Ben çıktım da arkadaş çıkamadı. Ayağından ve sırtından yaralandı. Hastaneye...