üsküdar kentsel dönüşüm projeleri

üsküdar kentsel dönüşüm projeleri

İstanbul Üsküdar'da kentsel dönüşüm çalışmaları çeşitleniyor. İlçede dönüşüm başlatılan ve dönüşüm için hazırlık yapılan mahallelerin sayısı artıyor...

Üsküdar'da 4 mahallede büyük dönüşüm başlıyor!

Üsküdar Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TOKİ işbirliğiyle Cumartesi günü başlayacak olan kentsel dönüşüm çalışmaları Üsküdar’da 4 mahallede 186 bin metrekarelik alanda yapılacak.

Üsküdar Belediye Meclisi'nde dönüşüm masaya yatırıldı!

İstanbul’un gelişimine katkı sağlayacak olan Üsküdar’da Kentsel Dönüşüm başlıyor. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, pazartesi günü Belediye Meclisi’nde yapılan grup toplantısında Kentsel Dönüşüm’e ait önemli bilgiler paylaştı.

Üsküdar kentsel dönüşümünde 5+2 müjdesi!

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, yaklaşık 33 yıldır süregelen imar sorununun bundan böyle tarihe karıştığı müjdesini Twitter üzerinden takipçileriyle paylaştı. İşte Hilmi Türkmen'in attığı o tweetler...

Üsküdar kentsel dönüşümü 2016'da hızlanacak!

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, yeni dönemde Üsküdar'da hayata geçirilecek projelerden bahsetti 2016 yılından itibaren Üsküdar'da kentsel dönüşüm adına hızlı gelişmelerin yaşanacağını ve ilçenin cazibesinin daha da artacağını kaydetti.

Üsküdar'da 2 ay sonra kentsel dönüşüm başlayacak!

Üsküdar Belediyesi Boğaz'da deprem risklerine karşı kentsel dönüşüm için geri sayım başladı. Üsküdar Belediyesi tarafından gerçekleştilen kentsel dönüşüm projesinde ilk kazma iki aya kadar vurulacak.

Üsküdar Kentsel Dönüşüm Ofisi açıldı!

Üsküdar'da kentsel dönüşümün yolunu açan İBB Meclisi’nin Nazım İmar Planı tadilatı teklifi kararı sonrası Yavuztürk Mahallesi’nde kurulan Kentsel Dönüşüm Ofisi, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'in katılımı ile açıldı...

Hilmi Türkmen, Üsküdar'da kentsel dönüşümü anlattı!

Başkan Türkmen, Başkan Yardımcısı Ayaz ve Üsküdar Belediyesi Meclis Başkanı Kalay ile birlikte Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya gelerek imar mevzuatı dönüşümü ile ilgili İBB Meclisi’nden çıkan yasa hakkında bilgi verdi.

Üsküdar'da dönüşüm Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nden başlayacak!

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Başkan Yardımcısı Abdullah Ayaz ve Üsküdar Belediyesi Meclis Başkanı Esat Kalay ile birlikte vatandaşlarla bir araya gelerek imar mevzuatı dönüşümü ile ilgili bilgi verdi.

Üsküdar kentsel dönüşümü ne zaman başlıyor?

Üsküdar’da kentsel dönüşüme ilişkin Nazım İmar Planı tadilatı teklifi AK Partili üyelerin “Evet” oyuyla kabul edildi. Belediye Başkanı Hilmi Türkmen Boğaz’daki yapı yoğunluğunu artırmadan ve estetiği bozmayan güzel binalar yapacaklarını belirtti.

Üsküdar'da kentsel dönüşüm başlıyor!

Üsküdar’da kentsel dönüşüm yapılmasına ilişkin Nazım İmar Planı tadilatı teklifi AK Partili üyelerin "evet" oyuyla kabul edildi. Karar sonrası Hilmi Türkmen, Boğaz’daki yapı yoğunluğunu artırmadan estetiği bozmayan güzel binalar yapacaklarını belirtti.

Üsküdar'da kentsel dönüşüm başlıyor!

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Boğaz’daki yapı yoğunluğunu artırmadan estetiği bozmayan güzel binalar yapacaklarını belirterek “Üsküdar'da kentsel dönüşümün ilk kazması bu kararla vurulmuş oldu” dedi.

Üsküdar'da kentsel dönüşüm mü başlıyor?

Üsküdar'da kentsel dönüşümün başlamasına ilişkin imar planı değişikliği teklifi, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde oy çokluğuyla kabul edildi. İmar Komisyonu Başkan Vekili Timur Soysal, raporun teknik boyutuyla ilgili bilgi verdi.

Üsküdar kentsel dönüşüm mahalleleri 2013!

Tarih ve kültür şehri Üsküdar’da mahalle mahalle kentsel dönüşüm projelerini mercek altına aldık. Yerinde dönüşüm modeli ile yeni yüzüne kavuşacak olan ilçede kentsel dönüşüm belediye binası ile başlayacak….

Üsküdar'da kentsel dönüşüm çalışmaları tam gaz!

Üsküdar’da “Büyük Dönüşüm” sloganıyla hızla sürdürülen ve depreme dayanıksız binaların yıkımıyla başlatılan kentsel dönüşüm çalışmaları, meyvelerini veriyor. Erguvan Evleri'nin teslimleri yapıldı.

Üsküdar Kirazlıtepe Kentsel Dönüşüm Projesi’nde ikinci etaba geçildi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen talimatla 2018'de start verilen Çamlıca Camii ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde 2'nci etaba başlandı. 

Hilmi Türkmen'den kentsel dönüşüm tepkisi!

Önceki gün Üsküdar'da gerçekleşen kentsel dönüşüm programına katılan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen dönüşüm çalışmalarına yönelik açıklamalarda bulundu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kentsel dönüşüm teşekkürü!

Üsküdar Burhaniye, Kirazlıtepe ve Ferah mahallelerinin sakinleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a kentsel dönüşüm teşekküründe bulundu.

İstanbul Üsküdar'da kentsel dönüşüm hızlandı!

İstanbul Üsküdar'da kentsel dönüşüm çalışmaları çeşitleniyor. İlçede dönüşüm başlatılan ve dönüşüm için hazırlık yapılan mahallelerin sayısı artıyor...

Murat Kurum'dan Kirazlıtepe kentsel dönüşüm açıklaması!

Bir takım ziyaretlerde bulunmak üzere Bitlis'e ziyaretlerde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Üsküdar Kirazlıtepe'de devam eden kentsel dönüşüm çalışmalarına yönelik açıklamalarda bulundu. 

117 bin kentsel dönüşüm projesi hayata geçiyor!

Önceki gün Üsküdar Kirazlıtepe'de bir takım ziyaretlerde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbul için 117 bin kentsel dönüşüm projesinin hayata geçeceğini dile getirdi. 

İstanbul'un en büyük kentsel dönüşümü başlıyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Üsküdar Kirazlıtepe Mahallesi'nde İstanbul'un en büyük kentsel dönüşüm çalışmalarının başladığının müjdesini verdi.

Kocaeli Darıca'da kentsel dönüşüm başladı!

Kocaeli Darıca Belediyesi, Emek Mahallesi'nde 256 Evler Kentsel Dönüşüm Projesi'ni başlattı. Proje dahilinde 329 daire hızla dönüşüyor.

Üsküdar Belediyesi'nden kentsel dönüşüm plan iptali açıklaması!

Geçtiğimiz günlerde Üsküdar'da 16 mahalleyi kapsayan kentsel dönüşüm planlarının iptali üzerine basında çıkan haberler sonrasında konuyla ilgili Üsküdar Belediyesi'nden açıklama geldi.

Üsküdar Acıbadem'de kentsel dönüşüm mağduriyeti!

Kovid-19 sürecine rağmen ‘kentsel dönüşüm’ sebebiyle evleri yıkılan vatandaşlar, kendilerine yer gösterilmediğini ve kira desteği de yapılmadığını ileri sürerek mağdur olduklarını belirtti.

Murat Kurum, Kirazlıtepe Kentsel Dönüşüm Projesi'ni inceledi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum İstanbul Üsküdar Kirazlıtepe Mahallesi Çamlıca Camii Kentsel Dönüşüm Alanında incelemeler yaptı.

Üsküdar Erguvan Evleri kentsel dönüşüm projesinde son durum!

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Güzeltepe Birlik Camii’nin hemen altında sürdürülen “Erguvan Evleri” kentsel dönüşüm projesine ilişkin, “30 yıl sonra yaptığımız imar ile çok güzel bir fırsat yakaladık" dedi...

üsküdar kentsel dönüşüm projeleri Haberi

üsküdar kentsel dönüşüm projeleri

Çengelköy Gazetesi köşe yazarı Yalçın Soysevinç bugünkü köşesinde Üsküdar ilçesindeki kentsel dönüşüm çalışmalarını kaleme aldı. 

İşte Yalçın Soysevinç'in  'Bölgemizde dönüşüm çeşitleniyor' başlıklı yazısı...

İstanbul'un Üsküdar ilçesinde 16 adet boğaz mahallesi bulunuyor. Bunlardan bazılarının ön görünümde olması sebebiyle onları pek ilgilendirmiyor ancak nüfusun birçoğu büyük parsellerde ve imar zorluğu içerisinde kalıyor. 

Geçen senelerde 1/5000 ve 1/1000 planlar devreye alındı ve imar dönüşüm konuları daha geniş açılardan gündemde yer aldı. Kat yüksekliği ve oturum alanı yüksekliği talep edenler hala bulunuyor ancak yapılan uygulamalarda imarın yeterli olduğu da görülüyor. 

Kirazlıtepe'de 180 bin metrekare büyüklüğündeki alanda dönüşüme, TOKİ aracılığıyla, 1800 konut yapılmak üzere start verildi. İlk 550 konutun Ağustos'ta teslim edilmesi planlanırken, kalan 1300 konut için hafriyat ve altyapı çalışmalarına geçildi. Alanda cadde düzenlemeleri de gerçekleştiriliyor....