19 / 08 / 2022

Vanda yollar genişliyor

Vanda yollar genişliyor

Van Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından trafiği rahatlatmak için başlatılan merkezde yol ve kaldırım genişletme çalışmaları 3 gün devam edecek. İşte çalışmaların ayrıntıları...

Yastık altına koyduğunuz altınları çıkarın! KADSİS genişliyor! İşte yeni döneme dair detaylar!

Altını olan ya da yakın bir zamanda altın alacakları ilgilendiren yeni bir hamle geliyor. İşte yastık altı yaptığınız altınlarınız için yeni bir öneri!

Apple ailesi genişliyor: Ucuz İphone SE modeli yolda!

Apple'ın bütçe odaklı olacak yeni modeli iPhone SE'nin tanıtım tarihi belli oldu. Apple'dan iPhone sevenleri heyecanlandıracak gelişme yaşanıyor. Cep telefonu almak isteyenler bu fırsatı yakından takip ediyor. İşte merak edilen tüm detaylar haberimizde yer alıyor...

Mark Zuckerberg’in olaylı Hawaii evi genişliyor!

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg ve eşi Priscilla Chan, Hawaii'nin Kauai adasında 110 dönüm büyüklüğünde eski bir şeker ekim rezervi satın aldı. Arazi, Zuckerberg'in adadaki geniş alanına ilave edildi. 

İnşaat sektörüne müjde! Garantörlüğün kapsamı genişliyor!

Otoyol, köprü, şehir hastanesi gibi büyük altyapı ihalelerini kazanan ama bankalardan kredi alamayan inşaatçılara müjde geldi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, ihaleyi alan şirketin borcuna kefil olacak.

Konya'da raylı sistem hatları genişliyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya Şehir Hastanesi Açılış Töreni'nde konuştu. Erdoğan Konya'da yapılan yatırımlara ilişkin bilgi verdi.

Vatandaş artık mega projelere ortak olabilecek!

16 senelik Bankacılık Yasası değişiyor. Kısa bir süre önce çıkarılan gayrimenkul sertifikasının kapsamı da genişliyor. Vatandaş artık büyük ölçekli projelere ortak olarak elde edilecek kardan pay alacak.

Kartal'daki Yeşilyurt Apartmanı soruşturması genişliyor!

İstanbul Kartal’da Yeşilyurt Apartmanı’nın çökmesi sonucu 21 kişinin yaşamını yitirdiği olaya ilişkin, belediye çalışanları hakkında başlatılan soruşturmada yeni bir gelişme daha yaşandı. 

Murat Kurum, Kentsel Dönüşüm Eylem Planı'nı anlattı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kentsel Dönüşüm Eylem Planı’nı Milliyet’e anlattı. Kapsam 4 başlıkta genişliyor. Tüm Türkiye’de riskli yapılar, dere yatakları, sanayi alanları, tarihi kent merkezleri dönüşecek...

Teknopark İstanbul genişliyor!

Türk savunma ve havacılık sanayisinin önemli milli projelerinin geliştirildiği Teknopark İstanbul genişliyor.

Kira yardımının kapsamı genişliyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı inşaat sektöründe yeni bir döneme hazırlanıyor. Bakanlık tarafından hazırlanan kanun teklifinde bir çok yenilik yer alıyor. Teklifte kentsel dönüşüm kira yardımlarınında kapsamı genişletiliyor. 

İmar barışının kapsamı genişliyor!

İmar Barışı, devletle imar sorunu olan 14 milyon yapı için Haziran ayında çıkarıldı. Kaçak yapılaşmayı cesaretlendireceği, doğal dokuyu bozacağı endişesiyle İstanbul Boğazı'nın ön görünümü İmar Barışı'na dahil edilmedi. 

Yeni binalar 5 kattan fazla olmayacak!

Yeni binalardaki otopark zorunluluğunun kapsamı genişliyor. Çevre ve Şehircilik Bakam Mehmet Özhaseki, yeni imar düzenlemesiyle birlikte daha önce 3 daire için 1 park yeri şeklindeki zorunluluğun, her dairelerin getirileceğini açıkladı. 

Kentsel dönüşümde faiz desteği genişliyor!

Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Gürgen, yeni KHK ile kentsel dönüşümde faiz desteğinin kapsamının genişletileceğini söyledi..

Vanda yollar genişliyor Haberi

Vanda yollar genişliyor

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından, merkezde yol ve kaldırım genişletme çalışmaları başlatıldı.

Van Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından başlatılan merkezde yol ve kaldırım genişletme çalışmaları 3 gün süre ile devam edecek. 


Konu ile ilgili açıklama yapan Yapı İşleri Şube Müdürü Yalım Eryiğit, “Kaldırımlar ve özelikle yol genişletme amacımız birazda olsun trafiği rahatlamak ve halkımızın rahatça geçe bilmesini sağlamak. Önceleri bu konu hakkında çok şikâyet aldık. Elimizden geldiğince bu gibi yerlerde başlayarak merkezin her yerine bu amaçla hizmetimizi sunmak ve gayemiz halkı memnun etmek. Kimsenin rengine, diline, ırkına bakmadan hizmetlerimizi ayaklarına kadar götüreceğiz. Ağırlıklı olarak şimdi merkezde kaldırım genişletme çalışmaları başlattık ve bütün mahalle ve ilçelere bu çalışmalarımızı götüreceğiz. Kaldırımlar o kadar dar ki halkımız kullanamıyor. Nerdeyse çoğu yolları kullanıyor haliyle...