Uzaktan çalışmayla ofisler nasıl dönüşecek

Uzaktan çalışmayla ofisler nasıl dönüşecek

Koronavirüs salgını ile birlikte çalışma koşullarındaki trendler değişti. Kovid-19 salgınıyla iş hayatındaki yeniliklerden biri de şartlara göre hem ofisten hem de evden çalışılan “hibrit çalışma modeli” oldu.

Uzaktan çalışmayla ofisler nasıl dönüşecek?

Koç Holding 35 bin ofis çalışanının kalıcı olarak uzaktan çalışmaya geçeceğini açıkladı. Peki, bu süreçte ofisler ve çalışma yaşamı nasıl dönüşecek?

Markalı konutlarda sayfiye yarışı başladı! Urla, Çeşme ve Bodrum'da yeni proje akını!

Kovid-19 salgınında değişen tüketici tercihleri ve özellikle uzaktan çalışmaya geçilmesiyle beraber, Mesa, Tahincioğlu, Ağaoğlu, Ege Yapı gibi markalı konut üreticileri sayfiyeleri odağına aldı. Bodrum'un ardından Çeşme, Urla ve Dikili'de proje yarışı başladı...

Mini ev ofisler iş dünyasında çalışma düzenini sil baştan değiştiriyor!

Hollandalı mimarların dizayn ettiği mini ev ofisler, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla daha yaygın hale gelen uzaktan çalışma uygulaması için evde ofis ortamı ihtiyacına yanıt veriyor.

Büyük şehirlerde ofis fiyatları ne oldu? 

Pandemi ile beraber uzaktan çalışma hayatı yaygınlaşınca ofisler boş kaldı. Peki, bu durum ofis fiyatlarını nasıl etkiledi?

3.5 yıl çalışmayla emeklilik formülü! Bu tarihe dikkat!

Emeklilik hesabı açan SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı çalışanları, son 3,5 yıl çalıştıktan sonra emeklilikte yeni seçeneklere kavuşuyor...

Ofisler koronavirüsle dönüştü!

Kovid-19 salgınıyla beraber çalışma sistemleri ve ortamları da dönüştü. Uzaktan çalışma ve hibrit çalışma modeli hayatlarımıza hızlıca girerken iş hayatında meydana gelen bu değişikliğin uygulanma oranları da gittikçe genişledi. 

Ev alacaklar dikkat! Fiyatlar uçtu!

Kovid-19 salgınıyla beraber konutlarda geçirilen zaman arttı ve uzaktan çalışma daha da yaygın hale geldi. Bunların sonucunda daha büyük, balkonlu ve müstakil konutlara olan rağbet artış gösterdi. Buna bağlı olarak konut fiyatları da arttı.

Hangi ilde konut yatırımı yapmak mantıklı?

Koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan çalışmaya geçilmesi ve kalabalık alanlardan kaçma isteği, büyük, balkonlu ve müstakil konutlara olan rağbetin artmasına neden oldu. İşte yıllık değer artışına göre il sıralaması... 

Esnek ofis alanlarına ilgi arttı!

Salgın döneminde uzaktan çalışma sisteminin hayata girmesiyle ofis alanlarında değişim başladı. Ofislere geri dönmeye başlayan şirketler hibrit çalışma alanları yaygınlaştı.

Ev fiyatları en çok hangi ilçelerde arttı?

Koronavirüs salgınının etkisi ile evlerde geçirilen sürenin artması ve birçok kurumun uzaktan çalışma sistemine geçmesi ile daha büyük, balkonlu, bahçeli konutlara ve yazlık kesimlere olan taleplerde rekor artış yaşandı. Türkiye cazip konumuyla gayrimenkul sektöründe dikkatleri çekiyor.

Yazlık evlerde mimari anlayış değişiyor!

Uzaktan çalışma sisteminin hayatımıza girmesiyle yazlıklara talep arttı. Artık sadece dinlenme mekanı olmayan yazlıklar mimari anlamda değişime uğradı.

İtalya'da uzaktan çalışana kira desteği!

İtalya, nüfusu azalan kasabalarındaki evleri 1 Euro değerinde satışa sunarken, şimdilerde de uzaktan çalışana para desteği kampanyası başlattı. İşte o kampanyanın detayları...

Konut satış fiyatları ve kiraları en çok hangi bölgelerde arttı?

Koronavirüs salgını sebebiyle evde geçirilen süreler arttı. Uzaktan çalışmanın yaygın hale gelmesiyle de birlikte gayrimenkul sektörü canlandı. Peki Türkiye genelinde konut fiyatları ne oldu? İşte konut satış fiyatları ve ev kiralarında en çok artış yaşanan bölgeler...

Yazlık evlerde kira fiyatları ikiye katlandı!

Koronavirüs salgını ile uzaktan çalışma sisteminin hayata geçmesiyle tatil bölgesine olan talep arttı.  Taleplerin artmasıyla yazlık bölgede satışların artmasıyla kira ücretleri de yüzde 58 arttı. 

Uzaktan çalışmayla ofisler nasıl dönüşecek Haberi

Uzaktan çalışmayla ofisler nasıl dönüşecek

Kovid-19 salgınıyla iş hayatındaki yeniliklerden biri de şartlara göre hem ofisten hem de evden çalışılan “hibrit çalışma modeli” oldu. Dönem dönem uygulanan tam kapanmaların bitmesinden sonra pek çok firma ya evden çalışmayı sürdürdü ya da kendi şartlarına uygun şekilde çalışanlarını hibrit modele yönlendirdi.

Aslında bilgisayar, akıllı telefon gibi teknolojik iletişim araçlarının gelişmesiyle salgın öncesinde de şirketler dijitalleşme noktasında önemli hamleler yaptı. Özellikle video konferansların pratik ve yaygın bir şekilde kullanılabilir olması uzaktan çalışmanın zeminini hazırlayan en önemli etkenlerden oldu. Ayrıca akıllı telefonlar aracılığıyla çalışanlar mesainin ardından da iş takibi yapıp, mesai saatleri içerisinde sosyal medyada vakit harcamaya başladı. Bu da ev ve ofis kavramlarının birbirine karıştığını ortaya koydu. Ancak dijitalleşmeye atılan bu adım salgın sebebiyle o kadar hızlı gerçekleşti...