vatandaş memnuniyeti toki

vatandaş memnuniyeti toki

Müşteri memnuniyeti araştırmasında olumsuz sonuçlarla karşılaşan TOKİ yeni stratejiler belirledi. TOKİ'nin yeni stratejisi ne? Nelere dikkat edecek?

2020 TOKİ Mayıs ayı alt gelir grubu ucuz konut projeleri!

TOKİ başvuruları ile binlerce dar gelirli vatandaş konut sahibi oluyor. 2020 TOKİ Mayıs ayı alt gelir grubu ucuz konut projeleri merak ediliyor. Peki TOKİ konutları hangi illere yapılacak? İşte başvuru şartları...

TOKİ 18 senede 869 bin konut üretti!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 18 yılda 869 bin konut inşa edildi ve 15 bin sosyal donatı yapıldı. Bu kapsamda yaklaşık 3,5 milyon vatandaş, sağlıklı, güvenli ve nitelikli konutlarda yaşamaya başladı.

TOKİ 100 bin konut İstanbul, Ankara ve İzmir kurası ne zaman?

TOKİ kura çekimiyle ilgili tarih araştırmaları başladı. Başvuru ücretini bankalara ödeyip başvurularını tamamlayan birçok vatandaş şimdi ise kura çekiminin ne zaman yapılacağını merak ediyor. Peki, TOKİ kura çekimi ne zaman yapılacak? TOKİ İstanbul Ankara ve İzmir kurası ne zaman?

TOKİ evleri kiraya verilebilir mi?

TOKİ'den ucuz taksit oranlarıyla ev sahibi olmak isteyen binlerce vatandaş TOKİ evlerinin kiralanıp kiralanamayacağını ya da satılıp satılmayacağını merak ediyor. Peki TOKİ evleri kiraya verilir mi? İşte tüm merak edilenler...

TOKİ hane halkı geliri hesaplama!

TOKİ projelerine başvuruda bulunmak isteyen birçok vatandaş, TOKİ hane halkı geliri nasıl hesaplanır sorusunun yanıtı arıyor. 

TOKİ faizsiz konut kredisi başvuru şartları!

Toplu Konut İdaresi tarafından yapılan konutlarla dar gelirli aileler başta olmak üzere pek çok vatandaş uygun fiyatlı ev satın alma imkanına sahip oluyor. Vatandaşlara kurum tarafından belirli şartlarda faizsiz konut kredisi de veriliyor. Peki, TOKİ faizsiz kredi başvuru şartları nelerdir?

TOKİ kuralarından cayma şartları!

TOKİ konut başvurusunda bulunan ve TOKİ kura sonuçlarına göre hak sahibi olan vatandaş TOKİ konutlarından cayabilir mi? TOKİ cayma şartları neler? İşte tüm merak edilenler...

Çorum’daki TOKİ kura çekiminde izdiham yaşandı!

TOKİ'nin Çorum’da inşa ettiği 657 konut için kura çekimi gerçekleştirildi. Kura çekimi yapılacak salona binlerce vatandaş geldi. Salondaki yer bulamayan vatandaşlar korkuluklara çıktı. 

TOKİ sözleşmesi imzalamadım ne olur?

Başvuru sonrası TOKİ kura çekilişinde ismi çıktı ve TOKİ'den ev konut almaya hak kazandı. Ancak TOKİ kura sonucunda hak sahibi olan vatandaş gidip TOKİ sözleşmesi imzalamadı. Peki bu durumda nasıl bir yol izlenecek?

TOKİ konutlarına başka ilden başvuru yapılır mı?

Dar ve orta gelirli vatandaşlar için konutlar üreten TOKİ binlerce kişiyi ev sahibi yapıyor. TOKİ konutlara başvuru yapmak isteyen binlerce vatandaş ''TOKİ konutlarına başka ilden başvuru yapılır mı?'' sorusunun cevabını araştırıyor.

TOKİ Afyonkarahisar 750 konut kurası çekildi!

TOKİ Afyonkarahisar'da inşa edeceği 750 konutun hak sahiplerini, kurayla belirledi. Tınaztepe Spor Salonu'nda gerçekleşen kuraya, çok sayıda vatandaş katıldı...

TOKİ beş ayda 21 bin 118 dar gelirliyi ev sahibi yaptı!

Toplu Konut İdaresi, 250 bin sosyal konut için kolları sıvarken, mevcut projelerinde de teslimlere devam ediyor. TOKİ ile birlikte 5 ayda, toplam 21 bin 118 dar gelirli vatandaş yeni evine kavuştu.

TOKİ kurasından ev çıkarsa iptal edilebilir mi? 

TOKİ’ten ev almak için başvuruda bulunan birçok vatandaş kura sonucunun açıklanmasını bekliyor. Peki TOKİ kurada ev çıksa iptal edilebilir mi? İşte tüm merak edilenler...

vatandaş memnuniyeti toki

vatandaş memnuniyeti toki vatandaş memnuniyeti toki

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Vekili Erdoğan Bayraktar, vatandaşlardan gelen talepleri dikkate alarak konut projelerinin uygulamasında kullanım kolaylığı ve kaliteye yönelik değişiklikler yaptıklarını belirtirken, ''Kalite ayrı şey, lükslük ayrı şey. Türkiye'de konut yapımı sorunu değil, konut alma konusunda gelir sorunu var'' dedi.

Bayraktar, inşaatlarda her zaman TSE'li ürün kullandıklarını vurgularken, ''Biz, kaliteden ödün vermeden, fiyatları, maliyeti dikkate alarak, vatandaşı konut sahibi yapıyoruz'' dedi.

TOKİ'den konut alanların memnuniyet düzeyini ölçmek, projelere buna göre yön vermek amacıyla 2005 yılında bir araştırma yaptırdıklarını kaydeden Bayraktar, yaptığı açıklamada, ''Vatandaşın memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak amacıyla'', bu araştırmanın sonuçlarını da dikkate alarak uygulamada bazı değişikliklere gittiklerini söyledi.

Söz gelimi Güneydoğu'daki vatandaşların çatı ve küçük balkon istemediğini, bu nedenle burada yapılan konutlarda...